Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki bosszantani próbál...

Ha valaki bosszantani próbál engem és én nem reagálok semmit, az az illetőt jobban idegesíti mintha válaszolnék?

Figyelt kérdés
Van egy csaladtag aki egy ideje kinézett magának. Ugyan nem mondja. Mások előtt nagyon rendes velem, nyilván hogyha valakinek panaszkodik majd rólam akkor neki adjanak igazat, de ha ketten vagyunk állandóan kotekedik, beszólogat, áskálódik. Mivel ő az idősebb én nem akarok bunkó lenni. De más már rég megtette volna.. én egyenlőre tűrök. Közeli rokon ezért vagyok csak elnéző.. de nyilván nem szeret engem és ezért ilyen. Néha azért bosszantanak a megjegyzések. De szokták mondani ha valaki nem reagál valamire az még idegesítőbb? Ez mennyire valós?
2022. márc. 7. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
0%-ban igaz :)
2022. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Hallgatás beleegyezés!
2022. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Nyasgem.
2022. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1es 2es köszönöm a választ. 3as .. hát .. a mondatod olyan értelmes mint te magad vagy :D
2022. márc. 7. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha hidegen hagy a dolog, akkor mindegy, hogy hogyan reagálsz.Ha azt látja, hogy ez téged nem érdekel, akkor abba fogja hagyni a piszkálódást.
2022. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Vannak ezek a berögzült káros mondatok, hogy "okos enged, szamár szenved" "ha nem veszel róla tudomást az jobban zavarja" "idővel megunja" stb. amik tényleg csak arra jók, hogy a tahó parasztokat felmentsék és teret adjanak a piszkálódásnak. Soha nem az "áldozatnak" kellene alkalmazkodnia. Sokkal fontosabb, hogy már az elején meghúzd a határaid, mert ha nem teszed, akkor később természetessé válik, hogy neked ez még belefér... Nem kell vitatkozni, egyszerűen határozottan és higgadtan közölni, hogy nem. Minden alkalommal.
2022. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hmmm. 1x volt ra alkalom aMikor próbáltam határokat húzni. Mert össze akadt a bajszunk. Azóta az én részemről történt változás..az övéről nem. Sőt..talán még jobban.
2022. márc. 7. 15:24
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

"De szokták mondani ha valaki nem reagál valamire az még idegesítőbb?"


Azért b*szogattak engem 8 éven keresztül a suliban, mert elhittem ezt a hülyeséget...

Ha nem reagálsz rá, csak mégjobban tolja, mert látja, hogy veled bármit megtehet.

2022. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shaddark ***** válasza:
89%

Azzal a dominanciáját bizonyítod, és csak azt éred el, hogy jól érzi magát miközben ledominál.

A nem reagálok akkor jó, ha

- Nem idegesít tényleg egyáltalán kicsit sem, inkább megmosolyogtat a próbálkozása.

- Vagy úgy nem reagálsz hogy kineveted a próbálkozásait.

Kb. mintha egy bolha próbálna lebirkózni egy elefántot.


Ha zavar, akkor viszont próbálj meg vissza vágni. Ha elsőre nem megy az sem baj. Ha ezt egy kommunikációs gyakorlatnak fogod fel, és nem belülről, hanem kívülről - mint egy tananyagot - szemléled, akkor nem fog megérinteni, így ártani sem. Igazából kifejezetten jó alkalom gyakorolni az ilyenekkel való dominancia harcot.

2022. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
tudod ki tartaná a kapcsolatot egy ilyennel, ha csak nem egy lakásban élünk.. hozzá se szólnék, aztán ha valaki megkérdezné miért, megmondanám, hogy minek beszélgessek vele, ha ennyi problémája van velem, jó szava meg egy szál se, hát házhoz menjek a pofonért?
2022. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!