Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a kövérség normáli...

Szerintetek a kövérség normális, vagy nem kéne annak elfogadni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni vagy sértegetni akarok, és tudom, hogy vannak olyanok, akik betegségből adódóan híztak el, bár arra is vannak gyógymódok.


De nem értem, hogy miért gondolják nagyon sokan, hogy a kövérséget normálisnak kell elfogadni, mert a kövérség nem csak esztétikai, hanem súlyos egészségügyi probléma is.

Az USA-ban egyre nagyobb gondot jelent az, hogy a tömeges elhízás mellett egyre jobban terjednek az olyan tévhitek, önigazolások és mondások, miszerint "akármekkora vagy, gyönyörű vagy", "azok a szépek akiken van mit fogni", "200 kilósan is lehetsz vonzó és szexi" és így tovább.


Láttam egy amerikai sorozatot, a My 600 lbs Story, és le voltam döbbenve. Brutálisan elhízott emberek (200-300 kilósak), volt akinek kisgyereke is volt, és az 5 éves kisgyerek segített az anyjának mosakodni, meg mindent csinálni, effektíve olyan volt a gyerek, mint valami házi szolga, és ment a műsorban a sajnáltatás és az ártatlan báránykának való beállítás, hogy a 300 kilós férfi/nő semmiről sem tehet, ő ártatlan, meg hát ő nem vette észre, hogy ennyire elhízott.

A kommenteknél is ment az értetlenkedés, hogy miért kell ártatlannak beállítani.


Ti mit gondoltok róla? Oké, hogy a brutális elhízásnak lelki okai is vannak, de képtelenség nem észre venni, hogy már valaki olyan kövér, hogy minden mozdulat megerőltető és fáj, ennek ellenére tovább hízik az illető.



2017. jan. 8. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Betegek, maganugyuk. Foglalkozz a sajat sulyoddal, en is ezt teszem
2017. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Betegség, van BNO kódja.
2017. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Más emberek basztatására való kényszernek meg nincs BNO-kódja. Pedig többet árt, mint az obeditas. Kapsz tőlem egy privit.
2017. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Magyarországon vannak-e ilyen szinten elhízott emberek, de azt láttam én is, az USA-ban ez eléggé gyakori.

Az a baj, az emberek önmagukból indulnak ki, és nem képesek elfogadni, hogy vannak teljesen más alkatú emberek, más genetikával, egészséggel.

Nemrég egy illetővel utaztam együtt pár napig, és csak lestem, hogy képes valaki ennyit enni. Szinte 10 percenként benyomott egy virslit, kenyeret, csokoládékat, stb. Én meg egész nap elvoltam egy szalámis zsömlével.

Nem vagyunk egyformák, ezt kéne a köztudatba bevinni végre, és akkor nem lennének értetlenkedések, vádaskodások.

Valóban nem egészséges, de bántani emiatt nem fogok senkit.

2017. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen mértékű elhízásról van szó. Ugyanis a dolog lehet "alkati", azaz a testfelépítésből, csontozatból, az eleve meglevő zsírszövet mennyiségéből és elhelyezkedéséből adódó örökletes adottság, ami mellett az egyén normális, saját maga és a társadalom számára is hasznos munkát végez. Az más kérdés, hogy az emberrel veleszületett adottságokra (beleértve az édes íz iránti vágyat, a mesterséges ízfokozókat, a reklámokat, a magas kalória tartalmú élvezeti cikkeket stb.) a kereskedelem csak rájátszik és mossa az emberek agyát, csábítja őket könnyen megszerezhető örömökre, amik a kóros elhízást okozzák. És aztán persze ott van az egész társadalom felelőssége, amikor nem biztosítja megfelelő mennyiségben az értelmes munkavégzés lehetőségét, mert az emberek zöme sokszor nem éhség okán, hanem unalmában zabál.
2017. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért aggódsz egy vadidegen egészsége miatt. Sokan a családjuk vagy a saját egészségük miatt sem aggódnak. Ha cigist látunk, sem azt gondoljuk, hogy szegény egészségtelen, hanem hogy csak ne fújja rám.
2017. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3-As vagyok. Hülyegyerek, azt sem tudod, miről van szó, de a piros jelet ismered!
2017. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Nincs olyan, hogy genetika, vagy betegség. Egész egyszerűen kevesebbet kell enni. Ha nincs miből zsírt raktározni, akkor nem fog hízni, ilyen egyszerű.
2017. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
Egészségügyi dolgoknál szerintem a fiziológiás a normális. A nagy túlsúly pedig minden, csak nem fiziológiás.
2017. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8

Édes jó Istenem, 10 millió szakértő országa...


Kérdező, én is kissé károsnak tartom a fat pride, fat acceptance mozgalmakat, szerintem nem szabad ilyen módon altatni a túlsúlyos embereket (akik nyilvánvalóan ételtől lettek azok), ez kb. olyan, mintha az alkeszek buksisimit kapnának, hogy jaj ráér még letenni a poharat.

2017. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!