Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, akinek...

Van olyan ember, akinek tökéletes élete van és csak jó döntéseket hoz meg életében, sosem hibázik?

Figyelt kérdés

Szerintem az, hogy valaki mennyire boldog és sikeres az életében, az nagyrészt genetika. Tökéletes génekkel jó, hogy sosem hibázik valaki és mindig felelős döntéseket hoz. Nyilván nevelés kérdése is, hogy valaki például jó, vagy rossz döntéseket hoz élete során. Illetve környezeti hatások is befolyásolják. De nem mindenki kap szuper géneket. Na most hogy ha valaki egy genetikai selejt, akkor hogyan tud teljes és tökéletes életet élni?


Gyakorlatilag a gének dekódolnak minket és az egész életünket, nagyjából ez előre le van fixálva. Meg van írva a sorsunk, az is, hogy milyen szituációban hogyan fogunk dönteni. Igazából szerintem mi csak hisszük, hogy van szabad akaratunk, valójában nincs. Ha valakinek tökéletes és sikeres élete van, az vagy tökéletes géneket kapott, vagy ez már a sokadik inkarnációja és tanult előző élete hibáiból, hogy mit hogyan kell jól csinálni.



2022. márc. 6. 20:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%

Na, ilyen hülyeséget se olvastam még, hogy a boldogság genetikán múlik. 😒🙄😂🤦


Innentől kezdve, bármit is írtál, baromság.


Te magad vagy életed alakítója. Ne hárítsd, vállald tetteid után járó következményeket.

2022. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Olyan ember nincs, aki sosem hibázik.
2022. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%

Akkor vegyük sorra:

- nincs olyan ember, aki sosem hibázik, olyan van, aki képes (vagy épp képtelen) tanulni belőlük.

- a reinkarnációban énmagam nem hiszek, ezért erre nem szeretnék kitérni.

- a boldogságnak nincs genetikája, - ahogy írod is - a kulcs nagyrészt a neveltetésen múlik, ellenben azon érdemes elgondolkodni, hogy aki például külsőre szép, ahhoz az emberek ismeretlenül is pozitívabban viszonyulnak. Illetve bizonyos mentális betegségekre való hajlam is függ a genetikai adottságoktól.

2022. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen egyáltalán nem létezik :d lehet instán látsz ilyen embereket csak, mert amúgy a valóság nem ilyen gyönyörű...
2022. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Én azt állítom, hogy a gének determinálják az egyén alaptulajdonságait, amin gyakorlatilag nem, vagy csak alig-alig lehet változtatni. Azt is meghatározza, hogy alapvetően milyen attitűdje lesz az adott személynek.


Feltehetjük a kérdést, hogy miért van az, hogy valakinek minden összejön és soha semmi rossz nem történik vele az életben, míg más hibát hibára halmoz és nem tanul belőle soha, állandóan csak bajba kerül, vagy többszörösen büntetett előéletű stb... Mert olyan program fut rajta, amik ezt teszik lehetővé.

2022. márc. 6. 21:12
 6/30 A kérdező kommentje:
Én csak a saját nevemben beszélek, de én úgy tekintek magamra, mint egy erősen korlátozott akaratú előre dekódolt biorobotra. Ennél én nem vagyok se több, se kevesebb.
2022. márc. 6. 21:17
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
A vallásosok ilyenek.
2022. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, nőj fel agyilag is. Nincs semmiféle sors. Amit teszel, azért egyedül csak te vagy a felelős, senki más. Minden egyes döntésünknek, tettünknek következménye van.


Nagyon gyerekes dolog másra hárítani a felelősséget.


Nem a gének tehetnek arról, hogy ilyen egysíkúan gondolkodsz és nem vállalod a saját életedért a felősséget.


Ki tehet most arról, hogy jelenleg az életben ott tartasz ahol?

2022. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, van-e, aki mindig jó döntéseket hoz.


De azokat irigylem, akik makk egészségesek, férjük van, gyerekük van, jó munkájuk van és élvezték a 20-as éveiket.


Mondjuk ez ritka, általában a fentiek közül legalább 1 csorbul.


29N

2022. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
8: Ez nem felelősséghárítás. Valójában a gének és környezeti pozitív/negatív hatások határoznak meg bennünket nagyrészt, szerintem a tudatos szabad akarat az ehhez képest elhanyagolható. Persze van valamennyi döntési szabadságunk, de ez is külső környezeti tényezőktől függ. A szabad akarat az nem valami abszolút dolog, hanem az is csak valamihez képest létezik.
2022. márc. 6. 21:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!