Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt férfiként egy munkahel...

Felnőtt férfiként egy munkahelyen sem tudok megmaradni, egyszerűen semmihez nincs kitartásom, egy semmirekellő vagyok. Ezen hogy és mivel tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Idén leszek 25, de még sehol nem tartok az életben. Nincs még érettségim, idén csinálom csak meg, de nem azért, mert dolgoztam volna keményen az eddigi munkahelyeim mind 1-2 naposak voltak, mivel nem bírtam őket.


Az alábbi helyeken dolgoztam: McDonald's, Lidl, Aldi, Burger King.


Szóval a lehető legrosszabb helyeken, de mindegyiket otthagytam pár nap után, mivel nem volt kitartásom ott maradni. És nem ők voltak a szemetek, én voltam mindenhol a hülye, mert jó fogadtatásban részesültem mindenhol, de sehol nem becsültem ezt meg. Volt, ahonnan csak úgy éreztem, hogy itt nem maradok tovább és eljöttem, majd sms-t írtam, hogy bocs, mégse, jelentsenek ki. Ők meg csak nagyon sokára tudtak kijelenteni és az én kis linkeskedésem több adminisztrációval járt, mint haszonnal.


Nagyon szégyellem magam, mivel jó volna legalább részmunkaidőben elhelyezkedni és dolgozni, bevételt termelni és már fiatal sem vagyok, azt se lehet mondani, hogy "majd lesz valahogy". Egy élősködő vagyok, akinek semmilyen ambíciója nem volt soha, mindenhez lusta vagyok és voltam, középiskolában is rengeteg lehetőséget kaptam, hogy időben (20 éves koromig) leérettségizzek, mégsem éltem velük.


Segítsetek kérlek tanácsokkal, hogyan lehet ezt elkezdeni, levakarni magamról a linkeskedést, a dolgozni nem akarást? Pszichológus? Vagy edzés? Semmi ötletem nincs.


2022. jan. 23. 09:10
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom, mi volt a bajom a munkával. Féltem is talán, hogy béna leszek és legutóbb pl. a McDonald's-ban is műszak előtt csak úgy felmondtam, mivel egyszerűen nem tudtam magam rávenni, hogy bemenjek dolgozni. Nem tudom ez miért van. Lustaság, megfelelési kényszer vagy depresszió, netán mind a három... Fogalmam sincs.
2022. jan. 23. 10:30
 12/30 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az, hogy mást nem tudok a színészet helyett csinálni, de azt újrakezdeni már öreg vagyok. Na meg a mai SZFE-re nem is felvételiznék már. Valahol "szerencse" is, hogy 2017-ben ennek hátat fordítottam, de más meg egyszerűen nem megy. Tanulok, készülök egyelőre csak a középszintű érettségikre, de utána nem tudom merre. Kétkezű szakma érné meg a legjobban, de sajnos olyan vagyok, hogy én nem tudok olyat csinálni, amit nem akarok.


Van olyan ismerősöm, aki a 2.-3. hullám alatt napi 16 órában egy aluljárós budiban volt pénzbeszedő és takarító, ő rá tudta magát venni, én fele olyan rossz munkakörülményekre sem tudom.

2022. jan. 23. 10:35
 13/30 A kérdező kommentje:
De egyelőre azzal is beérném, ha megmaradnék egy munkahelyen, de ez sem megy.
2022. jan. 23. 10:36
 14/30 anonim ***** válasza:
82%

Mert nem vagy rákényszerülve.

Lehet nem sikerült elengedni a színészetet, mint álmot. Pszichológus segíthet.

2022. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Hát azért valamennyire rá vagyok kényszerülve, mivel a 120 ezer forintos bérleti díjból 24-25 éves férfiként nem igazán lehet tervezni a jövőt, családot alapítani majd meg spórolni sem. Meg valljuk be, ennyiből nem lehet igazán megélni. És tudom és sajnálom azokat a korombelieket, akik albérletben élve minden fizetésüket kiadják csak a lakhatásra.


Pont azért volnék rákényszerülve, mert a szüleimmel élve és munkából származó jövedelemmel a bérleti díj árát havi szinten el tudnám tenni.

2022. jan. 23. 10:43
 16/30 anonim ***** válasza:
67%
nyugi nem vekled van a baj. idióták a munkakörülmények többnyire szr fizetésért.
2022. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam helyeken,én is 20 éves vagyok.

Volt,amit nem akartam otthagyni,ők hagytak ott engem.

Engem a műszak,ami kicsinál.

Ha korábban kezdünk,és szabadulunk előbb,még süt a nap,stb.

De ha nap közepette kezdünk,és este végzünk,akkor olyan érzés,mintha az egész napomat ott töltöttem volna.

Százszor rosszabb.

Egyébként nem feltétlen csakis veled van a baj,de neked is érdemes olyan gondolkodást folytatni,ami oda vezet,ahol lenni akarsz.

2022. febr. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg sportolni. Az rendszerességre és kiatrtásra nevel.
2022. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd a francba az egészet, kezdj el kocsikat bontani meg szerelni, esetleg tanuld ki a szakmát, tanulj meg hegeszteni!


Mellette járj el ablakot mosni, meg lépcsőházat takarítani, hogy legyen valami "hivatalos" melód is.


Nekem volt egy osztálytársam még bő 20 éve az általánosba aki hetedikbe bukott vissza már másodszorra, és hozzánk került, mert a tanárok nem engedték kijárni neki a 8 osztályt annyira szart az egészbe.


A srác motorral járt be suliba, és az apjának autószerelő műhelye volt, Mindíg csúfolták, hogy bukot szamár de már akkor a képünkbe vágta, hogy mi semmire se fogunk menni ezzel a sok szarral.


Én most itt vagyok portásként 9 szakmával a zsebembe, a srácnak autószalonja van Budaörsön...

2022. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Azért remélem, hogy a néhai osztálytársad végül elvégezte az általánost.:)

És értem egyébként mit szeretnél mondani, de szerintem ez egy nagyon szélsőséges történet, ráadásul az ezredforduló környéke óta (merthogy te azt írtad bő 20 éve jártad ki az általánost) már az érettségi is annyira elértéktelenedett, hogy még azzal sem lehet feltétlenül munkát találni, ellenben kb. mindenhová már ez a beugró, még egyes mekikbe is.


Egyébként mire értetted, hogy hagyjam a francba az egészet?

2022. máj. 20. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!