Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tartod magad hasznosn...

Mennyire tartod magad hasznosnak a társadalom vagy a körülötted lévők számára? Őszintén szavazzatok, de hozzászólásban várom a véleményeket. Az általam felállított "lista" szubjektív.

Figyelt kérdés

Sokkal hasznosabb, mint az átlag: dolgozol, termelsz. Tovább képzed magad, mindig próbálsz fejlődni. Segítesz másoknak, ha teheted. Nem feltétlenül anyagilag. Olyan hivatásod van, ami hasznos: egészségügy, pedagógus, (viszont, ha rossz pedagógus vagy, aki nem neveli a gyerekeket, csak ellógja a munkáját, vagy egészségügyben is csak felveszed a fizetést, akkor nem ide tartozol!).

Hasznosabb, mint az átlag: dolgozol, valamivel az átlag felett élsz, tudsz félretenni vagy legalább önálló vagy. Hozzáadsz a társadalom működéséhez. Segítesz másoknak.

Átlagos: dolgozol. Elvagy az életben.

Kevésbé hasznos, mint az átlag: dolgozol, de mások segítségére szorulsz folyamatosan. Dolgozol, de nem vagy képes ellátni a feladataidat, többnyire mások dolgoznak helyetted. Nem tudsz önállóan boldogulni az életben.

Haszontalan: nincs munka, egyik napról a másikra élsz. Bár nem vallod be, de inkább terhére vagy másoknak, a társadalomnak. Anyagilag és/vagy érzelmileg.



2022. jan. 5. 22:26
A kérdező szavazást indított:
Sokkal hasznosabb, mint az áltag
Hasznosabb, mint az átlag
Átlagosan hasznos
Kevésbé hasznos, mint az áltag
Haszontalan
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan hasznos
2022. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Haszontalan, de bevallom hogy így van. Nem az én hibám, hogy megszülettem, erről nem dönthettem sajnos.
2022. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez alapján sokkal hasznosabbnak tartom magam, mint az átlag, de mivel soha nem akarok gyereket, alapvetően egy darab szar vagyok az átlag szemében, csináljak bármit is helyette. :D
2022. jan. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még iskolába járok, de majd orvos szeretnék lenni.
2022. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem szavazok inkább megpróbálok őszintén írni, mivel ilyen opciót is megadtál.

Tudom ill. olvasom hogy ez a Te személyes szubjektív véleményed.

Elkeserít hogy ennyire szűk látóterű felsorolást adtál meg.

Ezek alapján nem lehet szavazni de még egyetérteni sem a listáddal.

Szerinted melyik hivatás nem hasznos a társadalomban?

Mert szerintem mindengyik, legyen az orvos vagy takarító teljesen mindegy, a lényeg hogy jól végezze a munkáját.

Mi van azokkal az emberkékkel akik bármely oknál fogva nem tudnak dolgozni?

Gondolok olyanokra kik pl. születésüktől fogva betegek v. tőlük független okból nem munkaképesek.

Mivel nem csak társadalmi szempontból tetted fel kérdésedet így még kevésbé értem és értelmetlennek tartom.

Ráadásul már a kérdésedben egyből minősíted is a megszólított válaszadókat.

2022. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A városi emberkék haszontalanok. Csak a segédmunkások alkotnak csodás, értékes dolgokat☝️
2022. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm.

Fejlesztőpedagógus vagyok, saját költségemen tanulok, szakvizsgázom, munka mellett.

16 éves korom óta rendszeresen önkéntes munkát végzem.

Ez alapján "sokkal hasznosabb" vagyok.

Ugyanakkor (mivel pedagógus vagyok) sokszor kénytelen vagyok kölcsönkérni a szüleimtől, és volt, hogy személyi kölcsönt vettem fel, csak hogy tudjak ennivalót venni.

(Igen, én is érzem, hogy akkor nem kéne befizetni a tandíjjat, de nagyon szeretek tanulni, ez van.)

Ez alapján a kevésbé hasznos kategóriába esem.

Egyébként a pedagógus feladata a "konstruktív életvezetésre nevelés", ami egyénileg eredményes, társadalmilag hasznos.

A legtöbb ember erre képes, tehát nem aggódom.

2022. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, én nem árnyaltam ennyire a a dolgokat, úgy szavaztam, ahogyan összességében mérlegre téve látom magamat.
2022. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!