Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem azt, hogy...

Hogyan kezeljem azt, hogy bármikor amikor felmerül a végzettségem, akkor azt a körülöttem lévők (vagy legalábbis egy részük) elkezdi büfészakozni, meg elkezdenek lekezelően viselkedni?

Figyelt kérdés
Mert egy humán területről van, de amúgy MA diplomám is van és abszolút nem volt könnyű megszerezni…
2021. dec. 24. 15:33
1 2
 1/18 qkker1 ***** válasza:
70%
Milyen szak?
2021. dec. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy milyen szak valóban...
2021. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem teljesen mindegy milyen szak, senkit nem kellene lenézni a végzettsége miatt.
2021. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
#3: Azért nem mindegy, mert igenis vannak olyan szakok, amiket kb mindenki el tud végezni, ha nem analfabéta. Na amikor az ilyenekre verik magukat emberek, az gáz.
2021. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4.

Például melyik szak ilyen?


“ Na amikor az ilyenekre verik magukat emberek, az gáz. “


Én nem verem magam semmire, csupán ha kérdeznek akkor válaszolok..

2021. dec. 24. 18:08
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

#5: Komolyan mondani kellene konkrét példákat? Pl. vez.szerv. MSc, voltak velük közös óráink...

Nem tudjuk milyen diplomád van, ezért krédeztük meg többen is...


#4

2021. dec. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A vez.szerv az nem MA, hanem MSc…


Olyasmire gondoljatok mint pl. az asszíriológia.

2021. dec. 25. 09:32
 8/18 qkker1 ***** válasza:
83%
Nehezedre esne pontos szakot írni, vagy annyira büfészak, hogy neve sincs?!
2021. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

És nem azt írtam, hogy MSc?

"asszíriológia", persze, mert ilyen képesítésű magyarokra bármi szüksége is lenne a világnak ilyen képzésben... Persze, kellenek ilyen szakok is, el kell valahova rakni azokat az alapvetően okos, de elvont embereket, akik direktben nem alkalmasak az értékteremtésben részvételre. Csak vállalni kell akkor hogy a többségnek egy ilyen szak nem jelent semmit.

Egyébként tényleg leírhatnád végre, hogy milyen szakon tanulsz.

2021. dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

De azt írtad, hogy MSc, de mondom hogy nekem MA diplomám van…

A konkrét diplomámat nem fogom leírni, teljesen irreleváns infó.


Egyébként 25 éves vagyok és nincs köze a munkámnak a tanulmányaimhoz… És akkor mi van?


Ettől még a szakom elvégzése által igenis több lettem és nem lehet rá azt mondani hogy értelmetlen.


Azt megérteném, hogyha egy olyan szituációban felhoznák azt a tényt hogy a versenyszférában haszontalan a végzettségem, ahol mondjuk ennek az ellenkezőjét állítanám… De ilyen soha nem történt.


Egyszerűen ha kérdezik, akkor elmondom hogy milyen végzettségem van és ennyi.


De mindig vannak akik azt érzik ilyenkor, hogy el kell kezdeniük fikázni… Olykor azt érzem, hogyha nem lenne semmilyen diplomám, még azzal is magasabb társadalmi státuszban lennék mint jelenleg.


Pedig amúgy sosem érdekelt ilyesmi, de annyit szóltak már be a végzettségem miatt, hogy kezdek komplexusos lenni.

2021. dec. 25. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!