Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek azok az emberek,...

Szerintetek azok az emberek, akik a normálisnál kövérebbek, mennyire okolhatóak a saját helyzetükért?

Figyelt kérdés
Tehetnének-e azért, hogy csinos/izmos testük legyen, vagy van a "rossz" genetikának egy olyan szintje, amikor bármit/bármilyen intenzitással sportol egy ember, képtelen az adottságait legyőzni. Tegyük fel! Ha most a világ összes normálisnál kövérebb emberét extra motivációval/elhivatottsággal ruháznánk fel és mindegyikőjük kapna maga mellé egy profi személyi edzőt, akkor 1-2 év után nem lenne kövér ember a Földön?

2016. aug. 27. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose voltam vékony, de 55 kilóval diagnosztizáltak hormonális betegséggel, kaptam rá gyógyszert és hízatam 20 kilót pár hét alatt, amit évek óta se tudok leadni, és orvost se tudok váltani, mert nincs egyszerűen más a környéken.


Szerinted mi a véleményem a kérdésedről?

2016. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm, aki fiatalkora óta túlsúlyos, járt már több orvosnál, kezelték hormonális problémával, diétázik, személyi edzőhöz és úszni jár évek óta, de a plusz nem ment le róla. Viszont szép, izmos lába és karja van.:-) Azért sajnálom, mert párkapcsolati téren semmire se megy, holott egy ápolt, nagyon kedves, értelmes, diplomás nő, anyagilag is rendezett körülményekkel, remek humorérzékkel.
2016. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Ha ebben az országban könnyen lehetne megszerezni havonta min. 1000 euro-t túlórák nélkül, könnyű munkával, akkor hidd el, hogy minden vezényszóra járna maratonokat futni. Dolgozó 30-as emberektől nem lehet elvárni azt, hogy vegyszeres yoghurtokon és vegyszeres kifliken, vegyszeres zöldségeket éljen és minden nap diétázzon, kell az energia.

Kérdező, meg lehet kérdezni, hogy te mennyit dolgozol naponta és mennyit alszol?

2016. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van egy alap alkata, ez az alkat soha nem a zsír disznó. A kövérek java némi odafigyeléssel normál súlyú is lehetne. Nem vékony, nem izmos, normál.

Az egészségügyi okokból túlsúlyosak száma elenyésző, ha csak az lenne kövér akinek valami baja van nagyon kevesen lennének.


Sokan mondják, hogy ilyen az alkatuk és itt alkat alatt nem a pocakot és husi combot értik, hanem a háj redőket. Ha megnézed a szülőket többnyire ők is ugyanúgy néznek ki ettől függetlenül a rossz pszicho szociális nevelés nem genetika.

2016. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az egészségügyi okokból túlsúlyosak száma elenyésző"


Ez így nagyon nem igaz, a PCOS a leggyakoribb oka a meddősségnek, a pajzsmirigy alulműködés is népbetegség,ezéprt ilyen nagy a TB támogatás ezeken a gyógyszereken. Emellé sokszor félrediagnosztizálják a hormonális betegségeket, vagy könnyű félrekezelni.


Ugyanúgy, a pszichiátriai betegek nagyon meg tudnak hízni a gyógyszerüktől, az antidepresszánsok és a szorongásótlók meg a legjobb iparág az olaj után...


Egyébként ahgy írta valaki több ember élne egészségesen, ha meg tudná fizetni és lenne rá ideje.

2016. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Azért az edzés nem feltétlen tesz egészségessé valakit. Sőt! Kimondottam visszataszító egy kigyúrt izomkolosszus.
2016. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tegnap ettem egy quasadillát reggelire tízóraira, és valamit sokkal később ebédre, szerinted normális hogy ettől kikerekedtem mint egy dinnye? Vacsorázni már alig mertem.
2016. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyám pajzsmirigyes és 120 kilora hizott, de leadott vagy már 20 kilót.

Szerintem legyen bármely betegség, csak is az akaraton múlik hogy normál testsúlyú legyen.

Ami még fontos, nem lefogyni a valami hanem azt a súlyt megtartani.

A saját példám is ide illik. Én elég könnyen fogyok HA! akarok de sajna elcsábulok :) Nálam nincs "jójó effektus néven ismert (lehet h nem jol írtam) jelenség, tehát ha leadtam 2 kilót az nem jön vissza.

Amúgy én az elhizást szint tiszta matematikai egyenletnek látom. Egyik oldalt a bevitt kalóriák, másik oldalon az elégetett kalóriák vannak.

Ez hellyel közzel egyenlő szokott lenni, de sajna előfordul olyan hogy több a bevitt kalória. Na ekkor hízunk. Sajnos pl karácsonykor felszedünk mondjuk 2 kilót és azt "cippeljük".

Jó kinézet /izmosság/

Vannak videók fent youtube-n nagy átváltozásról ("nyeszlett" fiucska kidolgozott testű férfi lesz, ott is csak is az akaraterőn múlik minden.

Sajnos tény a mai világban nem könnyű semmi se az egészséges étkezés sem a fogyás. Rohanó világot élünk, vannak olyan munkakörök ami megint hátráltatnak, de saját érdekünk/egészségünk normál életet élni

2016. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Kérdező, meg lehet kérdezni, hogy te mennyit dolgozol naponta és mennyit alszol?"

Persze, 54 kilós "pasi" vagyok. Hétköznap napi 6 órát dolgozok diákmunkásként egy üzemben, este 1-kor fekszek, 9/10-kor kelek és azt eszek, amit a hűtőben találok (amit anyám főz, 90%-ban zsíros kaja). És mégsem tudok meghízni legalább 60 kilóra. Ezért sem értem, hogy egy nő (aki a szebbik nemet képviseli), hogy nem tud fogyni egy normál testsúlyra. De tudom, annyira különbözőek az emberek, hogy sosem fogom megérteni. Más sem érti meg, hogy miért vagyok ilyen sovány.

2016. aug. 27. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Egészségügyisként van némi rálátásom a dolgokra. Vannak kövér ismerőseim, barátaim is. Ketten, értsd ketten olyanok, hogy önhibájukon kívül túlsúlyosak az ismerőseim közül, mindenki más "alkatilag" ilyen, néhány meg beismeri, hogy lusta és imád enni. Az emberek java nem betegség miatt kövér. Anyámnak semmi baja: kövér, apámnak semmi baja: kövér. Nagynénémnek semmi baja: kövér. Egy barátnőm az égvilágon semmi baja és kövér, mondjuk a mekiben reggelizik és még dél előtt megiszik három karamellel telenyomott jegeskávét ugyanott. A sort lehetne folytatni.


Van ismerős aki kórházban dolgozik gyermekosztályon, nyaranta szoktak táboroztatni, túlsúlyos, gerincferdüléses gyerekeket. Az étrend be van állítva, minden nap úsznak, gyógytornász felügyelete mellett tornáznak.

Sok gyerek kiveri a hisztit az első nap, mert mi az, hogy rizst és csirkemellet kell ebédelnie nagy tál pörkölt és egy csomag túrórudi helyett. Volt, hogy a bálna méretűre nőtt anyuka perrel fenyegette a nővérkéket amiért "éheztetik" a gyereket és nem adják neki oda a szülők által behordott szemetet...

A 40 kilós 4 évesnek (egy átlagos 4éves 16-18kg körüli súllyal él) semmi szüksége nincs vacsora után még egy csomag chipsre és fél üveg kólára.

2016. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!