Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalság körében miért...

A mai fiatalság körében miért ennyivel több a mentális problémákkal küzdő?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok hogy depressziós, meg szorong, öngyilkos gondolatai vannak.

Vagy régen is ennyi volt ezekből?



2022. jan. 11. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen is ennyien voltak csak akkor még nem az interneten éltük az életünket....

A világ legoptimistább embere voltam/vagyok.

Körülöttem mindig voltak szorongó és depressziós emberek. Sosem értettem meg őket miért is nem tudnak túl lépni a problémákon... Hogy lehet félni stb. Nekem minden olyan egyszerűnek, könnyűnek tűnt az életben.

Most itt vagyok 29 évesen... Fél éve kemény pánikrohamokkal. Az életbe soha nem gondoltam volna, hogy nekem ilyen problémáim lesznek!!!

Szóval semmi meglepő nincs ebben. Sokan vagyunk így...

2022. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Régen is volt bőven. A social media mellett azt is érdemes megemlíteni, hogy jóval kevesebb embert diagnosztizáltak, még manapság is tabu egyes körökben pszichológushoz menni.
2022. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi problémák, mert nem tudunk olyan gyorsan adaptálódni a modern élet adta kihívásokra.


Manapság sok gyereket az internet nevel fel, és nem a szüleik, nagyszüleik, vagy barátaik.


Az is igaz amit előttem írtak hogy az internet miatt az információ áramlás sebessége jelentősen felgyorsult, és ki is bővült. Ne csak tudjuk mi történik az óceán túloldalán, hanem korlátlan információhoz lehet hozzájutni. Nagy valószínűség szerint a legtöbb ember több információhoz jut jelentősen mint 20-40 évvel ezelőtt. Pedig 20 éve mér volt internet csak nem ennyire elterjedt mint manapság.

2022. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg voltak ezek régebben is, de szerintem jelentősen több van manapság, aminek több oka is van. A felgyorsult világ, a nagy elvárások minden téren (másoktól és magunktól egyaránt), a túlzott mértékű stressz, a social media ilyen mértékű elterjedése stb.
2022. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Régebben olvastam egy remek cikket, amiben hosszasan azt taglalták, hogy a fiatalok magányérzete és ugyanebben a korosztályban a mentális betegségek előfordulása is az okostelefonok illetve a közösségi média elterjedésével szinte megegyező ütemben, ugrásszerűen nőtt. Aki tud angolul és van ideje, olvassa el, mert érdemes, és érdekes.


[link]

2022. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Ezért kell a gyereket megtanítani meditálni.
2022. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Régen is voltak szorongó emberek nem is kevesen de ahogy a világ fejlődik internet,facebook,insta stb egyre többen is lesznek mert nem reális elvárásaik kezdenek kialakulni maguk és a környezetük felé

Tehát ha látják hogy xy celeb vagy influencer ilyen meg olyan módon él és az "ideál" néz ki legalábbis a képeken akkor ez okoz egyfajta frusztrációt náluk mert ők is szeretnének úgy élni és kinézni mindegy a nem mert pasikban is vannak ilyen influencerek.Meg az elekrtonikai kütyük pl a legújabb iphone kell vagy senki vagy és okosóra és egyéb butaságok mivel ez a divat és ha nem alkalmazkodik a divathoz akkor lenézik és kicsúfolják pedig nem ettől lesz ember egy ember.Az értékrendek is a béka feneke alatt vannak,nem lennék ma tinédzser az tuti :D

Nekem is nehéz volt a kamaszkor de ez ami most van ez ultrakemény pff

Mikor felnőttek lesznek akkor ez megy tovább tehát menjen egyetemre és legyen valamelyik divat szakma képviselője vagy lenézik a sznobok és a kinézeti harc is folytatódik

Nem jó irányba tartunk mert csak a látszat a lényeg és ez nagyon gáz

A kérdésre a válasz hogy egyre több lesz a mentális problémával küzdő fiatal a világ elvárásai,divatirányzatai miatt

2022. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

#5 Van olyan kisérlet is ahol iskolákat vetnek össze. Mégpedig olyan módon hogy mindegyikben más telefonhasználatot engedélyeztek.

Egyikben majdnem nulla, másikban amikor ahogy akarják, és többe különböző mértékben korlátozták.


Illetve időnként figyelik a korábbi teljesítményükhöz képest miben változtak, és egymáshoz képest és az olyan tanárok akik a problémásokkal foglalkoznak összességében mit tapasztaltak, illetve az iskola pszichológusok.

Nem sajnos nem Magyarországon folyt folyik ilyen. Na most a lényeg annyi hogy jelenleg is folyik ez. (Ez konkrétan Svájc egyes kantonjaiban) Azonnal és rövid távon érezhetően javult a diákok teljesítménye, szociális készsége és csökkent a problémás gyerekek problémáinak száma igen látványosan ahol maximálisan korlátozták a mobil használatát. Ahol pedig előtte tiltva volt és maximálisan engedélyezték ott pedig meredek romlást mutattak ezek a mérőszámok.

Már a legkisebb limitálással is meredeken javulnak minden téren a diákok. Közép utat keresik, mert teljesen tiltani hosszú távon úgy sem lehetséges.

2022. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, régen mennyire volt a mentális problémákkal küzdők aránya, de biztosan több, mint hinnénk, hiszen nem volt ott az interneten, aminek segítségével kapcsolatba kerülhettünk volna velük és nyilvánossá vált volna ez az adat róluk, valamint szerintem régen nagyobb stigma volt egy ilyen probléma, így kevesebben vallották volna be, hogy ilyesmivel küzdenek.


Csakhogy egy jelenleg is zajló dolgot említsek meg, engem a karantén viselt meg igazán. Egyszerűen a tudat, hogy tönkreteszik a fiatalságomat azzal, hogy ellehetetlenítik az életemet, nagyon rosszul érintett. Sorra mondták le az utazásaimat és programjaimat, zárták be a helyeket, ahova járok (és itt nem szórakozóhelyekre, hanem egy színházra vagy uszodára gondolok), és folyamatosan azt éreztették velem, hogyha szóvá teszem, hogy ez nekem mennyire fáj, akkor én vagyok a rossz ember, amiért nem vagyok hajlandó ilyen áldozatra másokért. Ennek kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a karantén során borzasztó mennyiségben megnőtt a fiatalok és gyerekek (!) öngyilkosságainak és öngyilkos kísérleteik száma. Bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=LWwzgGW-ovY Tisztában vagyok vele, hogy mások ennél sokkal rosszabb dolgokon mentek keresztül (gondolj csak azokra, akiket akaratuk ellenére elvitték egy háborúba), de állandóan azt éreztették velem, hogy én nem számítok. Hogy nem számít az, ha akár éveket vesznek el tőlem. Nagyon megviselt, teszem hozzá úgy, hogy mellettem áll(t) egy szerető család és számtalan remek barát.


Engem sose érintett különösebben rosszul a különböző szociális oldalakon látott "világ" (próbálom mértékkel fogyasztani és megválogatni, hogy mit), de nem egy ismerősömnek rossz látni, hogy más nála mennyivel jobban él. Hogy tehetősebbe, jobban néz ki és lehetne sorolni. Egy állandó emlékeztető, hogy ő kevesebb, és egy idő utána z ember el is veszítheti a motivációját, hiszen a saját fejében ő sose ér el erre az idealizált szintre, aminek ő csak a pozitívumait látja. Több és nagyobb elvárás nehezedik ránk, és az ember nem fejlődik ilyen szempontból elég gyorsan ahhoz, hogy lépést tartson a világgal. Sok esetben lehetetlen dolgoknak akar megfelelni az ember, mert valahol valakitől ezt látta, hallotta. Mindig jön az új, a jobb, a trendibb és sokan loholnak ezek után, de ez nyilván hosszú távon nem megoldható. (Én ezt úgy kezelem, hogy nem törődöm ezekkel, mert többnyire totál olyasmik, amik számomra nem bírnak értékkel.)


Megoldást nem tudok, de szerintem vissza kéne szorítani a termelést és a szociális felületek használatát. Nem betiltani, az senkinek sem lenne jó, de olyan módon befolyásolni, hogy kevesebb, de minőségibb legyen.

24/L

2022. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Regen nem volt ennyi lehetoseg.

Sajnos a sok lehetoseg arra is jo, hogy tokeletesen elvesszel.

Amugy a tarsadalom minden korosztalyaba es retegebe begyuruzott mar ez.

2022. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!