Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olasz...

Mi a véleményetek az olasz emberekről?

Figyelt kérdés

Aki esetleg élt már kint vagy hosszabb időre volt Olaszországban, mesélne róla?:)

Pozitív és negatív élmény is érdekel.



2022. márc. 5. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire számít, de Svájcban volt egy olasz szomszédom, nagyon aranyos kedves volt, Ferenc helyett Francseszkónak hívott :D
2022. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Olaszországban élek, olasz párom és több barátom van, szóval finoman szólva elég tapasztalt vagyok a témában. :D


Alapvetően egy nagyon szenvedélyes, életszerető nép. Akiket én ismerek, azok mind szeretne utazni, művészetekkel foglalkozni (mondjuk ebben az is közrejátszik, hogy a legtöbb barátommal ezek mind közös hobbik) és az élet apróságaiban is megtalálják az örömöt. Amíg tiszteleted a kultúrájukat és a szokásaikat, nagyon vendégszeretőek, főleg délebben. A többségük romantikus alkat, amit nem félnek kimutatni.


Negatív oldalról alapvetően hajlamosak harsányak lenni és gyorsan felkapják a vizet, ugyanakkor gyorsan le is nyugszanak. Ami a szívükön, az a szájukon, nem fognak köntörfalazni, legyen szó bármiről. Valamint hajlamosak a türelmetlenségre (ezt főleg vezetés közben érzi át az ember).

25/N

2022. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És az szerintetek igaz, hogy az olasz kultúrában nem egyenlő a két nem, még mindig a férfi a felsőbbrendű?

Egy barátom mesélte, ő élt kint Olaszországban.

2022. márc. 6. 08:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egész más tapasztalaim voltak az olaszokkal. Elkèpesztően barátságtalanok. Legalábbis ahol én éltem, ez volt a jellemző. Kivételt képez az idősebb korosztály, akik általában nagyon közvetlenek.
2022. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!