Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar gimnazisták többsége külföldön képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 10:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem lell ebbe a politikát feltétlen belekeverni, mivel ha megnéztek egy átlagos gimnázium osztályt, a 3/4-e nem politizál. Az én gimis osztályomban csak a törifaktosok egy része olvasott újságot, nézett híradót, beszélt a politikáról és egyebekről, a többiek zenét hallgattak, bulizni jártak, gépes játékokról, ruhákról beszéltek, próbáltak valakivel összejönni.


Ott vannak a sorozatok, a filmek, az egyéb videók meg a magazinok és a könyvek amiknek hála már kialakul az emberben egy szimpátia valamelyik ország iránt.


Az iskolai kirándulások és a családi kalandok is lehetővé teszik azt, hogy beleszeress egy országba, ahol eltöltöttél 1-2 hetet.


A családban az a tény, hogy egyes rokonok disszidáltak vagy csak simán elköltöztek is egy példát statuál a gyerekek előtt, hogy talán ők is odakint találják meg a boldogságot.


Én is szívesen kiköltöztem volna Amerikába vagy Bécsbe, mivel Amerikát a filmekből és sorozatokból, Bécset az odaköltözött barátnőim és a rengeteg ott töltött hétvége miatt szerettem meg, ugyanúgy Szlovákiába is vágytam a sok kirándulás miatt, egyik fellángolás sem a politikán alapult.

2022. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!