Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nem lehet valaki tisztába...

Hogy nem lehet valaki tisztában a dolgok árával? Hogy él meg az ilyen?

Figyelt kérdés
Feleségem huga meg a férje. Faluban laknak, de a csajnak vállalkozása van! Igaz, az anyjuk viszi a pénzügyeket. A srác építöiparban villanyszerelö. Olyan hülyeségeket tudnak mondani árakról hogy hasra esek. Pl most akarunk venni Budapesten lakást. Gyerekekkel 4 szobás kellene. A régi eladtuk. Azt mondják, hogy jó ha 10 millióért eladtátok, de 4 szobás lakásokat lehet kapni már 15-ért maximum. Jó vicc, a IX. Kerületi 3 szobás lakást 10-ért eladni :D Hiába mondjuk hogy azért mások a mértékek nem hiszik el. Olyanokat mond a srác hogy nézd azt az új BMW-t (X6) volt vagy 10 millió forint. Ha mondom hogy inkább 30, nevet rajta, hogy annyiból 2 Ferrarit is lehet venni. Komolyan gondolja! Az ilyen ember nem jár boltba vagy mi bajuk van? Hogy lehet manapság ennyire eltévedve élni?
2022. jan. 12. 08:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Amikor mondom hogy xy megépítése 30-40 milliárd forint, nem is értik az mennyi. Szerintük a leggazdagabb magyar embernek 600 millió forint a vagyona :D Amikor mondom hogy milliárd inkább, akkor nevetnek, hogy igen angolul úgy mondják a milliót.
2022. jan. 12. 08:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ostobák... Van ilyen.
2022. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

És akkor mit mondjak én itt tahókián, ahol a 3 éve 6M-ért vett házat nekiáll a szomszédon 4.5M-ért árulni a tudtom nélkül, és jönnek tömegével a válogatott debilek, hogy és részeltre mennyiért adom?

Erre ez a fogatlan, agyatlan talicskahordó idióta, aki azt se tudja mi az az internet elkezdi magyarázni nekem, miért ér a házunk 4.5 milliót ma.

Mindezt úgy, hogy szóhoz nem jutottam, mert túlkiabál.

2022. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezek buta emberek, nem kell velük törődni, meg idegesíteni magadat rajta. Élnek a kis burokban a faluban és annyi.
2022. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Engem idegesitenek a buta, burokban elo, tajekozatlan emberek. Ne torodj veluk.
2022. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Engem meg a pesti öntelt emberek idegesìtenek.

Aki Pesten akar házat vagy lakást venni, akkor vegyen csak 50 milláért egy kis lyukat, nekem jó itt vidéken 4 milláért a 140m2-es ház a kis birtokkal :) legalább az én gyerekem nem hiszi majd hogy a krumpli fán terem :D

2022. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
85%
Leírtad a választ, az anyjuk viszi a pénzügyeket. Ha valaki rendezi helyettük ezeket a dolgokat és ők maguk nem foglalkoznak ilyesmivel, nem járnak boltba, nem tájékozottak, akkor simán elhiszik ezeket. Apám is ilyen, fogalma sincs, hogy mi mennyibe kerül, sosem kellett vásárolnia. Emlékszem, már 20 évvel ezelőtt is simán rásóztak valami 400 ft-os üdítőt, mert elhitte, hogy az olcsó. Másrészt kb. le van ragadva a 80-as években, egyszer adott 100 ft-ot, hogy menjek be neki a városba és nem hitte el, hogy az még az odaútra sem elég, mert 325 ft volt a diákjegy. Merthogy régen elég volt.
2022. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk minden gond nélkül meg lehet úgy élni, ha fogalma sincs az embernek a BMW mittudomén melyik típusának meg a Ferrarinak az áráról. Nekem sincs. :-)))

A címet olvasva azt gondoltam, arról volt szó, mennyi egy kg kenyér vagy 10 dkg szalámi, vagy egy pár cipő.


A lakásárak meg annyira durván megemelkedtek az elmúlt években, hogy az ország legtöbb részében a pár évvel ezelőtti árak ma már nevetségesen olcsónak számítanak. De ez se olyan dolog, amit napi-heti szinten vásárol az ember. Ha majd ők adnak el vagy vesznek, nyilván utána néznek. Amíg nekik nem aktuális, addig minek?

Az egy másik kérdés, hogy ha nem értenek hozzá, akkor kár "okosakat" mondani, mert a tájékozott ember csak nevet rajtuk.

2022. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevess ki, nekem pl. fogalmam sem volt, mennyibe kerül egy autó, mert nincs kocsim, és senkivel nem szoktam erről beszélni. De azért is leoltottak már az oldalon, mert nem tudtam valami drága márkás karórának az árát (a nevét sem ismertem).
2022. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!