Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki nevet...

Van itt olyan aki nevet változtatott? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 17:22
 1/4 anonim válasza:
44%
Kaffka Mercédesz , mert transznemű 🙃
2022. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
én szerettem volna (kamu példa, de a lényeg átmegy) Kiss Péterről Nhem Péterre, mert haha, de közölték velem, hogy csak olyan vezetéknév lehet, ami benne van az anyakönyvi kivonatomban, vagy anyukáméban, tehát anyai ágon feljebb. rip. így maradt az eredeti. És azért mert a vezetéknevem apámé, aki már rég nem az életem része kiskoromtól és nem érzem úgy, hogy az ő nevét tovább kéne vinnem. De nem bánom, mert az ő faterját, nagypapámat (istennyugosztalja) meg szerettem és tisztelem, szóval jobb így. Viszont biztos a másik oldalról is büszke lett volna a nagymamám, ha az ő vezetéknevét viszem tovább, ami mindkettő szép nevek amúgy, de végül maradt így, mert ha nem lehet valami vicces, akkor nincs is értelme. Insert megrottyant vigyorgó joker face.
2022. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Hugyos Józsi voltam, de nem tetszett. Így változtattam. Most Hugyos Péter vagyok.
2022. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a férjem nevét vettem fel vezetéknévként. Az ok egyszerű, nem szerettem a sajátom. Tipikus tucatnév. Mondjuk ha el akarok tűnni, akkor kifejezetten jó, hogy x millió embert még ìgy hívnak. :D
2022. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!