Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál gondolkodni amikor...

Szoktál gondolkodni amikor beszélgetsz valakivel?

Figyelt kérdés

Én nem különösebben, inkább betanultam hogy mire mit vágjak rá mert általában gyorsan zajlik le egy beszélgetés köztem és valaki között. Ezért hogy nem szoktam gondolkodni, rengeteget tévedek és van hogy akaratlanul is megsértek valakit a szavaimmal. Ezen szeretnék változtatni. Hogyan gondolkodjak mielőtt beszélek? Nincs rá elég időm.

És még egy kérdés: Kialakulhatott nálam ez a dolog amiatt hogy régebben nem mondtam ki a gondolataimat, magamról nem beszéltem soha mert introvertált voltam, egy ideje pedig próbálok direkt nagyon sokat beszélni magamról mert úgy érzem az embereknek muszáj megismernie engem, mert régebben úgy gondoltam hogy nekem nem lehet saját véleményem, most viszont minden erőmmel azon vagyok hogy megmutassam, lehet nekem is véleményem és büszke vagyok rá hogy ki merem mondani. Nagyon idegesítő vagyok mert annyit beszélek hogy belevágok más szavába is, aztán nem hagyom hogy elmondja amit szeretett volna mert muszáj mondjak és mondjak és mondjak..



2022. márc. 10. 01:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek megvan az ideje, ritmusa, menete, helye. Nem kell mindent egyből elmondani magadról, elég taszító. Sok ilyet ismertem, közben a másikra tesz magasról.


Azt gyakorold hogy nagyjából egyensúlyban legyen a beszélgetés. Ha ő mond valamit, te is mondasz, ha nem mond, akkor kérdezel. Gyakorolni kell, fejben tartani hogy nem rólad szól minden. Azért ez nem kéne akkora problémát jelentsen.

2022. márc. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!