Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek szerencsés?

Hogyan lehetek szerencsés?

Figyelt kérdés

Egész életemben szerencsétlen voltam.

- Mindenbe pechesen nyúlok bele.

- ha próbálok valamit tuti nem sikerül

- mindig a legrosszabbul időzítek


Próbáltam a hozzáállásomon is változtatni, de a tények maradtak, továbbra is peches voltam. Közben vannak ismerőseim akik bármihez nyúlnak minden sikerül, iszonyú mázlisták.


Mit csináljak, meg tud ez változni?



2022. jan. 9. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell mindenkinek szerencsésnek lennie.
2022. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán lehet befolyásolni.


Vannak valóban olyan emberek (én is ismerek ilyet), aki bármibe belenyúl az megy neki. Nem azért mert dolgozott érte, hanem mert marha szerencséje volt a körülmények alakulásában. Legyen az karrier vagy éppen magánélet.


Van aki azt mondja, hogy a szerencsének meg kell ágyazni, ebben is lehet valami. De ha belegondolsz valaki 50 éve lottózik, a legnagyobb nyereménye 3 ezer forint volt és hát vannak olyanok is, akik életükben 2x is megnyerik a főnyereményt :) Mindkettő megágyazott a szerencsének (hiszen csak akkor nyerhetsz, ha veszel lottószelvényt) mégis míg az egyik 2 alkalommal is, a másik 1x sem.

2022. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Legyél határozott,és szigorú!

Magyarán legyél önfejű,és mindenkire tolj rá!

Mert egy határozott,és szigorú férfi vagy,akkor tudod mikor mit kell csinálni,és tudod hogy..

Ha önbizalom hiányos vagy,akkor próbáld valamivel feldobni az napot..

És amit mondtam,toljd le az rossz emberek fejét,mert ha rá hallgatsz akkor mindig szerencsétlen maradsz.

2022. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nincs olyan, hogy szerencse.

-Ha valamibe úgy kezdesz bele, hogy nem értesz, akkor az nem fog menni. Ez nem pech, csak nem értesz hozzá, rosszul csinálod és rossz lesz az eredmény.

-Ha egyszer próbálsz valamit, az természetes, hogy nem sikerül. Rengeteget kell gyakorolni és idővel belejössz.

-Ha tudod, hogy mit mikor kell csinálni, akkor tudsz jól időzíteni. Szóval megintcsak nem szerencse kell, hanem jártasnak kell lenni az adott dologgal kapcsolatban.

2022. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4


Nincs igazad. Számtalan olyan embert tudok csak a szűk ismerősi körömben, aki egy segghülye még abban is amit csinál, mégis olyan pozícióban van egy érettségivel, hogy te magad soha az életben nem fogod elérni azt a szintet.


De karrierben például örök igazság, hogy az hogy téged felvesznek-e egy adott pozícióra, az sosem egyenesen arányos a jelentkezők végzettségi és tudásszintjével.


Egy egyszerű autóval is simán mellényúlhatsz. Átnézetheted te vásárlás előtt az atyaúristennel is, de ha nincs szerencséd és kifogsz egy olyat aki 30 ezrenként cserélte az olajat, meg hidegen nyektette az autót, akkor elég gyakran a zsebedbe kell nyúlnod jó mélyen. Ezért mondják, hogy a használtautó vásárlás lutri, ha szerencséd van kifogsz egy jót, ha meg nincs akkor így jártál. Ezt például a Totalcaros "becsületesnepper"-nek hívott ürge is mondta, pedig 30 éve foglalkozik autók behozatalával majd továbbpasszolásával, mégis van hogy nincs szerencséje és belenyúl a sz.rba, pedig egy tapasztalt ember ezen a téren, nem igazán van olyan dolog amit nem látott.


Meg körülbelül 1000 másik példát fel lehetne még hozni. Szóval ezt azért ne írd, hogy nincs olyan hogy szerencse, mert van!

2022. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
#5-ös, igazad van, vannak ilyen dolgok, ahol sok múlik a szerencsén, de a kérdés alapján a kérdező hozzáállásával (, hogy azt hiszi, minden a szerencsén múlik, pedig a legtöbb esetben csak erőfeszítést kellene tennie) és nem pedig azzal, hogy éppen peche volt használtautó vásárlása során.
2022. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

6


Igen, van igazság abban amit írsz!


Kérdező, valószínű az élethez való hozzáállásodon is lenne csiszolnivaló. Nyiss kaput a szerencsének, de egyébként az tényleg igaz, hogy nem mindegy milyen perspektívából nézzük az élet adta lehetőségeket.

2022. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha küldenek neked egy számot speciában akkor a legenda szerint szerencsés leszel egy életen át testvérem
2022. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6-os: igen ezt így gondolom én is, hogy a munkán múlik sok minden. De olyasmi, hogy mondjuk barátnőm mindig kifog boltban valami akciót én meg nem, vagy neki mindig bejön X találat a lottón (ez két példa a sok közül), azt szerintem csak a szerencsére lehet fogni.
2022. jan. 22. 10:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Vagy másik haver: sétált haza a munkából, meglátott egy Eladó táblát egy ablakban, felhívta majd meg is vette a lakást. Én meg egy éve keresek, de nem találok olyat ami megfelelő vagy ha igen az már nem eladó. Mi ez ha nem mázli?
2022. jan. 22. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!