Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is megfigyelte,hogy az...

Más is megfigyelte,hogy az olyan nőknek, akiknek nincs annyira jól fizető állásuk,férfiakból azokat preferálja, akiknek meg van?

Figyelt kérdés

Volt gimnáziumi osztálytársak, szaktársaknál figyeltem meg.

Vidékről származom, közepes erősségi gimnáziumban végeztem, sokan nem mentek felsőoktatásba.


Ahogy szokták mondani, én egy nőhöz képest nagyon ambiciózus vagyok.Mesterfokozatú diploma, két idegen nyelv folyékonyan.

Csonka családban nőttem fel, apa nélkül.Én édesanyámtól azt láttam, hogy képezni,fejleszteni kell magunkat folyamatosan, törtetni, előrelépni, máskülönben "lógni fog a fenekünk".

Viszont, nem tartom magamat valamiféle karrierista jégcsapnak, aki az életét és minden szabadidejét a munkának szenteli, szeretnék gyerekeket, nem is egyet, hanem hármat.



Visszatérve a témára, illetve a jelenségre, tapasztalataim szerint a szóban forgó nőknek anyagilag nem túl megbecsült állásuk van.

Például, benzinkúton Shop eladó, ruhabolti eladó,tanár, kórházi asszisztens, önkormányzati ügyintéző...stb.

Ambíciójuk sincsen többre.Viszont, a párjuk, férjüknek általában nagyon jól fizető állása van.Ahonnan származom, nagyon sokan dolgoznak Ausztriában.Gyakori, hogy a férj,pár Ausztriában kamionsofőr, vagy hasonló.

Másnál olyat láttam, hogy a férjének komplett busztársasága van, egy másiknak pedig több darab autószerelő műhelye.


Ezekben a kapcsolatokban, a két fél közötti fizetési különbség többszörös.



Ezzel nem azt akarom mondani,hogy az említett csoport pénzéhes, de akkor is, egy érdekes jelenség.



2020. júl. 8. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
igen. Azokat nem érdekli, hogy a srácnak mi a munkája,milyen egzisztenciája van a partnernek, akik képesek és tudnak jól keresni.Tudnak teremteni.
2020. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt figyeltem meg, hogy amióta jól kereső vállalkozónő vagyok, hirtelen és meglepő módon minden férfi komoly kapcsolatot akar tőlem, most már a kilóim sem számítanak. Még ilyet!
2020. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

"Nőhöz képest ambiciózus vagy" Aki ezt mondja az baromi gáz ember lehet, tekintve hogy több nőnek van alap és mesterfoku diplomája mint férfinak.


Sztem csak van, hogy a nők viselkedése minden esetben szemet szúróbb az embereknek mint a ferfiak viselkedése, így nem is olyan nagy kunszt ilyen észrevételeket írni róluk.

2020. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3,


vidéken, kisvárosban nem annyira általános dolog,hogy diplomája van az embernek, mint mondjuk Budapesten.

2020. júl. 8. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez butaság.

Ba, de akkor engedd meg, hogy elmeséljek egy történetet.

Édesapám diplomás.

Nekem, csak szakmáim vannak.

De soha nem nézett le ezért, sőt büszke rám, mert attól függetlenül, hogy nagyon nehezen ment a tanulás, nagyon szorgalmas voltam mindig is.

Szakmáim vannak.

Ruházati eladó vagyok.

Van is egy párom 15 hónapja.

Neki szintén nincs felsőfokú végzettsége,de szorgalmas és dolgos.

Soha nem azt néztem hogy kinek milyen a végzettsége, hanem, hogy ember legyen.

Ja és nagymamám mesélte, hogy apai nagyapám us mindig a munkások jogaiért harcolt.

És ő maga is munkásember volt.

Páromnak az apukája, nekem anyukám halt meg.

Anya egyszerű dajka volt.

De nem a pénzéért szerette apát.

Sőt apa is mindig támogatta...

2020. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

"vidéken, kisvárosban nem annyira általános dolog,hogy diplomája van az embernek, mint mondjuk Budapesten."


Ezt nagyon rosszul tudod. Kapaszkodj meg, lányiskolába jártam, az osztálytársaim többsége pici falvakból érkezett, mára kivétel nélkül mindegyikük diplomás.

2020. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd ezek a nők ami így is van ezeken a ferfiakon kapaszkodnak fel.Sztem szánalmas es kiszolgáltatott helyzetben vannak az ilyen nők.Sajnos az már egy idejet mult dolog így szülők se példák erre mivel teljesen más rendszerben nőttek fel mint a mi generacionk. Akkor még létezett a nő és férfi szerep. Sőt az volt a szégyen ha a férfi nem tudta megteremteni a felesege csaladja szamara a dolgokat. Abban az időben a ferfiak magasabb fizeteseket kaptak. Ma az emancipáció fenykoraban egy nő legalabb jobb esetben ha nem tobbet fel tud mutatni mint egy ferfi. Ezen kivul ugyanugy anya haziasszony, es dolgozo nő. S jon a kovetkezo kerdes ha mar a mai nők ilyen multifunkcionálisak minek a ferfi? A mai ertekrend tekinteteben a ferfi mar nem azert kell h lakast tegyen az ember segge alá es a biztonsagot nyujtsa/ anyagi/ hanem egyenrangú tarsnak kell mert az ember tarsas leny. Az a nő nem válogatja a ferfiakat aszerint h mit dolgoznak aki eletkepes es ha ugy van megall a sajat laban is. Ezek a nőcskék életképtelenek s ezert vannak elvarasaik. Pont nekik. En meg azt mondom mindig annyit varjon el egy nő mint amennyit nyújtani tud. Az ilyen szoliba dohanyboktba dolgozo holgyemenyek nem is ertem a csoro eletuket egy bika nem fogja kompenzalni. Mellesleg sztem egy komoly egzisztenciaval rendelkező férfi is a komoly okos művelt nőket preferálja.
2020. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!