Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már veletek, hogy huzamos...

Volt már veletek, hogy huzamosabb ideig nem álmodtatok?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve ért egy elég erős lelki trauma, tényleg úgy éreztem, mintha megsemmisültem volna, azóta is olyan vagyok, mint akiből kiszívták az életet. De nekem olyan fura, hogy azóta egy álmomra sem emlékszem. Az előtt sokszor megmaradt, hogy mit álmodtam, többször volt, hogy fel is ébredtem belőle. Mitől lehet ez? Nálatok is vannak ilyen hosszabb időszak, hogy nem álmodtok?
2022. febr. 11. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is a megterhelőbb időszakokban ez van. De én ilyenkor felületesebben is alszok.
2022. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

én mindig álmodok, mivel sokszor felriadok ezért általában emlékszem rá


volt olyan amikor nem riadtam fel a végén, akkor nem emlékeztem semmire


ismerősöm régen sokat füvezett és amikor leállt vele, akkor mondta nekem, hogy "egy ideje újra vannak álmaim"

tehát ez is befolyásoló tényező lehet


a traumádról beszélnél? akár itt, akár privátban?

2022. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
48%
Ha nincs mélyalvásod, akkor álmodni se fogsz. Valószínűleg a trauma miatt zavartabb vagy, nem alszol elég mélyen, és így nincs álom se.
2022. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tudom, minden éjjel álmodunk, csak nem mindig emlékszünk rá.

Én nagyon ritkán emlékszem rá. Összefüggő történetre évek óta nem emlékszem.

2022. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az mondjuk igaz, hogy az alvás minősége sokat romlott, olyan 3 naponta tudok igazán melyen aludni a fáradtságtól, valószínű akkor emiatt
2022. febr. 11. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megterhelőbb időszakban velem is ez történik. Pl. tavaly tavasszal nagyon padlóra kerültem és ősz közepére kapartam össze magam, és az idő alatt egyetlen álmomra sem emlékeztem és felületesebben, rosszabbul is aludtam.

Amióta jobb időszakom van, nagyon sokszor emlékszem az álmaimra, ébredés után pár órával is néha. 1-2 alkalommal még folytatódott is az álmom pár napon keresztül, az tetszett :D

2022. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kezdtem aggódni, hogy még az álmaim is elhagynak, de akkor azért örülök, hogy másnál is előfordult :D
2022. febr. 11. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!