Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élem meg ilyen erőteljes...

Miért élem meg ilyen erőteljesen a negatív érzéseket?

Figyelt kérdés

Például a dühöt vagy a szomorúságot. Túlságosan erőteljesen élem meg, sokkal intenzívebben, mint mások, vagy mint amennyire "elvárható" lenne az adott szituációban.


Ha tudom, hogy például este történni fog valami olyan, amihez semmi kedvem, akkor én már reggeltől mély szomorúságban ülök, nézek ki a fejemből, teljes üresség, megsemmisülés. Itt semmi extrára nem kell gondolni, csak pl. el kell mennem valahova, amihez nincs kedvem, én mégis úgy élem meg, mintha kb. meghalt volna valakim.


A másik a düh. Néha vannak dühkitöréseim, szintén olyan dolgok miatt is akár, amik más embereknél nem okoznak ekkora dühöt. Sokszor úgy érzem magam ilyenkor, mint egy hisztis kisgyerek, aki nem kapja meg a nyalókáját. Csak én nem a nyalókát nem kapom meg, hanem mondjuk párom nem úgy szól hozzám, ahogyan én azt elvárnám tőle, bunkózik vagy beszól valamit, én meg a normális "dühös vagyok és visszaszólok egyet" helyett egy durva dühkitörést produkálok.


Tudom, hogy ezek a viselkedések nem jogosak tőlem, mindig bűntudatom van utána, de valamiért nem tudom jól kezelni az érzéseimet. Felnőtt nő vagyok egyébként, van még egy-két problémám, pl. önbizalomhiány, önértékelési gondok miegymás, nem tudom ezekkel összefügghet-e a dolog.


2022. ápr. 5. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Depresszió, nárcisztikus jellem. Gyógyszeres kezelés kéne neked sztem, mielőbb.

De a te életed

2022. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem a nárcisztikusok jellemzőit, a dühön kívül nagyon nem ilyen vagyok. A legszembetűnőbb, hogy én nem szeretem magam, egyáltalán, nem szeretek a középpontban lenni, nem szeretem, ha rólam van szó, szeretek inkább elbújni, szürke kisegér lenni. Önző sem vagyok, egyáltalán, azokkal főleg nem, akiket szeretek. Persze magamat nem diagnosztizálhatom az internet alapján, és köszönöm a válaszod, de én nem ilyennek látom magam.
2022. ápr. 5. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikusság mindenkiben van, ettől még lehet alacsony önértékelésed.

Viszont a depressziód kezelni kell, magadtól nem oldod meg, személyes tapasztalat.

2022. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából depressziósnak se mondanám magam. Úgy is lehet valaki depressziós, hogy csak alkalmanként az?
2022. ápr. 5. 10:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Amiket fent leírtam nem mindennaposak azért.
2022. ápr. 5. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
elfojtott érzelmek
2023. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!