Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan türelmetlen a...

Miért olyan türelmetlen a 24-30 közötti generáció?

Figyelt kérdés

Alatta olyan lazák, a harminc felettiek “lecsillapodnak”.

Kapkodnak, azonnal kell minden, eljegyzés, esküvõ, anyámkínja, nettó 400-as bér pályakezdõként.

Nem boomer vagyok, csak 26 éves, és nekem is volt egy ilyen évem. Mindenért elégedetlen voltam és elfutottam au-pairnek


2022. febr. 21. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Miért jobb elpiszmogni egy egész életet és utána azon hisztizni, hogy milyen lehetőségeket hagytál ki és mit nem értél el?


Életem legnagyobb tanulsága, hogy aki akar valamit az élettől az időben elkezd gondolkodni rajta, hogy hogyan valósítsa meg. Azért retteg az eggyel idősebb generáció a kortól konkrétan, mert ilyen volt a felfogása. Aki kihasználta az idejét, nem esik kétségbe az évektől, hanem várja az elkövetkezendő időt, bármennyi is legyen neki hátra.


25 éves vagyok és nem tartom normálisnak a ráérősködést. Meg azt sem, hogy utána mindenki vén fejjel sírja vissza a fiatalkorát, amit elvesztegetett.

2022. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
30-35 felett is lehet gyereket vállani, 40 évesen is lehet doktorálni
2022. febr. 21. 16:54
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

29 vagyok. Sajnos nekem egy dolog kezd összejönni az életben, a végre nem betanított irodai munka és igen, a nettó 400 (nem pályakezdőként). Más területen semmi. Egészség terén is csehül állok.


Egész egyszerűen megvan a dolgok praktikus rendje.


- 30 körül már a maradékból tudsz válogatni társkeresésnél

- 30 alatt kellene szülni, úgy az egészségesebb, biztonságosabb, úgy tud regenerálódni az anyuka szervezete, így lesz energiád, türelmed és fizikai erőd a kisgyerekedhez és így nem leszel idős ezer betegséggel, mire érettségizik

Ok, ha nem jön össze 30 alatt, de 35 felett szívás...

- szülés előtt kellene az embernek kiélnie magát, kettesben utazni, sokat sportolni és hobbizni. Az elsőt lehet, sőt kell gyerekekkel is, de nem ugyanolyan, a másik kettőre nem lesz idő


40 évesen is lehet doktorálni, de gyerek mellett nem kellene, mert az egész család testi és lelki egészségét veszélyezteti az a szintű időhiány és rohanás.


N

2022. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De azt is meg kéne érteni, hogy az embereknek csak nagyon kis része “can have it all”.

Az egyetem sok oktatónak nincs még családja, az egyik nõ a teremben ahova jarok 40 evesem ment vissza edzeni

2022. febr. 21. 17:07
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Csak nehezebben is lesz mostmár családjuk.

Párkeresésnél a maradék jut és szülni/gyereket vállalni se kellene már 40 körül.

2022. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A mai átlagember 75-80 évig él. Olyan 70-ig aktívak. Ha életük elsõ 18 évesen nehany bakancslistás dolgot csinálnak (eljutnak Párizsba, megtanulnak zongorázni, átússzák a Balatont), meg van vagy 50(!) évük megvalósítani önmagukat. Miért kell ötven évet 10 évbe besūríteni?
2022. febr. 21. 17:17
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Sokunknak a bakancslista sincs meg, én például 29 vagyok és nem voltam Bécsnél messzebb. Na jó, voltam buszos úton az Alacsony-Tátrában, az Bécsnél talán messzebb volt. :D Persze, hogy türelmetlenek vagyunk.


Az átlag messze nem él 75-80 éves koráig és 50-60 felett komolyan betegek. Láttál te már időseket? Jó, mondjuk az én családomban már 15-20 évesen krónikus betegek az emberek, de azért 50-60 felett már jóformán mindenki beteg és fájdalmakkal él.

Ha 40 évesen szül az anyuka (veszélyeztetett terhesség garantált és 9 hónapig szobanövény, amíg terhes, majd a szervezete többé NEM regenerálódik), akkor 59, mire érettségizik a gyereke és ha egyetemre megy és pl. bejárós, még 62-63 éves koráig gondoskodni kell a gyerekről. Ez azért durva.

2022. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

OFF


Amúgy ne írd a Balatonátúszást, pont az hiúsította meg a COVID nálam....


ON

2022. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon késő 35 felett első gyereket vállalni.Olvass utána milyen kockázatai vannak.Ezt orvosok mondják, nem én találtam ki.A közhiedelmekkel ellentétben a férfiaknak is van biológiai órája és minél öregebb a férfi, annál inkább romlik a spermiumok minősége.Egyáltalán nem ideális 40 körül vállalni az első gyereket.
2022. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

A szakmába bedolgozni magad idő

Tisztességesen megtanulni valamit idő

Megteremteni magadnak az anyagi biztonságot idő

Élhető méretű és minőségű otthont biztosítani idő

Megtalálni a társad és vele kialakítani egy stabil kapcsolatot idő...


Ha akarsz gyereket, felnevelni idő

Megteremteni a saját életéhez szükséges hátteret, amivel el tud indulni, idő



Elkezdeni figyelni az egészségedre időben kell.

Eldönteni, hogy milyen irányba akarsz haladni, hogy utána annak irányába cselekedj, időben kell.

Élményeket szerezni, amíg van energiád, szabadságod, pénzed, időd, időben kell.



Vannak dolgok, amiket nem lehet visszafordítani... Vannak dolgok, amikre időben kell gondolni, különben hatalmas szenvedés és versenyfutás az idővel felzárkózni.



Teljesen rendben van az, aki 30 éves korára el akarja érni, amiket írtál. Teljesen rendben van, hogy valaki időben kezd normális életmódot élni és tudatos döntéseket hozni és igyekszik mindent profin csinálni.



Ma kiröhögnek, hogy miért hülyéskedsz edzéssel még munka után, 5 év múlva már fáj a hátuk, neked meg nem...


Ma lekoptatnak, hogy ők még fiatalok és élni akarnak, 5 év múlva úgy kaparnak össze egy nálad kategóriákkal rosszabb embert gyerekkel a nyakán.


Ma megszólnak, hogy miért melózol egyetem mellett, rá 3 évre megy a sírás, hogy tapasztalat nélkül hogy találjanak állást frissdiplomásként, ha mindenhova 2-3 év kell.


Ismerem én ezeket a sztorikat, pedig a 30 évemmel nem vagyok öreglány.

2022. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!