Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férjem szerint, az elvárható...

A férjem szerint, az elvárható fizetés mindenkinek nettó 600.000 lenne, ez szerinted reális, vagy nem értékeli azt, ami van?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk 560.000 forintot és örökké elégedetlenkedik. Ezt se tudja beosztani, pedig a ház hitel és a rezsi együtt 150-ből kijön és ketten vagyunk rá, mégis alig van félretett pénzünk, mert szórja, én meg nem tudom kordában tartani, pedig voltak próbálkozások.

Én értékelem alul magunkat, és tényleg az lenne az elvárható normál színvonal, mint nyugat-európában, vagy neki nagyok az elvárásai?

Azért is esik rosszul, mert az első szakmám nem jött be, ezért most szerzem a 3. diplomámat, így emelkedni fog a fizum, de akkor se lesz 600.000. Én örülnék ennek az emelésnek is, hogy végre, sok éves fáradozással elérem, és ezt a szakmám már szeretem, de ő teljesen letör. Nem direkt bánt, tehát nem beszólogat, egyszerűen csak nem érzi a pénz értékét és folyton nyafog, hogy milyen csórók vagyunk.

Ti mit gondoltok erről?


2022. jan. 8. 12:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen ingatlanárak és egyéb árak vannak, még az sem lenne sok... De sosem lesz annyi fizetés, max akkor, ha egy szuterén garzon is 200 millió lesz és 400 ezer egy albérlet.
2022. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
A férjed is olyan fajta lehet, hogy akármennyit is keresne, azt mindent koppra elköltené, mert égeti a zsebét a pénz.Vannak ilyen emberek.Inkább ez lehet a baj.
2022. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
A párod valószínűleg az alapvető gazdasági működéseket sem érti.
2022. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
13: nekem is ez a benyomásom. :)
2022. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A férjednek mi a szakmája, mit dolgozik? Mire várná el a 600K nettót?

Vagy esetleg hajlandó ezért TENNI is valamit?

2022. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

A mai magyar árak mellett ennyi kellenne ahhoz, hogy normális színvonalon éljen az ember, ne csak vegetáljon és még jusson nyaralásra, kultúrára, egészségre, megtakarításra is. Nem beszélve arról, ha már gyerek is van és annak is szeretnék a jövőjére gyűjteni.

Én nem luxus életre gondolok, hanem csupán emberhez méltó színvonalra.

2022. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

16: te is a kérdező férjéhez hasonló módon vagy "szakértő" gazdasági ügyekben?????


Nincs olyan ország, ahol az emberek anyagi igényeihez mérten adják a fizetéseket! Volt ugye erre elvi próbálkozás, a kommunizmus (mindenkinek igényei szerint, mindenki tehetsége szerint), de elbukott... Mert az emberi tényezőt kihagyták a számításból...


Ahol a bérek nem a gazdaság teljesítőképességének megfelelően alakulnának, ott pillanatokon belül hiperinfláció alakulna ki. Volt már ilyen, ha emlékszel történelmi tanulmányaidra.....

2022. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Hú, megmozgattam a fantáziátokat, meglepett!

Szociális területen dolgozik, ebből van egy diplomája. Az ágazaton belül többet keres, mint az átlag és nem dolgozza halálra magát. Lelkileg persze megterhelő, fárasztó, de nagyon jó a vezető, sok mindent elintéz, hogy ne legyen nagy fluktuáció.

Nekem is az a benyomásom róla, hogy ha 600 lenne, 800-at akarna, utána 1 M-t és a többi. A családjában senki nem tud bánni a pénzzel, és igazából 5 év alatt megnégyszereződött a fizetése, de az elégedettsége semmit nem változott.

Az a baj, hogy ezt nem látja és fogalmam sincs, hogyan vehetné észre. Illetve azt se tudom, hogy tanulhat meg egy felnőtt ember alapvető gazdasági ismereteket, döntéseket hozni.

A külön kasszát még nem próbáltuk, de átgondolom. Azzal az a bajom, hogy vélhetően hamar rájönne, hogy nem tud félretenni szinte semmit, és elkezdene külön munkában gondolkodni. Így is van egy kis plusz munkája, plusz bevételért, én is dolgozom, és mellette tanulok, tehát így sincs sok időnk együtt, úgy még kevesebb lenne, amit meg én nem szeretnék, és ez újabb konfliktust teremtene köztünk.

2022. jan. 8. 13:55
 19/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyafogó férfinél kevés lehangolóbb dolog van.
2022. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

"Többet keres mint az átlag és nem dolgozza túl magát"


Ja...más meg félholtra gürizi magát és szarabbul keres mint az átlag.


És itt már el is bukott

17-es okfejtése a hiperinflációval kapcsolatban!

Emberi tényező...na ja...


A baj az, hogy vannak, akiket túlfizetnek a semmiért, más meg az értékteremtő munkáért filléreket kap. Hát így nem is kell csodálkozni a szar gazdaságon és rohadó munkamorálon sem.

2022. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!