Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen ember dicsekszik,...

Az ilyen ember dicsekszik, vagy panaszkodik?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm 4-5 naponta rám ír azzal, hogy hogy vagyok, de a hogy vagyok kérdés után azonnal elsorolja a búját baját, azaz meg sem várja hogy a hogy vagyok kérdésére válaszoljak. Konkrétan kipanaszkodja magát anélkül hogy én bármit is írhatnék, aztán napokra eltűnik, napokig nem jelentkezik. Minek is kérdezi meg hogy hogy vagyok, ha valójában nem érdekli, csak az, hogy x naponta egyirányúan rám zúditsa a nyavajáit? De ezek mindig olyanok hogy mennyit dolgozik mennyire fáradt. Azt sem tudom, dicsekszik vagy panaszkodik? Sajnálni kéne, vagy glóriát rakni a feje fölé?
2022. márc. 4. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen ismerősöm. Hagyd. Nem erdekli hogy vagy. Ki akarja panaszkodni magát. Ha ez megvolt, rövid időre megkönnyebbül, majd megint jön a lelki szemetes ládájahoz.

A te feladatod eldönteni, hogy tetszik e ez a rád osztott szerep, vagy leépíted öt az életedből.

2022. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én már nem is válaszolok neki. Pofa kell ahhoz amit csinál, és észre sem veszi magát.
2022. márc. 4. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a "hogy vagy?" kérdés egy szimpla felvezető az ő monológjához, és tényleg nem érdekli, hogy mi a helyzet veled. Legbelül tudja, hogy ez csak a panaszkodásra megy ki, de a kezdő kérdésével beszélgetésnek álcázza a dolgot.


Nekem is volt egy szakasztott ilyen ember az életemben, aki amúgy a legjobb barátnőmnek vallotta magát, egy ideig én is őt, és ez volt a baj.

A sokadik ilyen eset után megmondtam neki, hogy szívesen beszélgetek vele, de nekem az nem megy, hogy a kijelölt lelki szemetese lettem, főleg, hogy elég lehúzó, hőbörgő stílusban adta elő a dolgait. Valamint meg sem kérdezte, hogy meghallgatom-e. Néha viszont tényleg olyan dolgokat írt/mondott, hogy én magam sem tudtam eldönteni, hogy ezt panaszkodásnak vagy dicsekvésnek/hencegésnek szánta.


Azt viszont tényleg neked kell eldönteni, hogy szükséged van-e rá, vagy sem.

2022. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nincs. Eleve az, hogy valaki csak x naponta keres, akkor is így, és észre sem veszi magát, arra azt tudom mondani: baj van a toronyban.

Unalmas hogy mennyit dolgozik, milyen fáradt. Azt sem tudom ezzel mit is akar mondani? Ez nem kétirányú kommunikáció, ahhoz amit művel, ahhoz rám nincs szükség, egymagával is jól "elbeszélget".

2022. márc. 4. 17:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Türelmes, toleráns ember vagyok de amikor már sokadszorra jatszotta ezt, nem sok kellett ahhoz hogy azt ne írjam: és ez kit érdekel?
2022. márc. 4. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Szoktál válaszolni amúgy a hogy vagy kérdésre?

Egy barátom és köztem ez hatalmas gát volt a kommunikációban, igaz, én nem írtam monológokat, de zavart, hogy míg én megosztok dolgokat, az illető magáról szinte semmit. Egy idő után úgy éreztem, kolonc vagyok, mert mindig én kezdeményezek, nem is kerestem olyan gyakran, ettől ő úgy érezte, hogy én zárom ki, mert ritkítottam a kommunikációt. Szerencsére sikerült megbeszélni a dolgokat.

2022. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen szoktam. Viszont ezt úgy kepzeld el, hogy, ő ír: Hogy vagy? Képzeld ma sokat dolgoztam, nagyon fáradt vagyok, de hát muszáj csinálni.

Tehát nem az van, hogy: Hogy vagy? Aztán megvárjs hogy válaszolj, hanem csak úgy rád önti egyoldalúan a bajait. Az én kommunikációmmal semmi gond, ő az egyetlen, akivel a stílusa, az egyoldalúsága miatt nem tudok és már nem is akarok beszélgetni. Eleve nem érdekli valójában hogy velem mi van. A legjobb az, amikor: jól vagy? Képzeld ma sokat dolgoztam, fáradt vagyok. Szóval ilyen egyoldalú emberrel nem akarok én sem beszélgetni. Pláne úgy hogy x naponta keres csak, és ha úgy van, köszönés nélkül napokig le sem... amikor meg x nap múlva megjelenik, akkor kezdi megint amit írtam.

2022. márc. 4. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés? Ha úgy érzed, le sem szr, akkor talán még egyszer próbálj meg beszélni vele erről, vagy hagyd a picsába.
2022. márc. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik munkatársam ilyen, de már kezd nagyon zavarni! Persze nem akarom megsérteni, de mindig nyavalyog. Én még ilyet életemben nem láttam, hogy kérdés nélkül elkezdi és csak mondja, és mondja. Hogy neki milyen nehéz volt a főiskola, hogy mit végig küzdött a tanulással, hogy mennyire sokat dolgozik, hogy mennyire fáradt. Ha hazamegy sohasem tudja kipihenni magát, hogy a múltkor mennyire beteg volt, hogy neki még be kell mennie a boltba is. Órákon keresztül képes rá, ehhez persze hozzájön az unott képe is, amikor szenved hogy jaj, de fáradt vagyok. Persze hogy fáradt, amikor egyebet nem csinál csak két óránként szívja azt a büdös cigit, nem mozog semmit, kocsival jár mindenhová. Semmi motivációja, csak panaszkodik, de minden reggel cigi kávé az első, utána meg panaszkodik, hogy rosszul van. Ha van valami munka egyből a hibát keresi a másikba, de önmagát végtelenül okosnak tartja. Egyszer attól félek fel fogja cseszni az agyam és leüvöltöm a fenébe, de akkor nem leszek hozzá kedves! Csak nyilván nem fogja érteni, hogy ezt most miért.. mivel fel sem tűnik neki.
2022. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!