Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes elmenni világot...

Érdemes elmenni világot látni, ha régóta tervezem, és megrekedtem az életemben?

Figyelt kérdés
Rosszul érzem magam ebben az országban és az életemmel sem haladok. Szerintem sokat segítene az utazás, de félek, hogy túl sok idő megy el vele, amit talán másra kéne fordítanom. 30 leszek lassan, még nincs karrierem, se családom. Van valaki, akinek segített?
2022. febr. 6. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan miben segítene ez? Utazásból nem lesz karrierépítés.
2022. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

19 evesen koltoztem ki Kanadaba 28 vagyok most. Haza jottem tavaly nyaron vetten egy hazat kp-ban 60 millioert egy uj autot 15 millaert es meg igy is van boven tartalek penzem. Emelett Kanadaban ra talaltam eletem szerelmere is azota mar ossze hazasodtunk es van 1 kislanyunk.

Ha itthon maradtam volna tudod mit ertem volna el? Semmit. Meggornyedtem volna a munkaba ugy hogy kozbe meg naprol napra eltem volna.

Ha teheted menj el lass vilagot ismerkedj vagy telepedj le mas orszagban hidd el sokkal jobban fogsz jarni mint hogy Magyarorszagon oregedj meg.

Nem tudom milyen szakmad van vagy milyen nyelveket beszelsz en minimalis angollal illetve egy vegyesz technikusival mentem ki. Kb fel evig nagyon sz.ar volt mert sok ido kellett mire megtanultam beszelni addig segedmunkas kent dolgoztam feketen de utana jol helyrealltak a dolgok.

2022. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyelvek pont az erősségem, már 18 éves koromban volt felsőfokúm angolból. Németből is van és úton van az orosz is.


Én nem mondom, hogy le akarok telepedni, de pár évig jó lenne kint élni. Egyébként pont Kanadára gondoltam :) Hogyan kaptál letelepedési engedélyt? És hogyan lettél ilyen jómódú, ha nem volt végzettséged?

2022. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ezt kell tenni.
2022. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as végzettségem volt itthon elvégeztem Bp-en az iskolát.

Eta kartyat kellett regisztralnom illetve a nagy kovetseget is felhivtam elotte. Szerencsere nem volt ilyen covid hulyeseg akkoriban.

Eloszor termeszetesen turista kent mentem ki (sporolgattam penzt illetve szuleim adtak kolcson is amit kesobb visszafizettem nekik).

Alberletet nem volt nehez talalnom Torontoban havi 850 dollarert kaptam egy egesz jot a kulvarosban.


Nagyon megtetszett a kinti elet mivel turista voltam hivatalosan nem vallalhattam munkat ezert feketen segedmunkas kent kezdtem el dolgozni oraberbe napi fizetessel. Napi 80 dollart kerestem.

Termeszetesen tanultam a nyelvet mint az allat. 3 honap utan beadtam a kervenyemet hogy szeretnek letelepedesi jogot kerni. A kerelmemet elfogadtak a birosagon kellett megjelennek es ott elmondanom hogy miert akarok ott maradni meg ilyenek.

Allamvizsgat kellett elvegeznem a Kanadai allampolgarsaghoz amit alapvetoen 5 ev adozas utan tehettem volna le de mivel Kanadai allamporgarral azaz a mostani felesegemmel meghazasodtam ezert gyorsitott eljarasban 2 ev utan megkaptam a kettos allamporgarsagot.


A letelepedesi engedelyt kb 2 honap utan kaptam meg. Miutan az megvolt mar vallalhattam tisztessegesen munkat mivel ugy fogadtak el hogy munkavallalokent szeretnek letelepedni Kanadaban amit amugy a Kanadai kormany nagyon jo szemmel nez.

Kaptam is egy gyogyszergyarban allast ahol netto 6500 dollart kaptam 1 honapra. Felesegem fodrasz mostanra mar sajat szalonja is van de az o bevetele elegge ingadozo sajnos a covid elegge rontott az uzletnek.

Termeszetesen barmi kerdesed van kerdezz batran ha kell komolyabban lepesrol lepesre elmondom mit hogy kellett tennem Kanadaban :D lehet mostanra masok a szabalyok de szerintem oly sokat nem valtozhattak.


Felesegemet mindig is erdekelte Magyarorszag ezert jottunk nyaron haza aztan itthon ragadtunk egy idore de nem banjuk mert nincs akkora tel szerencsere mint kint. Tavaly vagy tavaly elott ha jol emlekszem -51°C fok volt a leghidegebb. Kijarasi tilalom volt ervenyben

2022. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Marmint ugy 2 honap utan kaptam meg a letelepedesi emgedelyt hogy eltelt 3 honap. Azaz osszesen 5 honapot vett igenybe. Van aki 1 ev utan is alig kapja meg ugyintezotol fugg az egesz szinte
2022. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!