Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi jön be az embereknek a...

Mi jön be az embereknek a Marvel filmeken?

Figyelt kérdés

Annyira egy kaptafa az egész, hogy az nem is igaz.

Persze lehet mondani, hogy ez a legtöbb filmre igaz, hogy a jó meg a gonosz harca, de!

Más jó filmeknél azért egy fokkal minden kidolgozottabb, igényesebb, van hangulat, itt meg minden olyan faék egyszerű, tehát ha akarnám se lehetne jobban lecsupaszítani.


-Eleve adott egy rakás B kategóriás színész(kivéve Juniort)

-aztán ott van a rengeteg gagyi CGI, ami már sokszor indokolatlan volt

-történetben ló phasz fordulat vagy cselekmény

-nulla párbeszéd

-semmi emlékezetes pillanat(na jó, talán 1-2)


A legfontosabb pedig talán, hogy az agyatlan dömping miatt már eleve immunis volt az ember a 28. klón filmre.


2019. aug. 29. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Akkor most kezdjem el tételesen megcáfolni amiket írtál?

-Egy kaptafa, faék történet: ez olyannyira "így van", hogy eddig 23 filmet építettek egymásra úgy, hogy minden összefügg mindennel, minden film hatással van a többire, egy óriási, teljesen egységes, szabályszerű univerzumot hoztak létre ahol 50-nél több karaktert mozgatnak (és most csak a fontosabbakról beszélek), milliónyi kapcsolódási ponttal, egymásra hatással, magyarázattal.

-B kategóriás színészek? Kikre gondolsz? Az Oscar-díjasra (Brie Larson), a legjobban fizetett női színészre (Scarlett Johansson), a világ legsármosabb színészeként számon tartottra (Chris Hemsworth), esetleg olyan legendákra, mint Samuel L. Jackson, Michael Douglas, vagy éppen a cameózó Slyvester Stallone? Kb. kivétel nélkül az összes színész elismert, magasra értékelt, világhírű ember, szupersztárok tömege, lassan nem lesz valamirevaló sztár Hollywoodban aki nem játszott volna Marvel-filmekben. B-listások, aha...

-Gagyi CGI: ez szubjektív, szerintem elképesztő látványvilágot vittek a vászonra, a gagyi CGI a ZS kategóriás akció/horror filmek gumicápáinál meg béna robbanásainál kezdődik. A Marvel a csúcsra járatta a számítógépes animációt, ennél többet lehetetlen kihozni a mai technikából.

-A lóphasz cselekménynél megint azt mondanám, hogy 23 filmet építettek egymásra úgy hogy gyakorlatilag minden mindennek összefügg, nincsenek ellentmondások, és olyat bravúrt hajtottak végre, hogy az összes hőst teljesen hihető és értelmes módon kovácsolták össze egy csapattá a végére, a főgonosz végre egy emberi, összetett figura akinek érdekes és aktuális motivációi vannak, rengeteg a karakterdráma, az emberi hibák és rossz döntések tömkelege, ütős poénok, soroljam?

-Nulla párbeszéd: itt kezd gyanús lenni hogy mit néztél, csak a filmekből készült mémek száma több száz, annyi poénos vagy éppen epikus párbeszéd, szónoklat, vicc stb. van a filmekben.

-Semmi emlékezetes: neked lehet hogy nem, nekem kb. a 23 film önmagában emlékezetes, holnap reggelig nem érnék a végére a földön fetrengő poénok, szájtátós látványjelenetek és könnyfakasztó drámák sorolásának, több száz emlékezetes dolgot tudnék kapásból mondani, minden filmből két tucatnyit.

Persze, ha valaki alapból nem szereti a szuperhősöket, vagy utálattal áll hozzá, akkor nyilván mindent ki fog kezdeni, de amiket írtál egész egyszerűen nem igazak. És képzeld, nem vagyok agyatlan fanboy, sok film volt amihez szkeptikusan álltam hozzá, pl. a Galaxis őrzőit eleinte meg se akartam nézni, agyatlan, gusztustalan hülyeségre számítottam, és kb. a valaha filmen ért legnagyobb pozitív csalódás volt, minden percét élveztem.

Szerintem a Marvel elképesztőt alkotott az elmúlt 12 évben, és a bevételi adatok, kritikák és a filmek mindennapi életbe szivárgása őket igazolja.

Tehát innentől felesleges a szubjektív véleményedet tényként beállítani. Ezek a filmek telibe találták azt amiért az ember filmet néz: szórakoztatóak, humorosak, látványosak, izgalmasak, van egy követhető, de mégis kellően súlyos történetük, rengeteg szerethető és összetett karakter, mi kell még? Kíváncsi lennék nálad hol kezdődik a jó film.

2019. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
En se tudom mit csipnek rajta
2019. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy fanok ne írjanak.

Azzal érvelni, hogy Chris sármos vagy hogy nagy a bevétel, semmit nem jelent.

Brie az Oscart a vergődésért kapta és még tudnám sorolni. :D

2019. aug. 29. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze ezzel könnyű lerendezni a dolgot, hogy fanok ne írjanak... Miért is? Akkor miért tetted fel a kérdést? Azt kérdezted miért szeretik az emberek, nem gondolod hogy logikai bukfenc erre olyanoktól várni a választ akik hozzád hasonlóan utálják? Vagy arra vársz hogy hányan gyűlnek itt össze köpködni a Marvelt?

Mi az hogy a bevétel semmit nem jelent? Ha az nem jelent valamit akkor mi? Hemsworthot azért írtam, mert a szerepei és a külseje őt világsztárra tették, tehát nem lehet B-listásnak nevezni semmiképpen. Kb. mindenki ismeri. ScarJot, RDJ-t, Evanset, Jacksont úgyszintén. Brie Larsonnál meg végképp nem értem mi bajod, az Oscar-díj a legmagasabb szintű filmes elismerés, ráadásul főszerepért kapta, nem mellékszerepért, ha neked ő B-lista, akkor ki nálad az A-lista? Mi az hogy vergődés? Kezd gyanús lenni hogy te valami fizetett hater vagy, semmi érved csak fikázol mindent és mindenkit akinek köze van a Marvelhez...

2019. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi hülyeséget hogy sikerült írni, de komolyan?

Még csak nem is vagyok akkora Marvel rajongó, de amiket írtál, konkrétan semminek sincs értelme.

Pl milyen B kategóriás színészekre gondolsz? A filmek rengeteget vonultattak fel napjaink legnagyobb neveiből, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, stb.

Történet? 20-25 filmből (bocsi, fejből nem tudom pontosan) egy teljes, szerteágazó filmes univerzumot alkottak. Ezt még senki nem csinálta utánuk. Ha neked ez "lóphasz", ott a gondok a te oldaladon vannak.

Hogy gagyi CGI alatt mire gondolsz, azt pláne nem értem. Gagyi CGI mondjuk amit a Sharknado csinál vagy a hasonló kaliberű alkotások. A Disney ezzel szemben igen minőségi effektekkel dolgozik.

Hogy neked valami nem tetszik, az egy dolog, de nem ez a gagyi jelentése. Ez legalább annyira értelmetlen, mintha egy Wellington bélszínt neveznél gagyinak, csak azért, mert te túrótortát akartál...

Emlékezetes pillanatok neked meg persze hogy nincsenek ha csak utálkozol. Másoknak ettől még az egyes filmek külön külön is tele vannak emlékezetes pillanatokkal.


Bocsi kölyök, hogy így kell megtudd az igazságot, de sajnos nem te vagy az emberiség etalonja. Jogod van a saját véleményedhez, mint bárkinek, de nem a te véleményed fogja definiálni hogy mi a jó vagy mi a rossz...

2019. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"fan"-ok ne írjanak?

Tehát megerősítést keresel arra, amit gondolsz és nem érdekel senki más véleménye, csak az, aki veled egyet ért?


Jól értettem?

2019. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én se vagyok nagy fanja az egésznek, de nekem vannak más kedvenc filmjeim. Ilyen világban élünk, sok dologban nem értek egyet, de igyekszem megszokni a környezetemet.

Személyszerint vannak ennél rosszabb franchise-ok is, amelyet napjainkban csak a pénz miatt csinálják már pl. Star Wars.

Bár visszatérve a Marvelre, egy fárasztó nap után az átlag ember kikapcsolódást keress egy filmen, nem azt, hogy milyen filmművészeti értékkel bír. Ez lehet a nagy népszerűségük oka, meg a műfaja miatt is, az emberek nagyon szeretik eleve a természetfeletti dolgok megjelenítését akár könyvben/filmben/sorozatban. Azt meg kell hagyni, elég tudatosan előretervezik ezt az egészet, így valszeg jóideig nem fog alábbhagyni ez.

2019. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A válaszok jól prezentálják a rajongók értelmi színvonalát, én azért kértem volna a válasz mellé egy életkort is.

Nem olyan szar filmek egyébként, a szódával elmegy kategória.

Illetve szeretném annyival kiegészíteni, mert valaki írta, hogy mennyire jók is a párbeszédek, mert humorosak:

Ez tipikusan az, hogy nem tudunk eredetit, legyen inkább humoros.

2019. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!