Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szoktassam rá magam...

Hogy szoktassam rá magam ismét a spórolásra?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, idén végzek a gimiben, de esküszöm, sokkal jobban ment a zsebpénzem spórolása az első évben. Igaz, akkor anyu hetente leellenőrizte, hogy mennyi maradt a heti háromezerből, és azt egészítette ki annyira, hogy következő héten is annyim legyen. És mivel mindig vita volt, ha ezer forintnál kevesebb maradt, én spóroltam. Közbe kitapasztaltam, hogy ha én ebből félre akarok tenni(mert ugye nem lehet, ha minden héten ahhoz mérten kapok zsebpénzt, hogy az előző maradékát egészíti ki kövi hétre), akkor ezernek kell maradnia, amit lát is anyu, és nincs belőle vita, és ha félre akarok tenni, akkor maximum ezer forintot költök a héten. Aztán így idővel elmaradt ez az ellenőrzés, minden héten volt fix zsebpénzem, ami idővel meg is lett emelve, de ugyanúgy költöttem, mint az első évben, vagy legalábbis mindig maradt annyim, mint amennyivel többet kaptam az első évhez képest. Aztán jött a digitális oktatás.... És nálunk tökre az van, hogy akkor kapok fix zsebpénzt, ha megyek is valahova, tehát online oktatás alatt, szünetek alatt nem.(mondjuk nyári szünetben dolgozok, ott megint más) Szóval elszoktam a zsebpénzem megtakarításától... Régen annyival könnyebben ment, most nem. Lehet erre még arra is rátesz, hogy jelenleg semmire nem gyűjtök. Konkrétan nincs semmi, ami indokolná, így nincs motiváció, pedig tudom, hogy jól jönne, ha nagyobb tartalékom lenne(ami egyébként így is van, szóval nem vészes a hekyzet, csak na).


Szóval, hogy szokjak rá ismét a takarékoskodásra?


2022. jan. 11. 07:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szimuláld azokat a kondíciókat, mintha anyud megint ellenőrizne.


Vezesd az összes, még a legkisebb, kiadásodat is, mondjuk egy appban. Legyen az, h minden hónap elsején auditot tartasz a kiadásaidról, és ha sikerült elérni a célt, akkor egy pici jutalmat érdemelsz, mondjuk egy csokikát, egy sajtbureszt, ha meg nem sikerült, akkor büntit. A kutyáknál is így működik, a droidoknál is fog.


Esetleg tarts egy perselyt, amibe mindig beledobod a visszajáróként kapott aprópénzt.renegeteg a lehetőség.

2022. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!