Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan telik el a napja egy...

Hogyan telik el a napja egy olyan embernek, aki azt mondja, szeret élni? Mit csinál jól, amiért nem akar öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés
+ti miért akartok meghalni? Mi nem sikerül(t) az életetekben? (Nyilván, nem a boldog emberekhez szól ez a kérdés)

2022. jan. 31. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Közel sem gondtalan az életem, mégsem akarok öngyilkos lenni.

Na ehhez mit szólsz?

2022. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem a boldog emberekhez szól a kérdés ehez képest az elején azt kérdezed mitől boldogok ők mit csinálnak stb

Erre nyilván csak az tud válaszolni aki "boldog"

Utána meg azt írod kB hogy a boldog ne válaszoljon csak aki depis🤣🤣🤣

Besz.arok🙃🤣

2022. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Alapjáraton nem kell semmit jól csinálni, ahhoz, hogy az ember ne akarjon meghalni.
2022. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Valószínű hogy nem azon görcsöl hogy "mit csinál jól".
2022. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes dolgokat csinálok. Többnyire olyan dolgokat, amik munkásak, de megérősek. Én általában azért nem akarok meghalni, mert nem akarom itthagyni azt a rengeteg dolgot, amit ennyi munka árán, ennyit fáradozva és kitartva felépítettem (és még jelenleg is épül).
2022. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyerekként molesztáltak, később majdnem megerőszakoltak.

Bántalmaztak.

Adósság miatt kikapcsolták nálunk a fűtést mikor 15 voltam mert anyám nem tudta már fizetni.

Gáztűzhellyel futottunk otthon hetekig.

Nincs egy értelmes szakmám mert lógás miatt 3xor jártam a 9.et,majd a 11.ben otthagytam a sulit és elmentem egy kocsmába dolgozni.

20 éves voltam mikor rá jöttem hogy Elbas.ztam az életem és leraktam egy OKJ-s tanfolyamot.

Volt sok sz.ar kapcsolatom,majd később el is vetéltem 1xer.

És még sorolhatnám mik történtek velem.

Ettől függetlenül a világ legoptimistább embere vagyok, soha nem akartam meghalni. Imádok élni, szórakozni,kirándulni. Szeretem az embereket,szeretek ismerkedni,társaságban élni. Soha nem szomorkodom. Mindig mindennek a jó oldalát nézem és igyekszem mindent megoldani és soha sem kétségbeesni.

Mindenre van megoldás.

Azóta normális párkapcsolatban élek, van egy kisfiam, jól fizető munkám, mellette pedig levelezőn csinálom az érettségit hogy az is meglegyen nekem.

29/N

2022. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2# Nem fogalmaztam fényesen, upsz.. Két szeletre osztottam fel a kérdést. A második kérdésre értettem, hogy csak a boldogtalanok válaszoljanak.
2022. jan. 31. 11:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ideális gyerekkorom. Alkoholista apa, utána elvált szülők, anyagi gondok. Nem voltam se a legnépszerűbb, se a legszebb, se a legsikeresebb az iskolákban sem. De mindig megtaláltam a helyem. Nem váltam soha különccé, kiközösítetté.

Felnőttként is vannak problémáim, párkapcsolati, volt már komolyabb egészségügyi is.

De kinek nem?

Én mindig úgy próbálok hozzáállni, hogy megoldom valahogy, nem hagyom, hogy valami teljesen kikészítsen, mert nem akarok kikészülni.

Pedig nem vagyok se különösebben pozitív, se különösebben erős. Szerintem teljesen átlagos vagyok ilyen szempontból.

De még soha nem jutott eszembe az öngyilkosság.

Az élet szép. Csak fel kell ismerni, hogy nem egy romantikus vígjáték. Senki sem folyamatosan boldog, de meg kell élni az apró örömteli pillanatokat is.

És a legfontosabb, hogy mindenki foglalkozzon saját magával! A saját életével! Ne másokét akarja élni, ne másokhoz hasonlítsa magát.

2022. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem csinálok jól, egyszerűen a nézőpontomat változtattam meg.

Nem érdekel, ahogy esik úgy puffan, mit keseredjek el, ha egyszer nem lesz jobb, akkor akár már hátra is dőlhetek.

2022. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem azon múlik, hogy ki mit csinál "jól" az életében, egyszerűen csak egészséges lelkiállapotú ember nem vágyik a halálra. Ezért nevezik a depressziót betegségnek. Erről nem tehet senki, aki ebben szenved (bár amúgy gyógyítható), és nem azért érez így, mert valamit "rosszul" csinálna az életében. Kb ugyanaz, mintha influenzás lennél, nem azért betegszel meg, mert bármit is rosszul csinálnál.
2022. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!