Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vegánok elveivel valamilyen...

A vegánok elveivel valamilyen szinten nem ütközik az hogy vegán módon etetik a kutyájukat/macskájukat?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem hogy ha ilyen étrenden tartják a húsevő állataikat az nem megfelelő tartásmód. Pedig pont az állatvédelem és az állatok szeretete miatt is választották ezt az életmódot. A húsevők sem etetik a tengerimalacot vagy lovat csirkével csak mert azt gondolják hogy hozzátartozik az EMBER teljes értékű táplálkozásához. Kicsit összezavar ez az egész.

Most akkor kinek akarnak ezzel jót? Miért akarják (az általuk helyesnek vélt) emberi táplálkozást egy másik fajra ráerőszakolni? Miért nem tartanak növényevő állatot/állatokat ha ennyire nem támogatják a húsevést? Most akkor az összes húsevő állatot át kéne nevelni vegánná?

Annyi kérdés fogalmazódik meg bennem ezzel kapcsolatban.. Nekem ez a gondolkodás nem igazán érthető szóval ha van itt egy vegán vagy nem vegán aki eltudná magyarázni hogy mi értelme van ennek akkor megköszönném.



2022. febr. 19. 17:31
 1/5 anonim válasza:
100%
Cicáim vannak, mivel tudom, hogy ők természetes módon húsevő állatok, nincsenek olyan gondolatokkal elfoglalva, hogy vajon mit tudnak tenni a többi állatért, hanem csak feldobják a napjaimat a jelenlétükkel, természetesen nem erőszakolom rá egyiket sem, hogy csak növényi kajákat adok nekik. A vegán életmód az ember saját döntése. Ha valaki nem tudja elviselni, hogy némelyik állatnak a húsevés az alap étrendje, akkor ne tartson állatot. Persze néha adok a cicáknak pár megmaradt, levagdosott zöldséget, némelyiket még el is rágcsálják, de tudom, hogy alapvetően nekik húsra van igényük. Nem szabad összekavarni a háziállatok étrendjét az ember saját döntéseivel.
2022. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Mert a vegánok kötelezően nem adnak húst a házi állataiknak?
2022. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Ez hülyeség. Több vega ismerősöm van, magam sem fogyaztok túl sok húst, egyéb állati eredetű ételt meg csak piacon veszek(avagy nem támogatom ezzel sem a nagyüzemi állattartást). Még senkitől nem hallottam, hogy a húsevő állatát növényi étrenden tartaná.
2022. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,nem vagyok vegán,de már nekem is kezd uncsi lenni,hogy mindig őket cseszteti valaki :D


Minden életmódban van két véglet,meg a kettő közt akik normálisan csinálnak mindent,de ezek miatt megítélik őket is.


Van az a vegán amelyik csak zöldséget ad a kutyának,meg van az amelyik ugyan azt a hulladék fos hiper/szuper marketes olcsó konzervet dobja oda elé mint a hanyag nem-vegán ember.

A kettő közt vannak a normálisak akik vagy barfoznak vagy a minél jobb tápot megveszik a kutyának.


Ha valaki nem vegán akkor is ugyan ez a helyzet.Ne gondold,hogy nincs olyan 'húsevő' ember aki ne az olcsó sz*rt,a moslekot vagy a növényi alapú vacakokat adná a kutyának.

Valakit annyira nem is érdekel,hogy mivel etet hogy meg se nézi mi van az összetételek közt felsorolva.Látta a reklámba,akciós vagy csak úgy ez van könnyen elérhető helyen ezért azt veszi amit elsőnek meglát.


Nem a TE életmódod és étkezési szokásaid határozzák meg,hogy mit adsz a kutyának többnyire.

A: Növény b*zi

B: Sz*rik rá,csak egye meg a kutya

C: Oda figyel,pénzéhez mérten jót próbál venni.

D: Abszolút elvakult és minden grammról grammra kimérve,kiporciózva,megfelelő hőmérsékleten tárolva teszi a kutya elé.


Most hogy ki melyik..

2022. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ismertem ilyen embert,még egy főtt tojást sem evett volna meg annyira vega volt.Beteg lett a kutyája,és onnantól csak növényi étrenddel etette.El is pusztult pár hónapra rá.Lehet,hogy amúgy is elment volna,de hát azért a kutya az csak kutya...ezt én sem vagyok képes megérteni.
2022. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!