Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar gimnazisták többsége külföldön képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Ezt ki mondta? Egy hivatalos felmérést tudnál mutatni?
2022. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted? :D


Itt vagyunk egy Észak-Balkáni országban, aminek a vezetősége NATO és EU tagként az oroszok seggét nyalja, akkora a korrupció mind Dél-Amerikában.


Átlag emberként meg csak szimpla biorobot leszel a rendszerben akár "jól" keresel, akár nem. Ki akar ilyen életet? Nyilván senki.

2022. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert külföldön orvosként nem 180 ezret keresel egy kórházban, tanárként, óvónőként meg nem 140-et, ápolóként nem 160-at, mérnökként nem 400-at...soroljam még?
2022. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Mert nagyjából a millió főre jutó kormányközeli milliárdos oligarchák számán kívül minden területen leszakadtunk nem csak a nyugattól, hanem a régiótól, a szomszédos országoktól is.
2022. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Megsúgok valamit. Ha csak gyárba megy ki külföldre az a bizonyos gimnazista, akkor is párban ketten 1 millió fölött lehet keresni egy hónapban. Egy 2 szobás, plusz nappalis lakás, rezsi, kaja, net, kb 400 ezer forint ott 2 főnek.

Marad egy hónapban 600 ezrük arra, hogy spóroljanak, vagy épp úgy éljenek mint a gazdagok. :)

Szerintem szép élet. Én is csináltam. Csak hazajöttem a rokonaim, barátaim miatt. Nekem nem ment. De akinek megy, menjen. Minden jobb, mint itt pénzügyileg.

2022. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Mert odakinn lehet, hogy kétszer annyiba kerül az élet, mint idehaza, de a bérem háromszorosát kapom.



Ismerősöm 500 nettót keresett idehaza, odakinn 2 milliót ajánlottak neki a szakmájában úgy, hogy céges kocsi, céges lakás, sportkedvezmény... Idehaza meg az utazási támogatást is úgy kell kihisztizni.

2022. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Azt tegyük hozzá a többség nem a jövőjét képzeli el, csak a jövője megalapozását.


Kimennek pár évre, így egyrészt lesz jól mutató tapasztalat az önéletrajzban amivel itthon is versenyképesebbek.


Másrészt kimennek pár évre, és kemény munkával, lemondással ugyan, de összeszednek annyi pénzt, amiből itthon megvan egy lakás ára.


Régen pár év alatt komplett ház árát lehetett összeszedni, sajnos mostanra annyira elszálltak az ingatlan árak, hogy se itthon, se külföldön nem egyszerű megszerezni az induláshoz szükséges pénzt.

2022. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

8


Valóban. A legtöbben kimennek, és egy részük kinn is marad, ott alapít családot, de a másik részük még mindig haza jön, előb vagy utóbb.


Mi például összeszedtük a házunk árát, bebútoroztuk stb. haza jöttünk és igazából havi 400 nettó bevételből, úgy hogy már a házra nem kell (egy jó ideig) költeni, mi tökéletesen megvagyunk, gyereket is nevelünk és nincsenek anyagi gondjaink. persze bármikor jöhet bármi, de azt megoldjuk úgy ahogy bármelyik másik család. Nekünk mindenképp megérte.


Sok rokonom például ilyen 10-20 éveket élt kinn, aztán jött haza, sokan öregségükre, mert megijedtek, hogy egyedül maradnak ott, távol a tágabb családi körtől. Egyik ismerős családból pl mindkét gyerek haza jött, a szülők meg unták ott magukat, inkább ők is haza jöttek. Bár szereztek barátokat is persze, nem voltak elkülönülve, sok magyar van odakinn, de az, hogy 2000 km-re éljenek a családjuktól, gyerekeiktől, unokáktól nem feküdt nekik.

2022. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Pont azért, amiért holnap ez a sok szellemi fogyatékos szutyok újra meg fogja választani Orbánt.
2022. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Én top gimibe jártam, sok más top suliból ismerek embereket és nem megy külföldre a többség. Persze osztályonként 2-3 ember igen, de a maradék 25 itt tanul tovább. Aztán talán menet közben kimennek egy évre, vagy mesterre, de azt mondani, hogy a többség kimegy, az azért erős túlzás. Pedig a lehetőség nálunk kb mindenkinek adott volt. Gimis osztályomból 1-2 ember ment külföldre és talán összesen az évek alatt lesz 4-5, aki hosszabban tanul külföldön. De 15 biztosan nem.
2022. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!