Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buszvezető szeretnék lenni,...

Buszvezető szeretnék lenni, de néha nyomaszt a gondolat, hogy mennyi ember fog az arcomba bámulni egy nap alatt?

Figyelt kérdés

Teherautó sofőr vagyok, szeretnék BKV buszsofőr lenni.

Nagyon sokat gondolkodom rajta, hogy nyomasztani fog-e az, hogy 1 nap nagyon sok ember fog felszállni mellettem és rengetegen fognak megnézni, bámulni.

Nem tudom, hogy ez tényleg feszélyezni fog-e, vagy csak így belegondolva fura.


Titeket zavar, ha sok ember bámul?

Feloldható ez a gátlás?

Köszönöm!


2022. márc. 9. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult, hogy a tömött buszon pont a sofőr mellé kerültem. Nem néztem a sofőrt. Vagy ha ngyon elöl voltam, néztem ki az első ablakon előre, szó szerint gyönyörű látvány volt, vagy, ha állt előttem valaki, elfordultam és a sofőrek háttam állva bámultam az ajtót, a kapaszkodót. Ha esetleg mégis a tekintetem valahogy a sofőrre tévedt, sosem néztem meg őt, csupán bambumltam ki a fejemből.


Felszállásnál mutatom a bérletemet és köszönök, de ez egy-két másodperc, nem is várom, hogy visszaköszönjenek, nem is nézem meg a sofőrt, a tekintetem elkapom és nézem hol van ülőhely vagy hova tudnék beállni.


Annyi kommunikációm volt idéig a sofőrökkel, hogy felszóltam a buszra, hogy a busz megáll e az xy megállóban vagy elfelejtettem bemutatni a bérletem az elsőajtós busznál vagy szólt végállomásnál a sofőr, hgy még ne szálljak fel, mert még nincs forgalomban a busz, meg egyszer indulás után valamivel egy akadály miatt a busz egy hatalmasat fékezett és leestem az ülésről és odaszaladt a sofőr mekérdezni, hogy jól vagyok e (kutya bajom sem volt :) ).

2022. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, én régen rengeteget buszoztam, de egy sofőrre sem emlékszem, hogy hogyan nézett ki. Csak arra hogy némelyiknek nagyon szőrös volt a keze, még a pupcsi alól is kilógott😂

Gki-n szimulátoroz@snál volt egy kezdő és egy tapasztalt buszos is (én teherautóra voltam) és a tapasztalt odaállt a másik mellé, mikor szimulátorozott, oszt mondta hogy ő lesz Szilvi, a picsa aki mindig dumál a sofőrrel😂😂😂

Kérdezgette hogy "Milyen napod volt" meg ilyenek. 🤦‍♂️

2022. márc. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"semennyire nem érdekli az embereket, hogy ki a franc vezeti a buszt, csak menjen már"

Ez egészen pontosan így van, Budapesten meg fokozottan, úgyhogy semmiképp se tartson vissza! :)

Legfeljebb úgy kb. 10 éves kor alatt érdekli az utasokat a sofőr, de az ilyen gyerekek meg eleve kb. istenként tekintenek rá, úgyhogy ezzel a jelenséggel hamar meg fogsz barátkozni. ;-)

2022. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%

Én szekesfehérváron csi altam 8éven át, szinte senki nem bámul rád :D olyan mint egy futószallag, gyorsan felszáll mindenki, neked annyi a dolgod, hogy rápillants a vérletekre, vagy eladj jegyet... egyébként meg csak vezetsz tötymörgős tempóban...

Öltönyben vagy, nyakkendőben, és szinte viztosan fognak veled kikezdeni fiatalabb csajok... amit én csúnyán ki is használtam.

2022. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia. Második évtizede vezetek busz. Voltam BKV-és és Volános is. Más világ van már,mint amikor kezdtem annak idején. Akkoriban ez egy presztizs állás volt, valamennyi becsülettel. Ma már senkit nem érdekelsz, ha valami bajuk van,akkor meg még bunkók is az utasok, olyankor nem hiszem,hogy gátlásos leszel. De egyet mondok neked, nézz körbe,mekkora buszvezető hiány van, nem véletlenűl. Megváltoztak a körülmények. Elvették a korkedvezményt. A végállomásokon a BKK hülye szabályai miatt nem mindig tudsz WC-re menni,mert első ajtós felszállítás van és ott kell ülnöd a fülkében a jegyeket ellenőrizned,mikor felszállnak,ha ott hagyod nyitott ajtóval,akkor mikor visszaérsz,akkor kell végignézned a buszt,mintha ellenőr lennél,ha nem teszed meg a belső ellenőrők lehet hogy fent vannak a buszon és feljelentenek. Nagyon sok buktatója van már ennek az egésznek, én is abbahagyom a buszozást és átülök belföldi kamionra inkább. Ott is vannak buktatók, de legalább nem akarnak meglincselni,leköpni/anyázni. A volán egy fokkal jobb,de helyköziben kevesebbet fizet a bkv-nál. Ott is lehet a jeggyel trükközökkel vitatkozni,mert ha jön az ellenőr úgyis rád fogja,hogy odaadta a pénzt,csak te nem adtál jegyet. Egyre több busz kamerás,ott ez a veszél nem áll fent,viszont ott meg soha nem tudhatod,hogy mikor miért figyelnek. Tényleg ezt akarod? Nem az utasok fognak téged figyelni,hanem a cégtől,ha valamiért kiváncsiak rád. :) Ha megteheted,maradj a teherautón,mert megbánod. Persze alkati,mert valaki át tud lépni dolgokon és annak meg a BKV meg a VOLÁN a világ legjobb munkahelye.
2022. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"nem mindig tudsz WC-re menni,mert első ajtós felszállítás van és ott kell ülnöd a fülkében a jegyeket ellenőrizned,mikor felszállnak,ha ott hagyod nyitott ajtóval,akkor mikor visszaérsz,akkor kell végignézned a buszt,mintha ellenőr lennél"

És ha nem hagyod nyitva az ajtót, hanem előbb elmészé vécére és csak aztán hagyod, hogy felszálljanak? Annyira azért nem szabad szabálykövetőnek lenni, hogy tönkretegye az ember a veséjét!

2022. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os akkor is feljelent a belső ellenőr,de még valószínű,hogy az utasok is. Ez egy írott szabály,hogy a treffen lévő autóbuszra már biztosítani kell az utasok zavartalan felszállását. A treff az az első busz a végállomáson,ami indulni fog,ha mögé érkezel,akkor is csak 2-3 perced van,míg ő elmegy,mert neked a helyére kell állnod,hogy a következő busz is be tudjon állni mögéd. Ezért romlik a szolgáltatás minősége,mert ahogy te is írod "Annyira azért nem szabad szabálykövetőnek lenni" ezt ki így értelmezi, ki úgy. Mióta ez a BKK lett,azóta ez a járművezetők hátán egy nagy púp lett. Mert tele van az is haver meg pajtival és hát kitaláltak egy csomó jó dolgot,ami még működhetne is,csak nem úgy ahogy ők elképzelték
2022. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!