Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha valakinek a...

Miért baj, ha valakinek a testmozgás, sport legnagyobbrészt szükséges rossz?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 20:04
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
24%

Mozgásban az élet!


Nem is kell hosszú, egészséges életet élni, a temetők tárt karokkal fogadják az embereket.


(Csak nem te vagy az megint? https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1156.. )

2022. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Én is csinálom, de utálom.
2022. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
62%

Nem baj, de lehet, hogy nem megfelelő mozgásformát választottál (gyerekek esetén a szülők szoktak beleesni abba a hibába, hogy erőltetik a gyereket valami olyan mozgásra, amit a gyerek nem élvez), és azért érzed szükséges rossznak. Gyerekkoromban sokszor mondták rám, hogy nem vagyok kitartó, hamar feladok dolgokat. Beírattak balettra, néptáncra, mindkettőt egy éven belül abbahagytam, felnőttként 5 évig hastáncoltam, amíg a munkahelyi légkondi miatt nem lett kötöttebb a mozgásom, ezt már magamtól kezdtem el, ahogy a teljesítménytúrázást is, és azt nagyon élvezem.

Ha megtalálod azt, amit szívesen csinálsz, azt nem érzed nyűgnek.

2022. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

3


Én havonta egyszer szívesen eljárok úszni (az a sportom, az megy aránylag jól), 3 havonta falat mászni, 2 havonta bringás vagy gyalogos túrára. Ennél több nyűg. Persze csinálom, mert muszáj.


Egész egyszerűen nem ez a hobbim. De a legtöbb hobbimból is sok lenne annyi, amennyit sportolni kell egy héten.

2022. jan. 23. 20:46
 5/60 anonim ***** válasza:
75%
Nem baj az.Ha elmész heti 2szer egy órát sétálni az már kielégíti egy ember mozgásigényét,meg gondolom van valamennyi házimunka is.Ez,hogy ennyit,meg annyit kell sportolni ez kicsit föl van fújva.Nagyszüleim életükben nem sportoltak és 85 fölött járnak,viszont gyalog jártak vagy kerékpárral 5km es körzeten belül.
2022. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Nem éltek annyira inaktív életet, mint mi.

Viszont a séta nem sport. Nagyszüleidnek az ő korukban már igen, egyébként nem. A sétánál jóval keményebb "edzéseket" tolok le otthon.


Egyébként nem az élethossz a lényeg, mert az sokmindenen múlik illetve egy-egy kiragadott példa semmit se mond. Sajnos életminőségért, krónikus betegségek könnyebb elviseléséért, szebb bőrért, hajért, mindenért KELL sportolni.

2022. jan. 23. 21:12
 7/60 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem a kérdést,ha szükséges rossz akkor miért csinálod? A sportnak akkor van egészségmegőrző hatása ,ha mérsékelten csinálod és szívesen. Ha utálattal csinálod nincs értelme.
2022. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Ööööö.
2022. jan. 23. 21:19
 9/60 anonim ***** válasza:
67%

" Én havonta egyszer szívesen eljárok úszni (az a sportom, az megy aránylag jól), 3 havonta falat mászni, 2 havonta bringás vagy gyalogos túrára. Ennél több nyűg. Persze csinálom, mert muszáj."


Most szívesen csinálod vagy muszájból, kényszerből? Mivel a kettő üti egymást. Kérlek döntsd el, hogy most mi van!

2022. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Szövegértés 1-es? Ha elolvasod azt a mondatot, látod, hogy havonta egyszer mozgok szívesen kb. Ehhez képest egyesek szerint heti 3 órányi a minimum, mások szerint heti 5-6 órányi a minimum.
2022. jan. 23. 21:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!