Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy sok diplomás (nehezen megszerezhető diplomák),úgy egyébként az életben zavaróan semmilyennek, butácskának tűnik?

Figyelt kérdés

Én nemrég végeztem pszichológia szakon, és bár még messze vagyok attól, hogy szakember legyek, ez a jelenség mindig elgondolkodtat.


Rengeteg ember képes nagyon jól tanulni, és kb. Bármilyen egyetemet el tud végezni, de ez nem korrelál az érzelmi intelligenciával, sem a személyiséggel, értékrenddel, érdeklődési körrel stb. Ismerek olyan nőt, aki elvégezte az orvosit, de felszínes, semmilyen komolyabb téma nem foglalkoztatja és ha másokkal beszél, olyan, mintha faék egyszerűségű lenne az egész gondolatvilága.


Persze én tudom, hogy sokan csak megjátszák magukat, egy kívánatos homlokzatot mutatnak, amivel védik magukat olyan emberektől, akik felé nem érdemes közvetíteniük az igazi énjüket. Csak van egy olyan árnyoldala ennek, hogy minél többször játssza el valaki az általa kívánt szerepet, az azért eléggé átformálja a gondolkodást egy negatív irányba. Pl: ha eljátssza a felszínességet, hogy nem nyitott a mélységre, akkor előbb-utóbb valóban sekélyes marad.


Persze egy orvosnak nem dolga foglalkoznia közéleti kérdésekkel, vagy bármivel, ami úgy amúgy az országgal kapcsolatos, vagy más emberek helyzetével, de én nehezen tudnám úgy élképzelni az életem, hogy más témám sincs, mint a filmek, műköröm, a macskám, sportolás, mások kibeszélése, bulik stb.


És nem egy ilyen emberrel találkoztam már. Tudom, nem illik ilyet mondani, de ezeknek az embereknek látszólag nincsen különösebben személyiségük, egyéniségük, elvannak a tucatszerűséggel. Igyekszenek tökéletesnek tűnni mások szemében és ennyi, közben meg fenntartják az imidzsüket azáltal, hogy nívós szakmákat tanulnak ki (mondjuk mert a gazdag családjuk miatt mást nem is választhatnak).


Mondjuk bizonyára könnyebb nyomasztóan komoly gondolatok nélkül sikeresnek lenni, mert kevésbé hátráltatja őket a depresszió meg más egyéb komoly, felnőttes problémák. Viszont azt is megfigyeltem, hogy a párválasztásban általában nem túl sikeresek, ami lehet összefügg a végzettségi szintjük és a mutatott kép között lévő ellentmondás oka. Vagy mert túl magasak az elvárások (bár ez tipikus probléma manapság).



2022. jan. 28. 00:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

"[...] de én nehezen tudnám úgy élképzelni az életem, hogy más témám sincs, mint a filmek, műköröm, a macskám, sportolás, mások kibeszélése, bulik stb."

- és látod, ez a kérdés valóban nem más, mint mások kibeszélése. :)

2022. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Az is biztos, hogy aki egy orvosit végez, az sok esetben nem szocializálódik rendesen, nem tud igazából felnőni, mert tanulással tölti a tizen-huszon évei nagy részét.


Persze, eljárnak inni, de mondjuk az önnállóságot, a praktikus dolgokat nem igazán sajátítják el, mert nincs idejük élni.



Szóval a dolog végén kapsz egy huszas évei végén járó tinit, aki esetlen a kortársai körében, azt a max egy szakterületet kivéve.

2022. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%

Pl. mint ez a kérdező: https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


Ennek egyszerű az oka, bekerül a fiatal a gimiből a felső suliba, és ott kapja az agyba a csomó szakmai dolgot, ami sok esetben nem széles körű tudás, csak szakmai. És ott áll 2X évesen, kikerülve, és nem is élt még.


Nem tud felöltözni egy állásinterjúra, és megmagyarázza, hogy ő akkora zseni, hogy neki nem kell öltöny az interjúra, mert eddig sem kellett.

Vagy amikor eljön frissdiplomás területis melóra, jogsi nélkül.


Ezért IS lenne jó a kötelező sereg.

2022. jan. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Ahhoz képest, hogy pszichológia szakot végeztél, elég nagy nárcisz vagy a kérdésed alapján.
2022. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Van egy csomó olyan aki autisztikus, és emiatt baromira megy neki az, ami az érdeklődési köre, magas IQ, és kiválló kutató vagy sebész lesz belőle.


De ettől még ott vannak a szociális kellemetlenségek, pl betanulta hogyan kell semmilyen beszélgetéseket, interakciókat végezni, de nem az igazi a dolog.


Van ilyen.


Nem minden autisztikus ember 12 éves vonatokkal játszó kisfiú.

2022. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyis hallgató vagyok (nem orvos) de velem sem igazán lehet hosszan elbeszélgetni akármiről.


Persze megvan nekem a véleményem a politikáról, a katonaságról, az lmbtq-ról, meg tudja a tököm mi van még, de tőlem nem lehet elvárni komolyabb témákban hosszabb vitát vagy diszkurzust.


Egyébként a szak 80-90%-a szintén ilyen beállítottságú.

Az egészségügyisekre általánosan is el lehet mondani szerintem, hogy szűk érdeklődési körrel rendelkeznek.

Amihez kell, hogy értsenek ahhoz értenek, a többi rájuk tartozik és ez így van rendjén.


Keresd olyan emberek társaságát akikkel egy hullám hosszra tudtok kerülni. Darwinizmus "hívőként" én sem fogok pappal haverkodni.

2022. jan. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírt tulajdonságok inkább élettapasztalatok hatására alakulnak ki, és nem az egyetemen tanítják ezért. Nekik nincs ilyen személyiségük, a diplomájuk által megszerzett tudást is csak egy eszköznek tekintik.

De tényleg sokan vannak, akik egyszerűen csak nem akarják kiadni magukat, ahogy írod.

2022. jan. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Mire elvégez valaki egy ilyen sulit az kb olyan mintha kimosnák az agyát. Én állatorvosit végeztem hajdanán. De túl sok volt az elmélet, túl kevés a gyakorlat. Totál introvertált a sok tanulás. Kissé "idegroncs" voltam a vizsgáktól. Kikerültem a végén és nem értettem semmihez, hiába mentem át a vizsgákon. Meg kellett ismerkednem az élettel. Helyre kellett jönnöm mentálisan. És ez már a 20-as éveimben volt ugyebár.
2022. jan. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert alig volt mellette életük, azért. Én dolgoztam mellette, sportoltam és nagyjából ennyi volt a nap, elég szűk körben mozogtam, elég kevés időm maradt másra. Elment úgy kb. Felnőtt életem első 5-8 éve, hogy mindent eköré szerveztem.


Illetve annyira intelligens talán vagyok, hogy elismerjem, meddig terjed a tudásom határa. Arról "volt szó", hogy egy területen leszek szakember, nem arról, hogy mindenhez kényszeresen megpróbálok érteni és úgy tenni, mintha mindenben jobb lennék mindenkinél. Van véleményem egyébként dolgokról, de személy szerint nem akarok vergődni olyan dolgokban, amiben laikusnak számítok és semmi kedvem olyan témáról beszélgetni, amiről egy kevésbé intelligens ember csak veszekedni tud (mint például a politika). Sokszor még a saját szakterületemből sem nyitok vitát, a sok "szakember" úgyis elküld anyámba, hogy az a 400 publikáció, amit olvastam, hülyeség és ő jobban tudja. Nekem ez energia, ráadásul olyan dolgokra, amik nem érik meg.


Én már csak boldog akarok lenni, nem helyretenni mindenkit.

2022. jan. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is pszichológia szakon kezdtem, csak én a kutatás és a mesterséges intelligencia felé kanyarodtam. :)
2022. jan. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!