Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tévő legyek, ha olyan...

Mi tévő legyek, ha olyan akarok lenni, amilyen nem vagyok és ezért mindent meg is teszek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom mindig másokat “irigyeltem” valamiért. Leginkább külső tulajdonságokról van szó. Mindig irigyeltem a vékony, csinos lányokat, akiknek olyan dereka van, hogy szinte átszakadnak. Nekem ennek a teljes ellentéte jutott, brutál széles a csipőm, így 3 hónapja kitaláltam, hogy majd fogyással szépen keskenyítek rajta. Fogytam, tartom is a súlyt, de akkor sem olyan csinos a derekam, mint másoké. Takargatom magam, mert tudom, hogy nagyon ronda látvány.

Azt érzem, hogy van előttem egy ideális kép, amit kergetek tűzön-vízen át, de sose érhetem el, mert nem olyan a genetikám. Miért vagyok ilyen megrögzött és miért nem tudok kibékülni a külsőmmel??



2022. jan. 15. 01:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem a környezetemnek nem tudok megfelelni, hanem saját magamnak. Magasra teszem a mércét magammal szemben és olyan feltételeknek akarok megfelelni, amiknek nem tudok. Pedig mindennél jobban szeretném, ha egyszer úgy tudnék magamra gondolni, hogy “igen, így vagyok teljesen rendben, minden oké, szeretem magam.”
2022. jan. 15. 01:47
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Az a kérdésed, hogy miért vagy ilyen? Azért, mert. Ennél már nincs tovább magyarázati szint.


Vagy elfogadod magad amilyen vagy, vagy örlődsz tovább évekig feleslegesen olyanon, amin nem tudsz változtatni.


De ha mégis mondani kéne valamit, akkor önbizalomhiányos vagy. Ha így kapnád a pozitív visszajelzéseket, amilyen most vagy, akkor nem akarnál másra hasonlítani és nem irigykednél másra.


Nem tetszhet mindenki mindenkinek. Ha cérna lennél akkor meg azért lennél valakinek undorító, hiába sokan odalennének érted. Ha olyan vagy mint most, akkor meg azért.


Próbálj meg könnyebben változtatható dolgokkal foglalkozni, pl az öltözködésed alakítsd az alakodhoz, hogy tetsszél magadnak amiben vagy.


2-3 év mulva mikor már lesznek fontosabb dolgok az életedben, és lehiggad a személyiséged, már nem fog érdekelni, hogy széles a csípőd vagy vékony. (Főleg hogy ez teljes mértékben genetika, ezen változtatni nem fogsz tudni)

2022. jan. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más tetszik és vannak akiknek a Te alkatod tetszik, olyanok is vannak, akiknek pedig nem ez számít.
2022. jan. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Eloszor azt irod h szeles a csipod aztan meg a derekadrol beszelsz h nem csinos.. a szelesebb csipocsont genetikai dolog a derek viszont vekonyithato dietaval meg edzessel. Mellesleg a vekony derek kicsit szelesebb csipovel eleg jolnezki. Rajtad mulik mit ersz el, ha nem tetszik melozz erte tobbet
2022. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Hidd el sokan vagyunk, akiknek nem a csontvázak jönnek be. A csontokkal játsszanak a kutyák, ahogy a mondás is tartja. Ne fogyózz! Táplálkozz egészségesen és mellette csinálj súlyzós edzéseket!
2022. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

Ahhoz, hogy igazságosnak bizonyulj, ismerd meg a Bibliát és fordítsd magadra a benne lévő útmutatást!!!

2022. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, megpróbálom más szemszögből is megközelíteni magamat és pozitívabban tekinteni a testemre. Hiszen alapvetően hálásnak kellene lennem, mert tök egészséges vagyok.
2022. jan. 15. 15:53
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Azért szerintem ez a "csontokkal majd játszanak a kutyák" eléggé övön aluli volt.
2022. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Kinek volt övön aluli? Ez egy szubjektív vélemény. Csak vigasztalni akartam a kérdezőt. Nyilván sokaknak jönnek be a vékonyak ettől még. 😃 Amúgy javaslom, olvasd át a helyesírási szabályzatot!
2022. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Hany kg meg cm vagy? Ha nem tetszik a kulsod menj le a kondiba, meg merd a kajat
2022. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!