Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tarják életképtelennek...

Miért tarják életképtelennek azt a fiatal felnőttet, aki a 20-as éveiben még a szüleivel él?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. Építőiparban dolgozom 23 éves vagyok mellette egyetemezek levelezőn.

Több kollégámtól is megkaptam már, hogy ennyi idősen gáz, hogy a szüleimmel élek, mert ők már ennyi idősen rég külön éltek.

Nem értem, hogy ezt miért ítélik el sokan. Dolgozom és tanulok is, otthon amiben tudok segítek, mindennap megszoktam kérdezni, hogy kell-e valami otthonra a boltból és hétvégén is be szoktam nekik vásárolni, ami kell. Sok kollégám meg azzal jön folyton, hogy én mégis mennyit szoktam otthon leadni.

Apám mondta nekem, hogy inkább amit tudok tegyem félre és tanuljak még valamit és szerintem, ha nekem lesz gyerekem én is így fogok cselekedni.

Állandóan a fejemhez vágjàk, hogy milyen jó megy nekem, hogy én soha nem vállalok szombatot. Legtöbben albérletben laknak, ami tisztában vagyok, hogy nem egyszerű helyzet manapság, de tehetek én arról, hogy így alakult nekik?



2022. márc. 8. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Én is hasonlóan látom. De itt sokan nagyon utálják a szüleiket, amiről sokszor a szülő tehet és nem tudják milyen az ha jó kapcsolata van a gyereknek a szülővel. Én is otthon laktam 26 évesen mert spóroltam saját lakásra. A szüleim nem próbáltak meg kirakni, nem voltam terhükre. Besegítettem házimunkával és pénzzel is beszálltam. Ma már 32 évesen saját házam van, családom, de azóta is eljárunk a testvérem családjával és a szülőkkel kirándulni ha tehetjük.
2022. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha 23 évesen szüleiddel élsz abban semmi különös nincs szerintem... Ha 40 éves lennél akkor azért el lehetne gondolkodni a kérdésen. Az, hogy másoknál mem úgy jött ki a lépés, arról nem tehetsz, de ha kiegyensúlyozott a kapcsolatod a szüleiddel és jól érzed magad addig igazából tök jó :D
2022. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Illetve úgyis érezni fogod, te is meg a szüleid is, amikor már jó lenne külön. Huszonévesen lépsz be a felnőtt dolgozók életébe, és albi nagyon lehúzza a büdzsét, meg az ember energiáit is. (Amúgy 2es vagyok)
2022. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!