Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvárható egy baráttól, hogy...

Elvárható egy baráttól, hogy több száz kilométert vezessen le ingyen?

Figyelt kérdés
Budapestről hazavittem a barátomat Nyíregyházára. Ez oda-vissza 460 km volt, időben öt órámba telt. Az útiköltségbe nem szállt be és még kajával se kínált, amit utólag zokon vettem. Azt mondta ha tudja hogy fizetni kell, inkább vonattal megy. Most engem tart szemétnek. Szerintetek?

2021. márc. 12. 18:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem várható el.
2021. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Erdemes lett volna ezt elore tisztazni
2021. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
És te ezt nevezed barátnak? inkább legyen ellenségem mint ilyen "barátom" mert akkor legalább tudom mit várhatok
2021. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen esetben nem elvárható. Ez szimplán kihasználás. Illett volna legalább az üzemanyagot fizetnie.

Ha vészhelyzet van akkor se kell elvárnia egy barátomnak hogy elvigyem vagy menjek érte, mert az alap.

2021. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom nem annyit kértél volna el tőle mint egy vonatjegy.

Tehát kényelmesebben utazott és olcsóbban is.

Ha ezután még neki áll feljebb akkor az illető egy csicska.

Ennyi.

2021. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Megelégedtem volna egy szendviccsel vagy egy csokival is. Semmit nem kaptam.
2021. márc. 12. 18:36
 7/24 A kérdező kommentje:
És ezek után még ő vonja kétségbe a barátságomat. Azt mondja magamnak köszönhetem, ha többet nem áll szóba velem.
2021. márc. 12. 18:38
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Éretlen, önző, szánalmas viselkedés (a "barátod" részéről). Viszont, ahogy ezt írták fentebb is: illett volna ezt előre letisztázni.

Lesson's learned.

2021. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok anyagias, hogy ezt előre letisztázzam, én csak a baráti gesztust hiányoltam a részéről.
2021. márc. 12. 18:55
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Én mondjuk ha kisegítek valakit akkor nem várom el, hogy beszálljon a benzinbe. Nyilván kedves gesztus és az ember "elvárja", hogy eszébe jusson a másiknak, de úgyis visszautasítanám. Persze ha nem rendszeres. Mert ha hülyének neznek azt nem szeretem.


A barátod meg egy prosztó paraszt, mert ilyenkor a minimum, hogy:

1. Felajánlom, hogy beszállok a benzinbe

2. Megkérdezem, hogy legalább egy kávét kér-e.

2021. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!