Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családosok, hogy bírjátok...

Családosok, hogy bírjátok anyagilag ezt a sokkoló drágulást?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, átlag 30 évesek vagyunk, átlagkeresettel és átlagos helyzettel: van egy részben felújítandó házunk (ezt anno külföldi munkával spóroltuk össze), és egy kisbabánk, akivel én jelenleg gyeden vagyok.


Világéletünkben spórolósak vagyunk, de most úgy érzem, megtorpantunk kicsit. :O Minden olyan baromi drága lett, közben pedig minden olyan nagy kiadás.


Lenne még mit csinálni a házon, pl. nincs terasz, de ez önmagában most burkolással, mindennel együtt legalább 3 millió forint lenne, és csak egy a sok dolog közül.


Elmegyünk a boltba bevásárolni, nem veszünk semmi extrát és kész vagyont hagyunk ott, sose költöttünk ilyen sokat kajára. Minden hónapban jön valami plusz kiadás, múlt hónapban 60 ezer elment kocsijavításra (muszáj, nem a városban lakunk, nem tud máshogy bejárni dolgozni a férjem), most a telefonja romlott el, gondolom következő hónapban megint lesz valami, ha más nem, fűnyírót kell venni.


Bármi elromlik vagy tönkremegy, egyből több tízezres kiadás. Ha valami csinálni akarunk a házon, minimum százezrek. Van tartalékunk, de most ott tartunk, hogy lassan félrerakni sem tudunk, pedig nem élünk luxus színvonalon...



2022. febr. 12. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk 3 gyerek van , férjem vállalkozó, én jelenleg 4 órában dolgozom.

Így tudjuk megoldani, mert a kicsi még ovis.

Úgy gondolom , kicsit átlag feletti szinten élünk, de most engem is nagyon megdöbbent az árak emelkedése, és kicsit változtatnunk kell a kiadásainkon.

2022. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
úgy, hogy nem építünk teraszt 3 milláért, rá ér az 5 év múlva is.
2022. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
A fideszesek nyilván szó nélkül elviselik, hiszen családtámogatás, visszatérítés van és nincs akkora infláció és drágulás, azt csak az ellenzéki Soros-bérencek meg a migránssimogatók állítják.
2022. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Nemtudom... 40 éves elmúltam. Idős, krónikus beteg és ápolásra szoruló édesanyámmal élünk az ő kisnyugdíjából és az én minimálbéremből (hazaköltöztem miután tavaly apám meghalt), az ő lakásában, mivel nekem nincs. 48-ban dolgozom, 48-ban háztartást vezetek. Fogalmam sincs, mennyire lehet nehéz most egy kisbabás, teraszépítésre váró fiatal házaspárnak.
2022. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Senki nem sajnálja a családos ingyenélőket akiknek az elmúlt öt évben tömve a zsebét okozta ezt az inflációt a tenyészállam.


Ilyen ingyenhitel, olyan támogatás fedezet nélkül, jegybankpénzért kibocsátott államadósságból finanszírozva… először az ingatlanárakat hajtotta fel, most ez a sok többletpénz végül leért a kisker szektorba itt előidézve az áremelkedést. Kamatemelkedést nem akar a kormány (hiába emel a jegybank, a kommunisták be is fagyasztották a hitelkamatokat így majd csak a választások után fog fájni de nagyon) mert akkor jaaaj a családosok akik hitelt törlesztenek mi lesz velük - tehát nincs eszköze a jegybanknak az inflációt fékezni.


Szóval nem kell csodálkozni, hogy infláció van, a pénzosztás végül mindig ide vezet csak idáig a sok birka nem bír elgondolni, csak sopánkodni hogy jaaj hogy lehet ez… A nem családisok ugyanúgy megfizetik ezeket az árakat csak ők előtte nem lettek kitömve alamizsnával.

2022. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

5.


Ennyire nem szeret téged senki????:D

2022. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon sok átlag 30 évesnek kilátása sincs gyerekvállalásra vagy saját otthonra, mert az adóját felzabálják a családosoknak nyújtott adókedvezmények meg ingyenpénz. Meg persze a kölöknek is ingyen lesz minden, étkeztetés, iskola, orvos. Nem érzek együtt veletek egy cseppet sem. Tehermentes ingatlan és van munkátok mégis sír a száj? Vissza lehet menni akkor külföldre, hátha ott jobb lesz.
2022. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Egy gyerekre nem kapott semmit a kérdező, kedves 5-ös. Spóroltak.


Sajnos az inflálódás magát gerjeszti ezen a ponton, valószínűleg ugyan oda jutottunk, mint Amerika 2007-ben. Nem tanulunk a történelemből. Mindenre kigyűrűzik szépen lassan, az ilyen trükkök, mint bizonyos termékek árának befagyasztása nem sokáig lesz működőképes, mert a takarmány, a munkaerő, stb, nyílván ugyan úgy drágulni fog.

Az ilyen világválságok alatt mindig a nép, aki igazán pórul jár, sok család lesz földönfutó, míg akik gazdagok voltak eleve, ők csak még gazdagabbak lesznek.

2022. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Most kaptatok egy rakás SZJA-t vissza.. lesz/van miből vásárolni.
2022. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%
… visszakaptak szja-t - már ha eddig egyáltalán kellett fizetniük :D
2022. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!