Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van igénye az embereknek...

Miért van igénye az embereknek arra, hogy filmeket nézzenek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a kitalált történetektől kezdve bármit. Ami nem a valóságot próbálja meg átadni, nem tudom megnézni mert egyszerűen nem köt már le, régebben nem ilyen voltam. Most viszont már nem értem, hogy tudtam akkoriban még ilyeneket nézni.
2022. márc. 21. 22:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj már, attól hogy téged nem köt le, még gondolom fel tudod fogni, hogy mást leköti.


Én pl hányok a szalonnától, de gondolj bele milyen lenne ha azon kezdenék akadékoskodni, hogy jajjjjjj mások hogy tudják megenni, nem is értem...

2022. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
11%
Meglátásom szerint ez valamiféle hiánypótló cselekedet, mint az alkohol és társai. Nem akarnak magukkal, az életükkel foglalkozni. Én személy szerint nem látom sok értelmét a filmnézésnek, maximum ismeretterjesztő tudományos műsorokat nézek időnként a saját érdeklődési körömben.
2022. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%
22, ennyi erővel mondhatnánk, hogy a te érdeklődési köröd is pont ugyanúgy hiánypótló cselekedet és az is olyan, mint az alkohol. Nem lenne egyszerűbb inkább felfogni azt, hogy sokféle ember létezik és nem mindenkit ugyanazok a dolgok kötnek le? Mindenkinek a hobbija ugyanolyan normális, nem kéne semmi pszichológiai baromságot belelátni abba, ha valaki mással szeret foglalkozni, mint te.
2022. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Valaki legalább próbáljon meg már érvelni amellett, hogy miért jók a kitalált dolgok. Ez tényleg olyan mint a vallás, csak az érzelmekről szól.
2022. márc. 22. 11:56
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

A történetek mesélése kb egyidős a beszéddel; az egyik legősibb formája a tanulásnak, kreativitásnak, információszerzésnek, közösségi életnek; ez az alapja a vallásnak és filozófiának, így agyatlan pótcselekvésnek hívni elég... helytelen?


A film csak a legújabb verziója az emberi kreativitásunk kiélésének, és történetek utáni sóvárgásunknak. Jobb esetben egy történet befogadása nem csak annyiból all, hogy bekapcsolod a tv-t, és csorgatod a nyálad 1 óra 40 percig valami szuperhős filmre, hanem elgondolkozol a film témáján, a karaktereken, azon hogy tudsz-e azonosulni bármivel, amit láttál, stb.

Persze létezik eszképizmus is, de nem lehet erre fogni úgy ámblokk a filmek népszerűségét.


Kérdezőnek meg: talán jobb kérdés lenne, hogy TÉGED miért nem tudnak lekötni a filmek. Lehet sokat görgeted a tiktokot vagy a facebookot, és nehezedre esik hosszabb ideig egy dologra koncentrálni?

2022. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Mert kedvelik a művészeteket, a filmművészet is egészen lenyűgöző tud lenni.

Ilyen alapon azt is kérdezhetnéd, hogy miért kedvelik az emberek a sportokat, vagy a fesztiválokat.

Te kedvelsz egyáltalán valamit?

2022. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki legalább próbáljon meg már érvelni amellett, hogy miért jók a kitalált dolgok. Ez tényleg olyan mint a vallás, csak az érzelmekről szól."


Mi másról kéne szóljon az, hogy az ember mit szeret és mit nem, ha nem az érzelmekről? Az egy nagyon toxikus, modern kapitalista baromság, hogy kizárólag az olyan tevékenységeknek van értelmük, amik valamiféle hasznot termelnek. Teljesen normális dolog olyasmit szeretni, aminek nincs semmilyen produktív értéke, csak egyszerűen jó érzés foglalkozni vele. Érvelni, elmagyarázni nem lehet, ahogy azt se lehet elmagyarázni egy olyan embernek, aki nem szereti a brokkolit, hogy miért olyan finom a brokkoli. Én se értem, hogy te miért nem szereted a filmeket és miért nem indítanak el benned ugyanolyan gondolatokat és érzéseket, mint bennem, de nem is baj, ettől még nekem tök oké, hogy ilyen vagy, amíg nem nézel le engem azért, mert én másmilyen vagyok. Egyszerűen csak fogadd el, hogy nem mindenki ugyanazzal szereti tölteni a szabad idejét, mint te!

2022. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert szórakoztató és/vagy tanulságos? Egy hobbi.


Nem mellesleg egy művészeti ág.


Miért van igényre az embereknek a zenére? Vagy könyvekre.

2022. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
83%

Ne etessétek már a trolt, vagy idiótát, úgysem bírja felfogni.


Te meg vedd úgy, hogy az internetnek sincs semmi értelme, kapcsold ki, és jobb lesz neked is, és mindenki másnak. Ha így érvelsz nem értem miért menekülsz te meg a vilàghálóra, menekülés mint a tv. Pár oldal figyelem válaszokban itt, amivel kapsz némi figyelmet. Mivel nem a válaszok érdekelnek. Az erre való igény súlyosabb a filmezésnél.

2022. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy elég elgondolkodtató, hogy a válaszolók fele retardáltnak gondol, a másik fele is csak nem írja le. Ez neked nem elgondolkodtató?
2022. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!