Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bagoly típusok, mennyire...

Bagoly típusok, mennyire vagytok stresszesek, depressziósak?

Figyelt kérdés

Én sajnos eléggé és ugyanezt látom más baglyokon is. A pacsirták sokkal többet ki szoktak hozni a napjukból és sikeresebbek is.


Átállni lehetetlen, szüleim szerint 10 éves korom óta nem alszom fél 12 előtt.


Legjobb nekem ha éjfélkor fekszem és 7:30-kor kelek, de 6-kor kell. 😔


Amúgy a pacsirták is tök álmosak 10-ig, onnantól mindenki felébred (főleg ha beüt a kávé)


A baglyok kevesebbet kávéznak tapasztalataim szerint.



#munka #stressz #ébrenlét #Bagoly típus #Pacsirta típus
2022. jan. 12. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"A pacsirták sokkal többet ki szoktak hozni a napjukból és sikeresebbek is." - Ezzel nem értek maradéktalanul egyet, épp azért vagyok éjjeli bagoly, mert éjszaka, a nyugalomban jobban tudok dolgozni, másképp működik az agyam. Egyébként tapasztalatom szerint át lehet állni - legalábbis vannak élethelyzetek, amikor muszáj - ellenben, ha választhatok, akkor biztos az éjszakai fent lét nyer, a korai keléssel szemben.
2022. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Bagoly típus vagyok, sikeresebbnek mondanám magam, mint az átlagember.


Voltam már depressziós, de elsősorban nem emiatt.


Fontos, hogy legyen erős fény az otthonodban, természetes hatású, ha éjszakai életet élsz. Az egyetlen dolog, ami összeköti a depressziót ezzel, az a kevés fény.

2022. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bagoly vagyok. Bárcsak el tudnék aludni fél 12-kor.
2022. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Depressziós vagyok, viszont nem bagoly. Sokszor alszom 10-12 órát, mindig korán kelek, nem ezen múlik.
2022. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából egy statisztikát olvastam erről és látom a környezetemben is. Bár bagyolyként könnyebb elvégezni az egyetemet szerintem. Volt, hogy 3 éjszakát kibírtam egymás után 3-5 óra alvással össze-vissza. Hajnal 5 és 10 között aludtam... van aki ennél durvábbat is kibír, tudom. Én érzem, hogy semmit nem ér a tanulás, ha nem alszom egy kicsit közben, szóval azért vizsgaidőszakban is kellettek az 5 órák. Utána meg kidőltem 1-1 hétre mindig és 12-14 órákat aludtam. És jellemzően mindig vizsgaidőszak után vagyok nagyon rosszul. Most ez nem így volt, karácsonyra omlottam össze, ha lehet így mondani. Elmegyek egy pszichiáterhez. Annyira alap dolog a tanulás, bírnom kellene, de már fele annyi erőm sincs, mint amikor elkezdtem. Kicsit korán van kiégni. :(
2022. jan. 22. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!