Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zsidók mitől annyira okosak?

A zsidók mitől annyira okosak?

Figyelt kérdés
A vallástól? Vagy 4 éves koruktól tanítják őket? Nem vagyok jártas a témában. De sok zsidó sikeres üzletember(pl.: Spielberg). Ott vannak a banki szektorokban. Fontos pozíciókat töltenek be a világon sok helyen. Mi a titkuk?

2022. jan. 26. 02:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Az a titkuk, hogy a vallasuk miatt a második világháborút megelőzően el voltak tiltva a hagyományos szakmáktól így csak az olyan akkori értékrend szerint alja dolgokkal foglalkozhattak mint a pénzügyek,kereskedelem vagy épp film ipar. A 20. száuadban meg pont ezek a szektorok lettek a legmeghatározóbbak.
2022. jan. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
Genetika.
2022. jan. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja, plusz ha visszavezetjük a vallásra, míg a kereszténység az Újszövetség én írottakat veszi alapul (pl. a tévé könnyebben megy át a tű fokán, mint gazdag ember a mennyországba), addig a zsidó vallás csak az ószövetséget veszi alapul (3 szolga kap az urától talentumok-pénzt, és aki a legtöbbet szerezte, az kap dícséretet) az élet felfogású, hozzáállásuk mérő én különbözik. A zsidó szülők kora gyermekkorban megfigyelik, miben tehetséges a gyerek és időt, pénzt nem sajnálja fejlesztik, legyen ez akár a sakk, éneklés, bármi. Kitartásra, szorgalomra és igen, haszonszerzésre ösztönzik a gyerekeiket. Csak származás an vagyok érintett, felekezetben nem, de gyermekkorunkban alap volt a hangszertanulás, nyelvleckék és 7 évesen kaptam zsebpénzt, havi fix összeggel, instrukciókat, hogyan bánják vele (kezdeti években ellenőrízték, később nem, hogyan gazdálkodom vele). Munkára is neveltek, minden nap el kellett végeznünk valami feladatot és addig nem játszhatunk, míg minden el nem készült, a tanulást ennél is szigorúbban vették). Később nekünk kellett nyaranta munkát keresni diákként. Végül, bár nem banki szektorban helyezkedtem el, de a szüleim tanítási és szemlélete által "megtalálom a pénzt" és jómódban élek, a ennyiből kényelmes, jó életszínvonalat tudok fenntartani és tartalékolni.
2022. jan. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Az oktatásuk teljesen más, mint a többségé. Nyilván egy átlagos zsidó családban nem, de a felső rétegben elküldik a gyereket Izraelbe tanulni, már fiatalon rengeteget utazik, múzeumot látogattatnak vele, héberül tanul... A cél pont az, hogy az átlag fölé emelkedjen. Viszont a pozíciót nem feltétlenül ezáltal szerzik meg. Megszerezte azt már nekik az apjuk.
2022. jan. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell megmászniuk a ranglétrát, csak örökölni. (a 4-es vagyok).
2022. jan. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem minden az oktatás. Nekem 2 nagybátyám kiment kulfoldre. Ugyanazt a nevelést kaptak. Ugyanazt az iskolaztatast. Röviden, az egyik sokra vitte, a másik "elzullott". Akkor most mi van?
2022. jan. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#1:+1

#3:+1

És ezt a bizonyos pályákra, főleg agyas pályákra, kényszerítést 1000 éve végzik velük a keresztények, emiatt az ezzel kapcsolatos szoftszkillek is igen kifinomultak.

2022. jan. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
1-3 jól írja. Sok országban pl. földtulajdonuk sem lehetett. Az iszlám ha jól emlékszem tiltja a kamatra pénzkölcsönzést, a zsidók ezért lehettek ott a bankárok. Stb.
2022. jan. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as nagyon jó válasz!
2022. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Zsidok eloszor is eleg szigoru szabalyok szerint elnek amit be is tartanak es nem lazadoznak allandoan a sajat szabalyaik ellen. Maskulonben pedig osszetarto nep, egyreszrol segitik egymast, masfelol pedig nem engednek maguk koze 'idegeneket' - sajat kezben tartjak a dolgaikat. Nagyjabol ennyi a zsido siker kulcsa.
2022. jan. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!