Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jártatok már úgy, hogy megbesz...

Jártatok már úgy, hogy megbeszéltetek valamilyen programot, de azt hittétek, hogy még nincs teljesen lefixálva, közben vártak volna titeket? (Írok példát)

Figyelt kérdés

Én jártam egyszer úgy, hogy nyáron megkérdezte az egyik rokonom, hogy karácsonykor van-e kedvem xy darabot megnézni a színházban. Mondtam neki, hogy persze, jól hangzik.

A karácsonyt együtt töltöttük ezzel a rokonommal, aki mondta, hogy várja már az esti előadást, én meg visszakérdeztem, hogy milyen előadás... Végül egyébként elmentem, csak meglepődtem, mert nem úgy készültem, hogy színházba is megyek.


Vagy jártam úgy iskolás koromban, hogy magánórára jártam minden szerda délután. A tanár lebetegedett félévi szünet előtt pár héttel és mondta, hogy most inkább vállal órát, majd a félévi szünet után folytatjuk. Aztán félévi szünet utáni első szerdán felhív, hogy hol vagyok.


Szerintetek ilyen helyzetben az is hibás, aki nem pontosít? Pl. a rokonom, aki nem szólt, hogy na megvannak a jegyek?


2022. jan. 6. 12:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt ilyen és hibás mindkét fél. Pl. a színházasnál ő hívott el, illem szerint pont neked kellett volna kérdezni később, hogy áll-e még.


A magánóránál szintén neked kellett volna, hogy akkor mikor lesz a következő óra, hisz te akartál tanulni, nem ő.


Nyilván azért nem teszed, mert nem érdekelnek eléggé, vagy örülsz hogy nem kötelező, esetleg megakarod úszni. Vagy csak baromi lusta vagy, de nagyon sokan nem mernek nemet mondani, inkább remélik hogy elfelejti a másik.

2022. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!