Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is fél egyedül otthon?

Más is fél egyedül otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Más is fél ha egyedül van otthon vagy csak simán a sötétben felnőttként?

Gyerekkorom óta félek a sötétben/egyedül otthon. Pontosan nem tudnám elmondani, hogy mitől, olykor betörőktől, néha szellemektől. Bele képzelek dolgokat a sötétbe.

Ha egyedül vagyok itthon mindig kulcsra van zárva a szoba.

Nem is tudnám elképzelni, hogy milyen lehet nyugodtan sétálni a sötétben.

Éjszaka az utcán kevésbé félek, mint egy házban, nem érzem magam annyira sarokba szorítva.



2021. dec. 25. 09:27
 1/9 A kérdező kommentje:
27F
2021. dec. 25. 09:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose félj a képzelettől, vagy a sötétségtől.

Az emberektől inkább tarts,többet tudnak ártani, mint akármennyi fantáziakép.

2021. dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Sohasem féltem egyedül otthon vagy máshol a sötétben. Éjszaka is ugyan az van ott mint nappal... Amúgy ne akkor félj, ha egyedül vagy, hanem ha állnak melletted. Ha nem értenéd: Ha egyedül vagy akkor mi tenne benned kárt? Ha van ott valaki, akkor annak a fejébe nem láthatsz akár épp bekattanhat és kinyír stb...

Jah, 27 vagy. Szerintem kicsit szedd össze magad, vagy keress fel egy szakembert.

2021. dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én is gyerekkorom óta félek egyedül és a sötétben, ugyanilyen okok miatt. Én azt szoktam ilyenkor, hogy csinálok valamilyen aktív tevékenységet, ami leköti a figyelmem. És próbálom magam megnyugtatni, hogy igazából nincs mitől félni. Ez valamennyire segít, de még mindig előjön sajnos. Legtöbbször este lefekvéskor, ha mondjuk hallok valamilyen furcsa hangot, akkor nagyon meg tudok ijedni, és percekig be vagyok feszülve, hogy történni fog-e valami.

(L26)

2021. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Az ember 2 féle dologtól fél:

- az egyik az, amit nem ismer,

- a másik pedig az, amit ismer, és tudja, hogy legyőzné (rák betegség, medve, kamionnal ütközés, stb.)


Ha félsz a sötétben, otthon, gondold végig, mi a legrosszabb. Betörő. Ha ezt kizárod, akkor igazából nem veszélyeztet semmi. Csőtöréstől, hűtő kattogástól is meg lehet ijedni, de ha realizálod, hogy ez az, és semmi több, máris kevésbé ijesztő.


Egyszer éjszaka, munkámból kifolyólag az utcán levegőztem, és elkezdett felém szaladni egy mókus, visítva. Azt hittem össze hugyozom-szarom magam. Realizáltam, hogy ez csak egy kisállat, ami nem tud ártani, már röhögtem. Csak az a 2-3 mp szar.

2021. dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Sokáig féltem én is egyedül, egyszer laktam szellemjárta helyen is, az ritka para volt. Ez akkor változott meg, amikor egy nagyon jó kisugárzású vagy nem tudom hogy írjam le lakásba költöztem, ott sosem féltem. Sőt, azóta beköltöztem a belvárosba, itt sosincs teljesen koromsötét, csak ha leengedem a redőnyt, meg egy nagyon kevés zaj éjszaka is van, így nem tudok ilyen-olyan neszekre figyelni. Ráadásul van két macskám, rájuk tudom fogni ha hallok valamit éjszaka :D De a lényeg, hogy itt kimondottan élvezek egyedül lenni.
2021. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem 27 évesen félni a sötétben valami gondra utal. Pszichologusnàl voltàl?
2021. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen az éjszaka közepén is felmentem a padlásra, ahová csak létrával lehet felmenni, hogy megnézzem mi az a zaj.😎

Így visszagondolva már nem igazán mennék ki megkeresni az ijesztő zaj forrását. Amúgy csak kinyílt az erkélynél lévő ajtó és azt csapkodta a szél.🤷‍♂️

2021. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

Félni nem kell, hiszen megvéd a sámán. Tudod, a Nefossámán!

Viccet félretéve; fogj egy darab papírt, és írd le, mi az a rossz, ami történhet veled, és mi az, amit megtehetsz, ha megtörténik.

2021. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!