Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férjem szerint, az elvárható...

A férjem szerint, az elvárható fizetés mindenkinek nettó 600.000 lenne, ez szerinted reális, vagy nem értékeli azt, ami van?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk 560.000 forintot és örökké elégedetlenkedik. Ezt se tudja beosztani, pedig a ház hitel és a rezsi együtt 150-ből kijön és ketten vagyunk rá, mégis alig van félretett pénzünk, mert szórja, én meg nem tudom kordában tartani, pedig voltak próbálkozások.

Én értékelem alul magunkat, és tényleg az lenne az elvárható normál színvonal, mint nyugat-európában, vagy neki nagyok az elvárásai?

Azért is esik rosszul, mert az első szakmám nem jött be, ezért most szerzem a 3. diplomámat, így emelkedni fog a fizum, de akkor se lesz 600.000. Én örülnék ennek az emelésnek is, hogy végre, sok éves fáradozással elérem, és ezt a szakmám már szeretem, de ő teljesen letör. Nem direkt bánt, tehát nem beszólogat, egyszerűen csak nem érzi a pénz értékét és folyton nyafog, hogy milyen csórók vagyunk.

Ti mit gondoltok erről?


2022. jan. 8. 12:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Közös kasszán vagytok?
2022. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem elvárható, ennyit szeretne, nagy különbség. Mi bánt ebben téged? Ha ketten 560-at kerestek, akkor nyilvánvalóan ő sem keres ennyit, keressen olyan munkát, ahol megkapja a havi 600-at.

Annyit kell beosztani, ami van. Nézzétek meg a havi kiadásokat, arra tegyetek el x összeget, amit meg akartok spórolni y összeg, ami megmarad, azt lehet elkölteni, lehetőleg ésszel.

2022. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Első sorban meg kell tanulni a pénzzel bánni.


Kereshet valaki 1 milliót havonta, ha az összeset elveri baromságokra.


Én havi nettó 300 ezret keresek, igaz nincs különösebb nagy kiadasom mint hitel vagy albérlet és havi 100-at felrerakok a többiből meg élek mint Marci hevesen.

2022. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Elvárni bármit lehet...


Én is elvárhatom, hogy minden reggel kaviár és pezsgő legyen a reggelizőasztalon - de ettől még ez nem reális. :-D

2022. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha 600.000 lenne a nettója, valószínűleg azt is elverné, utána már inkább a 800.000 lenne a reális szerinte.


Amíg nem tanulja meg értékelni azt, ami van, addig ebben az örök spirálban marad.

2022. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
És igen, a 3-as jól írja: meg kell tanulni bánni a pénzzel....
2022. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem 2 emberre ez boven elegendő. Lehetne felretrnni is. Ha nincs elverve.
2022. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: “külön kassza” - azért idézőjelbe, mert közös a vagyonorok.

Hónap elején:

Kifizettek felesben mindent, elraktok lekötésbe 50-50 ezret, utána minden bolti számlát felesben fizettek. Ami marad azt mindenki arra költi, amire akarja

2022. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

A gazdaság nem bírná el, hogy mindenki ennyit keressen, bár az tény, hogy azért a bruttó 200.000Ft-os minimálbérnél többet is ki tudna fizetni az állam, ha a pénzt nem szórnák el értelmetlenségekre, de nem 600-at.


Szerintem olyan nettó 280-300 ezer forint az amit minimálbérnek ki tudna az állam termelni ha akarná.

2022. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem az állam fizeti a minimálbért, hanem a munkáltató
2022. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!