Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul döntöttem, amikor...

Rosszul döntöttem, amikor lakást vásároltam?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. Családi házban nőttem fel, hatalmas kerttel, majd a 20-as éveim elején a barátnőmmel albérletbe vonultunk, később össze is házasodtunk. Felvetődött a saját ingatlan ötlete, de csak munkából legfeljebb egy önerőre valót tudtunk volna kigazdálkodni, közben rohamosan nőttek az ingatlanárak és az albérlet is egyre kényelmetlenebbé vált, így úgy döntöttünk, hogy az albérletre valót hitelbe is törleszthetnénk. Az akkori piaci- és anyagi helyzetünk két alternatívára szűkült:


- veszünk egy kádár-kockát vagy egy parasztházat amire még minimum 10, de inkább 15 millió forintot költeni kell, így ez 25 és 30 millió között állt volna meg az előzetes számításaim szerint; erre nagyon durva hitelt kellett volna felvennünk

- a feleségem panelban nőtt fel, neki ez természetesebb volt, így jött az ötlet, hogy vegyünk lakást, ezt 17 millióból "megúsztuk", na persze voltak átalakítások, szóval 20 millióban ez sem állt meg


És azóta is nyomja a vállam a megbánás. Nem érzem itt jól magam, szűk, hiányzik a kert, egy garázs, fészer, túl zárt nekem ez az egész. Eleve "magamnak való" típus vagyok és már az feszélyez, hogy állandóan emberekbe botlok, és nincs egy szabad perc amikor elcsendesedne minden. A gondolat is rémiszt, hogy felneveljek itt egy gyereket.


Ambivalens érzések ezek, mert tényleg nem volt túl sok lehetőségünk. A CSOK nekem nem volt opció, nem vagyok hajlandó aláírni semmit, hisz már a covid és a háború előtt is bizonytalannak éreztem a jövőt, nem hogy most.


Nem tudom, mitévő lehetnék, de ez így nem jó. A lakást most 30 millióért eltudnám adni, de akkor megint adódik a kérdés, hogy mit vegyek ennyiből. Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy dönthettem volna másképp? Nektek hogy sikerült?



2022. márc. 25. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem releváns azt kérdezni, hogy nekünk hogyan sikerült, mert én világ életemben undorodtam ettől a kertesházas nyűgtől, úgyhogy egy pillanatra sem merült fel, hogy ne lakást vegyek. Ellenben van átmenet a panel és a fűnyírós-gereblyézős-koszos (számomra) gusztustalanság között is, én téglalakásban élek, ahol közös udvar van, amit a társasház által fizetett kertész gondoz. Le tudok menni, ki tudok ülni, szép zöld környezetben élek, de cserébe nem jön be a hangyától kezdve az összes létező dög, nem kell órákat utaznom és nem kell munka után még azzal szopnom, hogy kinézzen valahogy a kert. És nem, nem drágább, mint egy panel...
2022. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már bankügyileg függetlenedtél a lakástól, akkor passzold el, 30 milláért már egész jó város közeli házak kaphatók, élhető környezetben.

Mondjuk én kertes házban vagyok, de olyan településen, olyan szomszédokkal, hogy előbb költöznék egy Havanna lakótelepre innen, mint itt maradni....

Mondjuk egy kertes házra rá lehet locsolni bármekkora összeget, főleg ilyen elszállt szakember/építőanyag árakkal.

Nem kell mindent egyszerre, meg ne a maximalizmus legyen a legfőbb cél.

(én a minimalista vagyok, lassan rámszakad a tető. :D)

2022. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1


hidd el, alaposan felmértem a lehetőségeimet. Amit te írsz, az nálunk is van, és a legkisebb lakásokat már akkor 25 millió körül vesztegették, ami mostanra lett 45.. a panel ahhoz képest még baráti volt, viszont nekem hiányzik a kertessel járó "nyűg" :)


2


tudom, hogy nem megy minden egyszerre, anyagilag is kötve vagyunk, de ez olyan hosszútávú elköteleződésnek tűnik amire úgy tűnik, nem készültem fel

2022. márc. 25. 10:13
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Párod mit szól ehhez?
2022. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
"El tudnám adni", "mit vegyek ennyiből" - közben elvesztetted félúton a feleségedet?
2022. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul???

Aki évekkel ezelőtt tudott bármilyen(!) ingatlant vásárolni, az konkrétan megfogta az Isten lábát.

Ha nem tetszik a jelenlegi ingatlanod, eladod és veszel helyette másikat. Nem is értem a problémát, ha másmilyen otthont szeretnél akkor cca 30millával közelebb vagy hozzá, mint az aki nem tudott x évvel ezelőtt hozzájutni sajáthoz.

2022. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4,5


Jó meglátás. Részben hajlik rá, hogy kertesbe költözzünk, de ahogy írtam: neki ez természetes közeg, így nőtt fel, nem zavarja, ráadásul mindent asztalos készített, nagyon igényesen és esztétikusan lett felújítva, így nem szívesen hagyná itt.

2022. márc. 25. 10:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor lakast vettel, nem dontottel rosszul, hiszen legalabb kiprobalhattad, es mar latod, h nem ez a te megfelelo elohelyed. Tapasztalatot szereztel, ez nagyon fontos!!! Nyilvan ha el tudjatok adni harmincert, akkor azon tudtok venni egy kertes hazat. Tobb helyen is kapnatok abbol egy Kadar kockat, ha igyekeztek, es majd szepen lassan felujitgatjatok, ahogy lesz ra penzetek. Nem feltetlenul muszaj egybol mindent. Csak a legfontosabbakat. De az kerdeses, h hol kaptok hazat 30-ert ahhoz kepest, h most merre laktok. Es milyen kompromisszumokra vagytok hajlandoak a telepuleseket illetoen? En teljesen egyetertek az elso valaszoloval, nekem sem kellene haz, a ferjem viszont csak hazban tud lakni. Mindenkinek mas az igenye, szoval azt kell tekintetbe venni, h kinek mi a kenyelmes, ha mar lehet valasztani. Ugy elj, ahogy szeretnel! Elobb-utobb kialakul az a haz, ha sikerul megvenned!!! Visszamenoleg mar nem erdemes keseregni. Nem volt ez egy abszolut rossz dontes, raadasul most van lehetoseg a valtoztatasra, ha nem vagy elegedett.
2022. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8


"De az kerdeses, h hol kaptok hazat 30-ert ahhoz kepest, h most merre laktok. Es milyen kompromisszumokra vagytok hajlandoak a telepuleseket illetoen?"


Na, ez az. Egy gazdag településen élünk, remek infrastruktúrával, modern környezettel, rengeteg szociális intézménnyel, kimagasló helyi egészségüggyel, és 15 perc autózással 3 város is elérhető. Értelemszerűen 30 millióért itt kis túlzással borospincét tudnék most venni. Ha házat akarok, az 40 km-rel odébb van, távol mindentől a periférián.


Köszönöm a válaszod, jól esett.

2022. márc. 25. 10:43
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

#9

Akkor eladod a lakást, felveszel egy kevés hitelt és veszel egy házat ott ahol tetszik.

Ne haragudj, de komolyan sajnálni kellene amiért +30milla önerőd lenne egy jó helyen levő házhoz? :D

2022. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!