Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem ért egyet a maszkhordá...

Aki nem ért egyet a maszkhordás eltörlésével, az miért nem hordja továbbra is a maszkot?

Figyelt kérdés

Szerintem egy kicsit felháborító ez a kétszínűség, hogy nem ért egyet a maszkhordás megszűntetésével, de azért ő is ugyanúgy maszk nélkül sétál az utcán és nyilatkozik a TV-nek.


Miért nem hordja továbbra is a maszkot, ha nem ért egyet a megszűntetésével? Mi tiltja meg, hogy továbbhordja?



2022. márc. 7. 18:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
15%

Nekem édes mindegy, hogy kötelező-e vagy sem. De azért nem olyan nagy talány ez.


Eleve nem azért hordod a maszkot hogy önmagad védd, hanem azért, hogy másokat védj magadtól. Remélem ezt nem kell magyarázni így két év után.

Tehát aki mondjuk fél a vírustól, az a hajára kenheti hogy ő maga visel maszkot.

Persze, vehet fel védőmaszkot, kegyesen megengedi a törvény, de az általános kötelező maszkviselés például azon is segít elméletileg, hogy pl. a busz kapaszkodójára nem kerülnek kórokozók (vagy csak elhanyagolható számban). Ezek ellen az egyéni maszkviselés nem tud védeni, így kvázi fölösleges, még annak is aki fontosnak tartaná hogy mindenki hordjon maszkot.


Zárásképp ismét megjegyzem hogy engem totál hidegen hagy hogy kötelező-e vagy sem, mindenesetre a veszélyeztetett embereket sajnálom most, őket semmi nem védi többé. (Nem mindenki kaphat oltást, mégmielőtt..)

2022. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!