Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az csak engem idegesít,...

Az csak engem idegesít, amikor valaki a cigány származású magyarokra cigányként hivatkozik, a fehér bőrű magyarokra meg magyarként?

Figyelt kérdés
Mármint ki mondja meg, hogy a fehér bőrű magyarabb magyar, mint a barna bőrű, ha egyébként mind a kettő magyarnak érzi és vallja magát? Genetikai értelemben nekünk (fehéreknek) sincs sokkal több közünk azokhoz, akik elfoglalták a Kárpát-medencét 1000+ évvel ezelőtt, mint a cigányoknak.

2022. jan. 23. 12:40
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Nem arról beszélek, hogy valaki a saját identitását miként határozza meg. Szíve joga. Az basz fel, amikor ezt az önindifikációt kívülről akarjuk felülbírálni. Mert ugyanennyi erővel lehetne a mi magyarságunkat elvitatni tőlünk. De gondolom, azon már mélységesen fel lenne háborodva közületek sok.

Bírom amúgy, milyen szitokszó lett itt ez a liberális. :D

2022. jan. 23. 13:18
 12/34 A kérdező kommentje:
*identifikáció
2022. jan. 23. 13:20
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

Egy újabb elmebeteg, aki szerint csak az a cigány, aki fekete.

Az oláh cigányok speciel szürke vagy kék szeműek, világos hajúak, gyakran szőkék. Mégsem tartják magukat magyarnak, hanem hangsúlyosan cigánynak.

Az ő asszonyaik járnak hátközépig érő copffal és viselnek tarkabarka bokáig érő sokszoknyát. Ők lennének a legjobban felháborodva, ha magyarnak lennének titulálva.

2022. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

Ez csak a magyaroktól zavar, vagy a cigányoktól is?

Csak mert a cigányok is így mondják. Magukra azt hogy cigány, a "nem cigányokra" meg azt hogy magyar.

2022. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem is érted mi az a liberalizus szerintem. Ezért is kérdeztem, hogy tanult, vagy szívből jön. A cigány az cigány. Ő szerintük is és énszerintem is, nem játszom a hülyét, hogy nem értem miért mondják, il. nem nézem hülyének az embereket, hogy majd az ilyen dumámra benyelik, hogy én vagyok a jó, ők meg a rosszak. Eszkimó, kínai, néger külön rassz, el is különülnek többnyire, ez ösztön is, van az a mondás, hogy hasonló örül a hasonlónak. De szét kell közöttük csapni, hogy csak magyarozhatják magukat ha van állampolgárságuk! Forró tűvel kiszúrni mindenki szemét aki észreveszi és pláne, ha kimondja, hogy cigány, zsidó, sváb, kínai, néger!
2022. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztálytársam, akiknek az apjuk roma volt, anyjuk fehér, meg változtatták a vezetéknevüket az anyjukéra, hogy ne diszkriminálják őket, mégis ők hangoztatták a legjobban, hogy cigányok. Az egyik egyébként egy szőke lány volt, fehérebb bőrrel, mint az enyém (pedig sváb vagyok). Bántották, leköpdösték a magyarokat, pedig ők nem tettek és nem hangoztatták semmit. Engem meg ez idegesít, akkor miért nem vállalták a nevüket is büszkén, hogy Kalányos (más volt, de tökmindegy). Volt ellenpélda is, olyan cigányok, akikkel barátkoztunk, összejártunk, ha vitatkoztunk, nem voltam utána gádzzsó, meg nem jött azzal, hogy még eret a 20 tagú családdal... De emberfüggő.
2022. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, az nem zavar hogy a 16-os azt mondta magára hogy sváb? Szerinted ezzel azt akarja mondani hogy ő akkor nem is magyar?

Segítek: ugyanúgy magyar, de svábnak vallja magát. Szépen elfér egymás mellett a kettő. Ahogy a cigányoknál is. Ők cigányok, ha tetszik ha nem, de attól még természetesen magyarok is, hiszen itt születtek, itt élnek, ez az állampolgárságuk, ez az anyanyelvük.

Arra a magyarra, aki pedig se nem sváb, se nem cigány, se nem tót, se semmi egyéb, arra mit mondjon az ember? Magyar, ennyi. Nem tudom eldönteni hogy te most csak píszískedsz mert az menő, vagy a szellemi képességeid miatt nem megy ennek a tökegyszerű dolognak a megértése.

2022. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Az egész egyszerűen nem igaz, hogy minden cigány, vagy akár csak a cigányok többsége elhatárolódna attól, hogy magyarszámba legyen véve, vagy hogy a cigány identitás erősebb lenne bennük, mint a magyar. Tényszerűen:


"Magyarországon hivatalosan az az ember cigány, aki magát a népszámláláson, a szavazásnál, az iskolában, az önkormányzatnál cigánynak vallja, mivel az 1992-es adatvédelmi törvény alapján az etnikai hovatartozást az érintett írásos beleegyezése nélkül nem lehet nyilvántartani. [...] A 2001. évi népszámlálás szerint Magyarországon 190 046 fő volt a cigány lakosság lélekszáma. A népszámlálási adatok ugyanakkor jelentősen eltérnek a szociológusok felmérési eredményeitől. Egy 1994-es felmérésnél azt vették alapul, hogy a nem cigány környezet kiket tekint cigánynak (ez nem feltétlenül jelent valós cigány származást). Eszerint több mint 500 000 fő a magyarországi cigányok lélekszáma (kb. az összlakosság 5%-a)."


Ezért gondolom, hogy a kérdésnek/vitának van létjogosultsága. Erről ennyit.

Egyébként nem azt mondtam, hogy a cigány magyar származását tekintve nem cigány, hanem azt, hogy a magyar mivoltot nem a gének határozzák meg, vagy ha igen, akkor egyikünk se magyar. Most ha ez valaki számára nem észérvnek, hanem PC nyafogásnak meg lincshangulat generálásának tűnik, arról nem hinném, hogy én tehetek.

2022. jan. 23. 14:23
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

#18

De igen, te tehetsz! Mert simán csak provokálsz, vagy fogyatékos vagy!


Nem vagy képes felfogni, hogyha valaki németként, olaszként, angolként, kínaiként Franciaországban állampolgárságot szerez, attól ő még nem lesz francia?

Egyetlen németnek, olasznak, angolnak, kínainak, de még cigánynak sem vitatod a jogát, hogy genetikusan németnek, olasznak, angolnak, kínainak, cigánynak vallja, érezze, gondolja magát, kizárólag a magyarnak.

Milyen elmebaj részedről, hogy ezt CSAK és kizárólag a magyarokra terjeszted ki? ...vagy mennyi pénzért csinálod?

2022. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
83%
19. Ez valami SJW es idejött provokálni. Teljesen igazad van.
2022. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!