Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csakis gonosz lehetek azért,...

Csakis gonosz lehetek azért, mert azt mondtam, hogy felügyelet nélkül nem fogadhatnak menekülteket a lakásomban?

Figyelt kérdés

Síró hangon felhívott édesanyám, hogy el kellene szállásolni egy menekült családot. Pár napog nem vagyok, így beköltöztetné a lakásomba őket. Mondtam, hogy csak úgy, ha valaki felügyel rájuk. Nem éjjel nappal felügyeljen rájuk valaki, de néha nézzen már rájuk valaki. Ő beengedné őket és majd egyszer távoznak, neki nincs ideje rájuk nézni.

Egyrészt igen van pár értékesebb dolog is a lakásban. Gyűjtői darabok. Nem azt mondom, hogy ellopnák, hanem gyerekek is lesznek, simán megsérülnek. Nem tudom elképzelni, hogy napokig egy helyben ülnének és nem csinálnának semmit.

Másrészt nem a legjobb a fűtés. Felügyelni kell a fűtést. Nem beszélnek magyarul, anyum meg magyarul kívül nem beszél mást. Nem tudja nekik elmagyarázni, mit kell vele csinálni. Nem örülnék, ha sikerülne magukra robbantani a kazánt.


Mondta, hogy rendkívül gonosz vagyok és számoljak majd el a lelkiismeretemmel. Mondtam, hogy annyi ismerőse van hatalmas házakban, vendégszobával, kérdezze meg őket. Vagy vegyünk ki nekik valahol egy szobát. Sértődve azt mondta, hogy akkor befogadja a saját házába, ha ilyen vagyok.


2022. márc. 1. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Én biztos nem fogadnék be senkit a saját lakásomba. Támogatni lehet őket, ez rendben van, de ide ne jöjjön senki.
2022. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%

"mondta, hogy akkor befogadja a saját házába, ha ilyen vagyok."


Ezzel kellett volna kezdenie. Más kontójára nem nehéz jótékonykodni.

2022. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy vagy gonosz. En sem fogadnek be. Adakozni adakoztam, de nekem is elnem kell valahol. Vegre egy olyan lakasban vagyok, ahogy egyedul is kenyelmesen elferek.
2022. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor meg is találta a megoldást, fogadja be ő. Te meg ne érezd magad rosszul, teljesen igazad van.
2022. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kettesnél a pont.
2022. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ennyi probléma megoldva, költözzenek az ő házába
2022. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez egy kamu kérdés.

Egész jól meg van írva, de elég életszerűtlen, hogy csak úgy random valakit ilyennel hív fel az anyja. Vannak szervezetek, akik bonyolítják ezeket, lehet támogatni stb.

De ez nem így megy, hogy teljesen random be akarnak költözni valahova.

2022. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Menekült, nem pedig szent. Volt főnökömnek kivette a lakását pár éve egy vendégmunkás pár. Kifizették a kauciót, meg egy havi bérleti díjat. Két nappal később szólt a szomszéd, hogy költöznek. Több, mint egymilliós értékben vittek el bútort és műszaki cikket. Szó szerint a csillárt és a villanykapcsolót is!

Szép dolog, ha valaki segít, de azért hülye ne legyél.

2022. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én se fogadnék be egyet se. Nem ismerem őket. Attól, hogy menekültek lehetnek rossz emberek is. Meglophatnak, kárt tehetnek a dolgaimban, megerőszakolnak, megölnek, megölik az állataimat stb. Bármi megtörténhet.
2022. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de anyud nem normális.

Ha szeretné, akkor fogadja be őket, de nem erőltesse rád idegenek elszállásolását. Én se élnék együtt egy csapat idegennel, mert bár menekültek, lehetnek rossz emberek, valamint az otthonomat én megőrizném magamnak és az én igényeimnek megfelelően használnám.

Állj a sarkadba, ne engedj anyád lelki zsarolásának.

2022. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!