Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy szégyellem, hogy ilyen a...

Úgy szégyellem, hogy ilyen a reakcióm, de úgy böki a csőrömet. Te hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

Általános iskolai osztálytársamról van szó. Nem volt soha egy szorgalmas típus és olyan okos sem volt, viszont a szülei fogalmazzunk úgy jókor voltak jó helyen és elég vagyonosak lettek az utóbbi pár évben. Az ismerősömnek vettek lakást, luxus autót, azóta már családi házat keres, kifogott egy pénzes csávót. Egy érettségije van, meg egy alibi munkája, mégis már így bejött neki az élet.

Ezzel szemben itt vagyok én egyetemistaként, nyáron végzek, ha minden igaz és sehol nem tartok még az életben. Míg más luxus kocsiban feszít, meg folyamatosan facebook-on henceg, hogy mit vesz/árul, addig az én problémám, hogy nehéz lesz-e a zh. Kicsit olyan lúzernek érzem magam emiatt és halál irigy vagyok, hogy ő mondhatni úgy jutott fel a “csúcsra”, hogy közben semmit nem rakott le az asztalra. Most emiatt nagyon rossz ember vagyok?



2022. márc. 28. 17:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Te magadat epited! Lesz egy diplomad amit magadnak köszönhetsz. Ot ez az eltartja. De magaban életképtelen . Jo lehrt majd orokol de a jelleme nulla

Am nem ugyanonnan indulunk. Tudod ?

Engem is bosszant h más mindent mgkapott. Tudott tanulni, érzelmileg is rendben van jo családban nőtt fel. Én meg nem kaptam semmit .se pénzt se támogatást.se semmit . Ez van.

2023. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz értékes valaki, hogy mibe csöppent bele, annak csak a passzív elszenvedője (még ha kellemes is, vagy látszólag kellemes is. Lehet, hogy valamit nem látsz a látványosság mögött, pl. mennyire van kiszolgáltatva anyagilag, mennyire kell megfelelnie...)


Az igazi emberi érték az, hogy mit kezd azzal a helyzettel, amiben van. Te úgy döntöttél, hogy továbblépsz, fejlődsz stb. és ha nem is jutsz olyan látványos eredményekkel előre, mint ő anyagi értelemben, mégis a döntéseid és a tetteid számítanak, attól fejlődsz, vagy nem fejlődsz. Az ismerősöd lehet, hogy ilyen értelemben bár villog, de valójában csak lefelé csúszik, és az is lehet, hogy tök boldogtalan, mert neki semmi se elég már csak azért is, mert hozzászokott, hogy mindent megkap erőfeszítés nélkül. Ez rettenetesen beszűkíti az ember látókörét.


De az irigység sem tesz jót az úton haladásnak, mert nem előre nézel, nem a saját utadra koncentrálsz, hanem máséra, és rengeteg energiádat kötöd le önmérgező dolgokra.

2023. okt. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Így van, ez a sokat vitatott "manifesztáció", igazából az összefüggés triviális: képzelőerőből és gondolatokból lehetnek tettek, vissza-visszatérő tettekből lehetnek szokások, tulajdonképpen a szokásaidból rajzolódik ki a jellemed, és a jellemed szerint alakul a sorsod. Fura, hogy ezt az öreg Dispenza mondta egy interjúban, akinek arra épül az élete, hogy ezt körbemagyarázza ezer bonyolultabb módon. Tényleg csak létre kell hozd a gondolkodásod rendszerét, a szokásaid rendszerét, a karakteredet mint a sorsod alapállását, és innentől tényleg már csak dolgozni kell és szeretni (mármint a munkát is és egymást is, még szép). Teljes tévút az, ahogy a legtöbben élnek a fejükben. Nincs valódi, konkrét cél, nincs következő lépcsőfok, nincs igény se a fejlődésre, mert pont kielégítő másokat leszólni, másokat okolni, másokkal összehasonlítgatni azt, amit neked dobott a gép, tehát senki nem tehet róla. Ha elindulsz egy hegy felé, és nem mész más irányba, akkor oda fogsz érni nagyon nagy eséllyel. Főleg ha nem maradsz fekve az első ezer bukás valamelyikénél, nem állítanak meg akadályok (sőt, már messziről látod és manőver indul), ha törődsz azzal, hogy egészséges és életteli legyél végig. Odaérsz 1km-ről is és 100km-ről is, csak utóbbihoz kell egy kis plusz navigáció, előre gondolkodás, legtöbbször egyedül csak egy rövid szakaszon érdemes haladni, és hát kell szeretni magát az utat, különben minimum unalmas, rossz esetben meg beletekeredsz ismét abba, hogy jaj, de messze vagyunk. Pedig igazán akkor van messze, ha megállsz vagy másfelé mész. Akkor elérhetetlen azonnal. Mintha egy cserebogarat szeretnél betanítani egy méh navigációjára. Szerencsére mi megtehetjük, hogy célzott szokásokkal sorskönyvet írunk magunknak, legalábbis ha sikerül kézzelfoghatóra konkretizálni elejétől-végéig az összes célt. Ami itt lelóg az analógiáról, mert ezek nem uticélok és ez már nem az útvonal, hanem ez alkotás: addig nemlétező célokból lesz valóság útközben.
2023. okt. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!