Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaha elgondolkodtál már...

Valaha elgondolkodtál már azon, hogy hány embernek okoztál már fájdalmat, és ha igen mit tettél, hogy helyrehozd és jóvá tedd, hogy ki mutasd az igazi felebaráti szeretetedet?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan nem tesznek semmit mert azt hiszik, hogy Isten majd mindent helyrehoz, de tényleg így lenne ez?

Kétlem...



2016. dec. 3. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

azon gondolkodtam el hogy a kereszténység nevében hányan haltak kínhalált mert nem simult bele a véleménye az egyházéba


tudom azok gonosz emberek voltak stb

érdekes módon a németek még mindig szabadkoznak adolf miatt lehet jobb emberek mint a keresztények

2016. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így érzem és látom.
2016. dec. 3. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
#1: II: János Pál pápa már többször is bocsánatot kért a kereszténység nevében elkövetett bűnökért, de úgy látszik, hogy ti nem vagytok hajlandók megbocsátani.
2016. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Ne szűkítsük le a kereszténységet a katolikus és protestáns egyházakra. Katolikusoknál volt inkvizíció, boszorkányégetések a protestánsoknál is voltak, volt katolikus-protestáns vallásháború is.


Viszont az ortodox egyháznak nem volt inkvizíciója, nem voltak boszorkányégetései, az eretnekeket is csak kiközösítették, de nem ítélték halálra. Az ortodoxok nem térítettek erőszakosan a gyarmatokon. Nem vívott vallásháborúkat sem, más keresztényekkel szemben. Az iszlámmal szemben is csak védekező háborúi voltak.

2016. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom kitörölni más emberek fájdalmát és azt amit kaptak.

Ha valakit megbántok, azt igyekszem jóvátenni.

Aki viszont az utamba kerül az vagy a barátom lesz, vagy semleges. Mert mindenki mást lesöprök.

2016. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rendszeresen tartok önvizsgálatot, és amint lehet a legrövidebb időn belül rendezem, ha ilyesmi előfordul.


Nem Istennek kell helyrehozni, hanem annak aki elkövette.

Ehhez alázattal kell rendelkezni.


Ne legyünk olyanok mint Ádámék, akik egymásra mutogattak, amikor hibát követtek el.

2016. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kereszténység nevében rengeteg szőrnyű dolgot tettek már az évszázadok során, és nem csak a vallások.


Én azt hiszem, hogy a megbocsátáshoz nem azt kellene lássuk amit tett embertársunk hanem önmagunkat és sajnos ez a legnehezebbje a dolognak.


De mi a helyzet azokkal akiket kiközösítünk valamilyen oknál fogva, vajon őket is Istenre bízzuk? Hisz fájdalmat okozunk nekik és különcként kezeljük a legjobb esetben, a legrosszabban pedig még csak meg sem látjuk,hogy egy embertársunk szenved.

Csak az a baj,hogy olyankor senki nem állít elénk egy tükröt,nem igaz?

2016. dec. 3. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a "Nem Istennek kell helyrehozni, hanem annak aki elkövette" kitételt nem egészen értem, úgy tudom a biblia mindenhol csak a megbánásról beszél. A megbánástól azonban a sértettnek semmi nem lesz jobb, sőt valószeg nem is tud róla.
2016. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves 3 as értem én hogy 2 pápával ezelőtt megemlítették a rengeteg vért amit egy vallás okozott


minden egyes nyilvános felszólalását és imáját úgy kéne kezdeni

"mélyen szégyenlem magam milliók haláláért amit az egyházam kapzsiságból és hatalomvágyból okozott, nem lehet kárpótolni az emberi életeket semmivel amit elvettünk hogy szép palotáink és kényelmes életünk lehessen ÉVSZÁZADOKIG!!!"


persze majd lemészárlom a családod, az összes ismerősöd majd 2 "bocsesz" el is van intézve igaz? (természetesen a példa maximálisan elmélet, semmilyen fenyegetést nem tartalmaz)


a minimum az lenne hogy minden templom kapujára vörössel fel lenne festve az egyház okozta halálok

pl:magyarországon rengeteg házon van a diktatúrák áldozatainak nevével, létszámával feltüntetett emléktáblák


rengeteg csodálatos, brilliáns elme ment a máglyára, üldözték, kínozták, gyötörték mert használta az eszét és megkérdőjelezte az egyház véleményét, hogy akarja jóvátenni az egyház a jóvátehetetlent? mint írtad is 2 pápával ezelőtt megemlítettek 2 bocseszt aztán el is van rendezve

2016. dec. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoktam ezen gondolkodni és próbálok jól cselekedni, pótolni a hibáimat. Azonban a jóakarás is balul sül el szinte mindig. Ezért legszívesebben elmennék remetének, távol mindentől és mindenkitől.
2016. dec. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!