Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar gimnazisták többsége külföldön képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

A pénz az egy dolog, nyilván nagyon fontos, de az emlékek, barátok, család, kötelékek, a nyelv (és nekem ne mondja senki, hogy ugyanolyan szinten ki tudja magát fejezni angolul/németül, mint magyarul) visszahúz, sőt én ezek miatt ki se megyek, bármennyit is keresek.

Nem leszek külföldön senkinek a lábtörlője, magasabb bérért sem. Legalább annyi szabadságom legyen, hogy tudjam az anyanyelvemen érvényesülni.

2022. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11

Igy csak a lúzerek gondolkodnak. Meg a magyarok.

"Jajj nem megyek ki mert egy látörlő leszek, egy bevándorló"


Senki nem néz lábtörlőnek, sem szolgának. Az sem érdekli őket, hogy nem választékosan fejezed ki magad. Mindenben nagyon segítőkészek. Faxszopók mindenhol vannak, például Magyarországon IS.

Megsúgom, már B1-el ellehet küldeni valakit az anyja picsájába. :) Persze akik bexarik, azok C1-el sem fognak merni vissza szólni. Az ilyenek persze, hogy xar helyen dolgoznak, csupa külföldi munkaerővel, minimálbérért, xarrá hajtva. De még azok is jobban élnek, mint Mo.-n egy güri munkás.


Van aki imád kinn lenni, mert független a családjától, mások meg nem tudják leküzdeni a magyar nyelv, vagy a család hiányát.

De attól még tény és való, hogy aki tud boldog lenni, mert viszi magával pl a családját külföldre, azokra sokkal jobb élet vár, főleg a gyerekekre.

2022. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Na 10-es, pont ezt tapasztaltam én is. Nem véletlen kértem már az első kommentben, hogy mutasson erről valami hivatalos adatot, mert az, hogy ő most ezt kijelenti, nem az...
2022. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem leszek külföldön senkinek a lábtörlője, magasabb bérért sem"


Ezért maradsz itthon, és kevés pénzért leszel magyar ember lábtörlője... :D

2022. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem leszek külföldön senkinek a lábtörlője, magasabb bérért sem"


Nem tudom ki találta ki annak idején ezt a marhaságot, de szörnyű. Itthon is annyira vagy lábtörlő, mint kint. Csak itthon megalázóan kevés pénzért ráadásul.

2022. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban nincs ennyi ostoba xenofób féreg, mint idehaza, hála a kormány gyűlöletkampányának, szóval egy percig sem kell attól tartani, hogy kinn egy fejlett országban méltatlanul bánnak veled. Sőt, jobban kinyalják a segged ott ""migránsként"" (főleg ha diplomás munkavállaló vagy vagy ott tanulsz), mint idehaza magyarként.


Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb munkahelyhez olyan juttatási csomagot kap az ember, hogy magyar aggyal lefordul a székről. Számomra feldolgozhatatlan, hogy tiszta, rendes, nem szocreál putri szállást kapsz már az interjú idejére is, hozzák a kis popsid a reptérről háztól házig, mindenféle biztosítást intéznek neked, van üdvözlőcsomag a cégnél, belépési bónusz bércsökkentett próbaidő helyett... Hihetetlen, mennyivel emberibbnek érzed magad. (Műszaki területen legalábbis, én Hamburgban dolgoztam.)

2022. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Egy anno még elitnek számító gimibe jártam, angol kéttanos osztályba, 30+ fővel. Egy srác ment ki külföldre továbbtanulni egyből, mindenki más maradt itthon.

Utolsó években sokat beszélgettünk arról, hogy ki merre menne tovább, és nagyon kevesen mondtak más országokat, ők is csak úgy, hogy pár évre mennének, vagy épp mesterre, vagy gyakorlatra. Másik osztályokban sem gondolkodtak többen külföldön, vagy épp mentek ki. Szóval ez a "többség" nálunk sem jött ki matematikailag.


A közvetlen környezetemből nem tudnék senkit sem mondani, aki teljes vállszélességgel kijelentette volna, hogy külföldön képzeli el a jövőjét. Többen továbbra is más országban tervezzük megvalósítani a gyakorlatot, de hosszabb távon nem tervezünk kint maradni.

2022. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

11-es vagyok. Arra céloztam, hogy ha már lábtörlő, akkor legalább hadd beszélhessek az anyanyelvemen. Szerintem van elég baja külföldön eleve az embernek, ezt még tetézik a nyelvi nehézségek.

Ebből az egészből az következik, hogy sehol nincs kolbászból a kerítés. Itthon is van baj, kint is. Más jellegűek. Aki képes maga mögött hagyni a múltját, a barátait stb, annak bejöhet a külföldi lét valóban.

2022. ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont nem az elitgimisek mennek ki. Nekik annyi előnyük van az itthoni boldoguláshoz is, hogy nem biztos, hogy megérné. Én 2013-ban érettségiztem. Az osztálytársaim, ismerőseim 80%-a külföldön van és nem is terveznek hazajönni. Bár én vidéki gimibe jártam egy kisvárosban, biztos más mint egy pesti elitgimi.
2022. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#10


Hát nem is milliárdos oligarcháink top életet élő kölykei fognak külföldre menekülni. Miért mennének? Jl megélnek itt mások kárán.

2022. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!