Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom elfogadni az...

Miért nem tudom elfogadni az emberek rossz tulajdonságát és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ez barátságban és kapcsolatban is igaz. Vagy legalább is úgy érzem, ez van.

Barátnál ez úgy szokott alakulni, hogy vagy le is zárom, vagy ha a barát tovább keresi a társaságomat, akkor időnként találkozunk vagy beszélgetünk, de igazából nincs sok kedvem hozzá, inkább udvarias próbálok lenni.

Párkapcsolatban vita tárgya, szerencsére a párom nem olyan mint én, elfogadja ezt a rossz tulajdonságomat.

Mert ezt ugye nevezhetjük annak. És ez a bajom, hogy én erre miért nem vagyok képes? Tudom az eszemmel, hogy ennek nem így kellene lennie, hiszen látok más kapcsolatokat /barátságokat, vagy éppen mesélik ismerősök, hogy ilyen meg ilyen pl. a párjuk, de így szeretik. Ilyenkor azt érzem, én nem vagyok eléggé elfogadó.

Barátok is biztosan tudják egymás rossz tulajdonságát mégis barátok maradnak. Nekem viszont nem fér bele pl. hogy egy barátnőm a legjobb barátnőjét, vagy annak házasságát nekem kibeszélje, úgy, hogy én annyira nem is ismerem. Ez nem fair szerintem, de ez lenne az elfogadás?

Nem tudom sajnos eldönteni, nagyon rosszul értek gyakorlatban a mindenféle társas kapcsolatokhoz, légyszi segítsetek. Köszönöm.


2022. márc. 12. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem elfogadni kell, hanem elengedni dolgokat.


Te vagy a szűrő 2 végpont között. Nem kell mindent elfogadni és imába foglalni amit hallasz vagy amit mondanak neked. Megszűröd, ami neked hasznos azt megtartod, a többit elengeded, kuka. Ez lehet a mondanivaló 80%-a, 20%-a, vagy épp 1%-a, szóval kb semmi.


Naponta 1000 olyan dolgot mondanak nekem amivel nem tudok azonosulni, de nem kell ezen agonizálni. Nem is feltétlen tartom rossz embernek a másikat, szimplán nem vagyunk egyformák. Kicsit kötött valószínű a gondolkodásod, azon kellene lazítani.

2022. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, az biztos, hogy kötött a gondolkodásom és elengedni is nehezen tudok mindent. Megpróbálok ezen a vonalon elindulni, köszönöm!
2022. márc. 12. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!