Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hordják a magyarok a...

Miért hordják a magyarok a gyerekeket a felnőtteknek készített kültéri edzőpark ba amikor ott van mellette a játszótér és teljesen üres?

Figyelt kérdés
Ráadásul hogyha szóvá teszem hogy én szeretném használni az egyik gépet akkor még rám is vakkant bunkón... A gyerekek nem tudják használni Ha pedig valamit is csinálnak vele akkor az nem rendeltetés szerű használat. Nem tizenkét évesek ról beszélek hanem simán 5 6 7 évesekről. Bocsi telóról írtam
2022. jan. 3. 12:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy valamit lehet, még nem jelenti azt, hogy kell/ajánlott. Lehet inni fagyállót, ettől függetlenül ez nem jelenti azt, hogy ajánlott lenne. Ha egy kisgyerek ott van a konditeremben és megsérül, akkor a szülő 100%-ban a hibás. Egyébként pedig nem értem ezt a "ha egy nő használná" dumát, valami havibajos femináci lennél?
2022. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Lehet nem kell, nem ajánlott

De ezt nem te döntöd el.

2022. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
Gyerekek szeretik ezeket, az enyém is szokott rajta ugrálni, de nálunk felnőtt ezeket nem használja, ha valaki éppen edzene nem engedném rajta játszani.
2022. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, csak simán jobban jár a gyerek a játszótérrel, az a korának megfelelő, kissebb a sérülés veszélye. Ugyanez a futópályán rajzolással, simán odébblép egyet a gyerek, a futó meg keresztül esik rajta. Vagy a kutyajátszótér is ez. Nekem például a kutyám hajlamos kiakadni, ha rosszul közelítik meg, és erre egy gyerek hajlamos. És nem harap a kutyám, de ha megijed, akkor vicsorog, ugat, aztán megrémülten elszalad. Szerintem nem kéne a gyereket ilyen nem rendeltetésszerű használattal veszélybe, vagy ijesztő helyzetekbe hozni.


Na meg nem az a büdös köcsög, aki rendeltetésszerűen használja az edzőparkot/futópályát/kutyajátszóteret, hanem az aki odaengedi a gyereket, úgy hogy ez veszélyes, és nem neki való. Az meg már csak a hab a tortán, ha ezután a szülőnek áll fejjebb

2022. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ki van írva a kültéri kondiparkban, hogy 14 év alatt nem használhatják. Szóval az egyik előző válaszoló nagyon téved azzal, hogy nincs kiírva...

Ettől függetlenül mégis odaviszik a kisgyerekeiket a szülők közül sokan. Szerintem két oka van, az egyik a "nehogy már nekem megmondja bárki, hogy mit lehet" mentalitás, a másik pedig az, hogy nincs rájuk szólva.

Én nő létemre a normálisabb emberkéket normális hangon meg szoktam kérni, hogy vegye le a kisgyereket, aki amúgy sem tudja használni a gépet, addig, amíg én használnám ("bocsánat, egy 5 percre el tudná vinni a kicsit, amíg leedzek ezen a gépen?"). De ha pl. a népes cigányfamília betelepszik, nem merek szólni, és inkább nem megyek oda. Ez van. Ha többen lennénk, és rájuk szólnánk, működne, de egyedül én ehhez kevés vagyok.

2022. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ki van írva, hogy nem szabad odamenni gyerekeknek?"


Miért kéne kiírva legyen? Az egyértelműt ne kelljen már kijelenteni és törvénybe hozni. Az nem gyereknek való hely, lehet ott, ameddig nem hátráltat senkit. De amint jön valaki, akinek való és rendeltetésszerűen akarja használni, a gyereket a szüleinek el kell onnan vinni. Ez nem kell szabály vagy törvény legyen, ez common sense, amit reflexből tudnia kéne mindenkinek. Szégyen, hogy ezt magyarázni kell.

2022. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán hívj rendőrt vagy közterest
2022. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb menj a játszótérre hintázni, na azért is kiverik bazdmeget.

Barátnőmmel rendszeresen járunk egy parkba sétálni. Találatunk egy fát jó erős ággal, ami hívogat arra, hogy hintát tegyünk rá. Mi meg is oldottuk magunknak, amikor ott vagyunk akkor visszük magunkkal, feltesszük, ha elmegyünk elvisszük. Múltkor valami kiskölyök ott rítt az anyjának, hogy ő is azon akar hintázni. Mondtuk, hogy bocs, de nem ezt mi saját felelősségre raktuk fel, ha bármi történik, az velünk legyen. Egyszerűen a nő nem bírta felfogni, és mi voltunk az irigy libák, mert nem engedtük, a kölykét hintázni, úgy, hogy 10m-re ott a játszótér gyerekeknek való hintákkal.

2022. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A #12-es egy ilyen tipikus #éncsakazértis-féle visszabeszélős majom, hagyjátok.
2022. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%

#12:

Te ilyen "direkt mindenhova odaviszem a büdös kölkömet mert nekem ezt szabad és nekem senki ne mondja meg micsináljak"-féle gyökér vagy és még erre vered is magad? Vagy mi bajod van?

2022. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!