Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire "gáz",...

Szerintetek mennyire "gáz", vagy egészségtelen, ha nem tudom magam elképzelni a jövőben házasságban, gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni magam sem terhesen, sem gyereket pelenkázva, sem eljegyezve.


Házas talán lennék, de én nem tudnék évtizedeken át "leláncolva" élni.


Gyereket szívesen adoptálnék majd, akár csecsemőt, akár óvodás korút.

De a kettőt együtt nem.


Tudom, szembemennek a fent írtak egymással, de nem annyira tudom magam elképzelni nagy családban.


Valakit meg táncsak kéne magam mögött hagyni, nem?



2022. jan. 15. 12:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Gáz vagy sem, mit számít? És nem, nem kéne magad mögött hagyni senkit. A gyerekvállalásnak jó esetben nem ez a lényege. Amúgy nem akarok illúzióromboló lenni, de az örökbefogadott csecsemőt is neked kéne pelenkázni.

Száz szónak is egy a vége, szerencsére nem kötelező mindenkinek házasságban élnie és/vagy gyereket vállalnia.

2022. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
47%
Szerintem nincs ezzel az egvilagon semmi problema, de kar is ilyenen aggodnod. Lehet, hogy jon majd valaki az eletedbe aki miatt megvaltozik a velemenyed es azt mondod, hogy na igen vele szeretnem ezt megvalositani. Vagy epp ennek az ellenkezoje, egyik se gaz. Mindenki ugy eli az eletet, ahogy neki jol esik.
2022. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne egészségtelen, ha ilyen érzésekkel mégis vállalnál gyereket. Amíg van annyi önismereted, hogy olyan dologba vágj bele, amivel nem fürdesz be katasztrofálisan és nem készülsz ki tőle teljesen, addig önazonos vagy és a jó döntést hoztad meg.
2022. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Igaz, férfiként, de én is így vagyok ezzel. A gyerekkorom nagyrészt szenvedés volt, nem tudtam beilleszkedni, szekáltak, bántottak, vagy én bántottam másokat.

Az, hogy a munkámban ki tudtam teljesedni és elfogadnak a tudásom miatt, az nekem elhozta a boldog felnőttkort. Viszont bármit is tennék, a gyerek az én viselkedésemet tanulná meg először. A múltamat inkább nem adnám tovább senkinek.

2022. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!