Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az csak engem idegesít,...

Az csak engem idegesít, amikor valaki a cigány származású magyarokra cigányként hivatkozik, a fehér bőrű magyarokra meg magyarként?

Figyelt kérdés
Mármint ki mondja meg, hogy a fehér bőrű magyarabb magyar, mint a barna bőrű, ha egyébként mind a kettő magyarnak érzi és vallja magát? Genetikai értelemben nekünk (fehéreknek) sincs sokkal több közünk azokhoz, akik elfoglalták a Kárpát-medencét 1000+ évvel ezelőtt, mint a cigányoknak.

2022. jan. 23. 12:40
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
66%

"Ez olyan mint amikor a kétezres évek elején elkezdték démonizálni A MAGYAROK a cigány szót. "


Ne szórakozz.

Írott források szerint ez már a 15.századba megtörtént Európa szerte

2022. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
38%

"Aki cigány származásúként Magyarországra születik (magyar állampolgársággal automatikusan, életének a legelső másodpercétől fogva), itt nő fel, itt szocializálódik, a magyar nyelvet sajátítja el anyanyelvekét, ebben a kultúrában nevelkedik, az szerinted ugyanaz, mintha 30 évesen úgy dönt, hogy kiköltözik Németországba és megszerzi hozzá a német állampolgárságot? Vagy miről beszélsz?"


Nem hallottál AUTOSZOMÁLIS / full genom alapú etnikai kutatásokról, melyek a legapróbb keveredéseket is kimutatják? Ja nem, de azért osztod az észt.


Logikád: Mickey az egérke egy istállóban született, tehát akkor Mickey az már egy lónak tekinthető....


"másmilyen genetikai állománnyal rendelkező nemzetek hódoltsága alatt, hanem a magyarok."


Érdekes, én erről nem hallottam, pedig foglalkoztam az Oszmán hódítás korszakával és a Habsburg időkkel is. Műveletlenségednek köszönhető leegyszerűsítések elég félrevezetőek lehetnek.

2022. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

"Logikád: Mickey az egérke egy istállóban született, tehát akkor Mickey az már egy lónak tekinthető...."

Logikám: a nemzetiség (nationality) identitáselem, ami azt jelenti, hogy absztrakt fogalom és szubjektív meghatározottságú, nem olyasmi, amit kizárólag a génállományból vezetünk le (nem csupán én, hanem a társadalomtudományok sem), ellentétben a fajjal (pl. ló vs. egér) vagy a rasszal (pl. negrid vs. europid).

[link]

"Your national identity could be the country or countries where you feel you belong or think of as home. It's not dependent on your ethnic group or citizenship."

Ennek a felfogása nem igényel különösebben kiemelkedő absztrakciós képességet.


"Nem hallottál AUTOSZOMÁLIS / full genom alapú etnikai kutatásokról, melyek a legapróbb keveredéseket is kimutatják? Ja nem, de azért osztod az észt."

Ez mind szép, jó, kiváló, nagyszerű, remek. Mi köze van a nemzetiséghez a fenti definíció tükrében?


"Érdekes, én erről nem hallottam, pedig foglalkoztam az Oszmán hódítás korszakával és a Habsburg időkkel is."

Foglalkoztál az oszmán hódítás korszakával és a Habsburg időkkel, de még nem hallottál az oszmán hódítás korszakáról és a Habsburg időkről. Ez még a metafizikának is az emberi elme által eddig még ki nem fürkészett szintje lehet. Nem is reménykedem, hogy felérhetek az intellektusodhoz ebben az életben valaha.

2022. jan. 28. 21:20
 34/34 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te kevered az etnikai nacionalizmust (ahol a nemzethez tartozás etnikai alapú IUS SANGUINIS) a polgári nacionalizmussal (IIUS SOLI elvű) Utóbbi hirdeti azt hogy a nemzet állampolgárság kérdése.


Franciaország benelux államok és a kamu brit identitás a polgári nacionalizmusra épült, tehát nem meglepő ha olyan definíciót találsz náluk.


Te olyan buta vagy, hogy még azt hitted, hogy törökök éltek Magyarországon az oszmánok hódítási területein (pedig pár magasrangú tiszt kivételével NEM)



Whereas a great many of the 17,000 and 19,000 Ottoman soldiers in service in the Ottoman fortresses in the territory of present-day Hungary were Orthodox and Muslim Balkan Slavs,[2] Southern Slavs were also acting as akıncıs and other light troops intended for pillaging in the territory of present-day Hungary.[3]


The Hungarian inhabitants of cities moved to other places when they felt threatened by the Ottoman military presence. Without exception, in the cities that became Ottoman administrative centers the Christian population decreased. The Hungarian population remained only in some cities, where the Ottoman garrisons were not installed.[15]



Én nem hallottam arról, hogy a rövid 1849-1967 korszak kivételével Ausztria részei lettünk volna. De a jogtörténészek sem tudnak ilyesmiről


TANULJ:


[link]

2022. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!